Puiuti de Randunici 2008!! (263)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Helau
Se pare ca nu-i zodia potrivita pentru aranjamente si rezervari caci vad ca si cu intalneala merge greu dar si cu grecia mea la fel si tot asa...In plus caldurile astea ma omoara, nu stiu ce naiba sa mai fac ca mie inainte de sarcina asta nu-mi era asa cald nene
Sa va zic cu Grecia...dupa lupte seculare am obtinut de la ei pe mail confirmarea rezervarii , ce avem de plata si detalii pt plata avansului (cont banca, nume, swift, etc) Asa declaram dimineata ca am rezolvat problema caci mai aveam dor de facut transferul si basta...Credeti ca am scapat? Noooo La banca ma intreaba aia care-i adresa titularului de cont, adresa bancii din grecia si de ce titularul de cont e persoana fizica si nu e contul pe numele hotelului Am ramas masca ...De unde sa stiu eu oameni buni de ce e contul pe numele lu' zorba grecu si nu pe numele hotelului si care-i adresa bancii...care-i banca nationala a greciei de altfel, nu vreo banca no name...intre atatea coduri si caractere n-o fi unu acolo sa arate care sucursala , din ce oras...asa ca am revenit la corespondenta cu grecul care acum sigur e la plaja in bataia brizei nu ca mine la bucatarie in bataia soarelui si a aragazului si-o sa-mi raspunda el la noapte daca mi-o raspunde si maine e inchis la banca
Deci ca sa va raspund la intrebare, daca pana la urma voi reusi sa fac amaratul de transfer azi, in perioada 01-08 Sept vom fi pe Sithonia la Hotel Despotiko...daca nu, nu!
Si pentru ca Teo pleaca maine intr-o excursie cu trenul, sunt fiarta de nervi ca nu merge cu liceul ei ci cu o prietena de la alt liceu...iar eu nu cunosc anturajul...mi-e frica sa nu stea in curent in tren ca abia i-a trecut raceala...saptamana viitoare are doua teze si ea umbla brambura in excursie in loc sa invete...dar ta'su a zis sa se duca si eu singura nu pot sa ma impotrivesc ca nu mai am putere Plus ca degeaba ne-am dus la nutritionist ca-n excursie o sa manance mierte fierte si nu gratar cu salata
Vladutz a inceput sa aiba accese de personalitate, URLA ca disperatul si se arcuieste pe spate cand vrea ceva
V-am zis tot asa ca de acum pot sa ma duc aiurea pe campie unde oi vedea cu ochii

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Haaa...stati asa ca n-am zis tot Socata s-a zborsit , a iesit bors de soc si-am aruncat-o Si mi-e sete de mor, nici apa n-am in casa, ca am venit val vartej acasa sa intampin copilul care venea din parc sa pun carutul in masina si n-am mai luat nimic de baut ca n-am avut timp

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Haaa...stati asa ca n-am zis tot Socata s-a zborsit , a iesit bors de soc si-am aruncat-o Si mi-e sete de mor, nici apa n-am in casa, ca am venit val vartej acasa sa intampin copilul care venea din parc sa pun carutul in masina si n-am mai luat nimic de baut ca n-am avut timp

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea


unde esti tu zarzar oare???????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Uite ca am gasit ceva sa ma inveseleasca, din ciclul www.negrupealb.com/tag/pasaj-baneasa/" target="_blank">"ca la noi , la nimenea"
Si-l vazui si pe Barosan la casa lui O minune curtea aia

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Haaa...stati asa ca n-am zis tot Socata s-a zborsit , a iesit bors de soc si-am aruncat-o Si mi-e sete de mor, nici apa n-am in casa, ca am venit val vartej acasa sa intampin copilul care venea din parc sa pun carutul in masina si n-am mai luat nimic de baut ca n-am avut timp

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea


unde esti tu zarzar oare???????????????

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!

Lectia de fitoterapie de azi : zarzarul calmeaza, socul enerveaza

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cucu- bau si helau!

Fetele, doctoresele, faceti-va mila de o amarata care nu mai poate Nu mai pot de nas!!! tusea mai e f. putina, tusesc de la secretiile din nas! nasul e infundat non-stop si am muci vascosi si albiciosi!! nu pot sa-i suflu, ca nasul e infundat si nu iese nimic . Asa ca imi ajung prin gat si ii scuip cumva
Asa...vorbeam cu Ariel si mi-a zis de ulei de eucalipt si menta, m-am dus la plafar, mi-am luat, acum mi-am pus pe birou, langa mine, intr-o chestie cu o lumanare dedesubt si ies aburi sin astia mentolati si repir...dar tot infundat e nasul
Seara m-am dat cu olinth mai mult, apoi am pus si vibrocil, de frica sa nu devin dependenta de olith. Vibrociulul e mai ok, nu da dependenta, nu?
Offffffffff, viata meaaaaaaa
Daca imi pun picaturi de lamaie in nas, e de bine? cine si-a pus, sa-mi zica sigur!!
Ceva ce a functionat la voi!!
Ce sa iau ca sa dispara mucii for ever?



Asa...si din ce-am mai citit.
Mai, vreau si eu la intalneala, dar noi ne intoarcem pe 16 ...nasol, ca nu o sa ne nimerim toate intr-o zi...
De meniu, e ok, putem comanda doar pt. noi, nici eu nu tin neaparat, astia mici pot papa acasa sau la pachet.

Luny, am zis si eu, ca Stef papa la greu nepasat

Gekolina, cum au iesit chiftelutele? buna ideea cu gateala ca sa incalzesti atmosfera

Mi-a placut cum a povestit Stela despre sentimentele ei, super fata! daca voi simtiti ca va iubiti si nu puteti unul fara celalalt, se vor rezolva toate

Naty, eu ii mai cer parerea lui Cata, la imbracatul baietilor, dar de obicei ne potrivim.
Ieri l-a luat socra-miu pe Vlad de la gradi, si avea pantaloni de trening lungi si un tricou. Si cand a ajuns acasa mi-a zis ca sa-i pun copilului maieu, ca sa absoarba transpiratia . Dar de ce sa transpire copilul si sa nu-l imbrac lejer sa-i fie bine??? frateeeeeeeee ...pe caldurile astea eu nu ma suport nici in maieu, iar la copii sa le dau si maieu si tricou??
Lui Stef ii dau cateodata doar bady cu maneca scurta, altadata ii mai pun si body maieu pe dedesupt si apoi tricou. Dar cand vor fi numai 40 de grade ori maieu ori tricou...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Eh... imi trece mie... ca doar sunt la soare... dar ... asa sunt eu din cind in cind ...
La soare stau la umbra... nu intru in apa... DOAR BEBE cu Buni intra in apa... la picioare... dar nici asa nu ar mai iesi... si cum ne vede ca "nu suntem atente" el tusti la apa...
DAR E CALDDDDDDDDDDD RAUUUUUUUUUU...

Eu stau pina pe 30 mai la mare revin in Bucuresti pentru 2 zile si apoi iar 2 saptamini la mare pina pe 15 iunie.

Va pup si o sa mai revin dar acum la locul meu

P.S. si da...si eu Gecko iti trimit SOARE ca e CALD RAU SI AICI ...




Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

bubu, eu sincer iti recomand un pic de rabdare. Mai lasa-le in saracie de medicamente, remedii, ca prea ai bagat multe. Mai lasa si organismul ala sa lupte si singur. Sincer cred ca prea multe ai luat si tu si Vladutz. E normal ca dupa o raceala sa ramana tuse timp de 2-3 saptamani...doar ca voi ati avut ghinionul ca pe cand se linistea tusea sa dati in alta raceala...si iar de la capat cu tusea etc.
Nu ma intreba cu olynth ca nu stiu daca creeaza un grad de dependenta...incearca totusi cu eucaliptul ala ars...cu vapori mentolati.
Si poate ca ar trebui sa iti faci niste teste alergologice...ca poate si de aia o tot tarasti cu tusea si nasul...

Cu chiftelutele...am scris pe bucataras...te astept la maturat susanul (de manutza cu miha).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mimo, nu te mai da, fata, cu capul de toti peretii! Ca ma doare si pe mine cand vad
Calmaaaa, calmaaaaa

Clodet, io tot n-am inteles de ce plangi tu si stai dupa canapea
Esti la mare, la soare, buni cu copilu, tu pe sezlong la briza marii, nu tu calcat, gatit, curat De ce plangi 'mneata??

Oooo, iete ca mi se desfunda nitel si domnu' nasu


Aaa, am uitat sa va zic: dimineata, ora 10, dormeam toti cu burtile in sus si imi suna mobilul. Nenea dr. de la CMU, sa ma intrebe cum ma mai simt!!! si am stat vreo 20 de minute la telefon si i-am explicat de nas si mi-a zis sa iau ACC, dar eu nu mai iau nimic! cica daca ar fi sinuzita ar durea capul, sinusurile, ar mirosi naspa prin nas ...ma rog...

Stef s-a trezit la 11 , pana l-am schimbat si a facut cateva ture prin casa, am servit micul dejun la ora 12 . A mancat un ousor intreg, fiert tare, taiat cubulete si cu paine, l-a lins de foame , apoi un bibe micut plin cu suc de la o portocala mare . La pranz mai avea spanac cu vitel de ieri...Cand se scoala ii pasez un castron de capsuni cu branza de vaci O fi bun?

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mimo ce zi si pe tine! in ce statiune de pe Sithonia se afla acest hotel?

bubu si eu ii zdrobeam cu furculita mancarea pana sa-l intarc...dupa aia, nu a mai vrut, scuipa pana si perlele de branzica, le scoate cu mana.. sper ca e o perioada doar, ca in rest, musca din paine, banana, kiwi, biscuite, fara nicio problema, bucatoaie zdravene, pe care le mesteca ff bine...deci poate, dar nu vrea!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput