Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

mai fetelor, asa spor aveti la scris ca nu pot tine pasu, mai ales acuma daca ramane tot biroul pe capul meu

multumesc pt sfaturi....

LA MULTI ANI!!!!! pt cei sarbatoriti azi

atata ati scris ca nici nu mai stiu ce sa scriu, ca atatea subiecte ati dezbatut, incat am uitat...
felicitari pt cele cu baietei in burtica, care deja stiu ce sunt ....

vb aici de atatea teste, eu am fost la eco la 11 sapt, si gine nu m-a trimis la nici un test, sau nici nu a pomenit de el, doctorita de familie nici atat........si merg la eco cand voi avea 15 sapt...
sa-mi fac pb ca nu m-au trimis?

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

11+

strumfulet + poza strumfulet + poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monis - il gasisem in history, mersi oricum
l-am bagat la linkuri utile.
myrella - la multi ani n-am stiut ca esti si Elena.
Adriana - cine te poate sfatui sa-ti faci probleme? poti intreba totusi medicul, la urmatoarea vizita.
krelia - distractie placuta diseara si sper sa savurezi pizza aia, ca prea mult te-ai gandit la ea...



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

A_driana, vad ca ai 22 de ani. Nu-ti fa griji cu lucuri inutile. Intreaba doctorul daca ai nelamuriri sau simti tu ceva nelalocul lui, dar la varsta ta chiar nu e cazul sa te agiti.


monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

monis, nu simt ca ar fi nici o pb, medicul la eco mi-a spus ca totul este ok......dar cum vad ca voi toate vi-ati facut dublu/triplu...si eu habar n-am de asa ceva....m-am gandit ca poate ar trebui....mai ales ca spuneti ca se poate face doar la anumite sapt...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

11+

strumfulet + poza strumfulet + poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

DORIS_71
cred ca este culerul (nu stiu exact cum se scrie), dar aceeasi problema am avut-o si eu si pana nu l-am schimbat, nu am rezolvat nimic.. in plus al meu mai si scotea un tipat.. suierat.. de ma speria terbili..
dragele mele, va citesc mereu si va admir enor ca raspundeti intotdeauna.. eu nu am timp, sunt singura in birou, colegul meu are picior rupt in ghips, acasa.. sper sa vina de luni.. caci nu ma pot vaieta eu gravida de barbatii din firma asta..
as vrea sa imi iau si un concediu medical ceva, caci se cam imput lucrurile pe aici.. dar am inteles ca asta imi va diminua din veniturile in cei 2 ani de zile..
cred ca va trebui sa consult pe cineva pe resurse umane, dar aici in firma nu prea se pricep si este si rea pe deasupra.. nu ma ma lamuri..

oli 8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

multumesc de urari fetele, ce frumos arata caruciorul albastru multumesc fetele

fetele v-ati fcut si analizele de sange dupa morfologica ? m-as duce sa le fac.

fetele care ati trecut de primul trim ati oprit acidul folicsi ati incput cu alt complex de vitamine?

12+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Adriana, relax, la varsta ta chiar rareori se face testare suplimentara si numai daca e ceva suspect la eco.
Eu cu Andi nu am facut nici un test (dublu/triplu)- aveam 26 de ani, fara probleme in familie - si nu cred ca fac nici cu asta micu', decat daca e ceva in neregula...

sapt.12 si mami de Andi- 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, pana cand se ia utrogestan? pana intri in trimestrul 2?


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

monis, nu simt ca ar fi nici o pb, medicul la eco mi-a spus ca totul este ok......dar cum vad ca voi toate vi-ati facut dublu/triplu...si eu habar n-am de asa ceva....m-am gandit ca poate ar trebui....mai ales ca spuneti ca se poate face doar la anumite sapt...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

11+

strumfulet + poza strumfulet + poze


A_driana, am mai scris si mai devreme - eu sunt in grupa de risc din cauza varstei, alte fete de la altele... la 22 de ani... of ce vremuri.... cu cat trece vremea, cu atat organismul se 'ofileste'

Spor la treaba

monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, pana cand se ia utrogestan? pana intri in trimestrul 2?


Eu cu Andi am luat pana in trimestrul 2, adica la final de sapt. 12... Cu asta micu' mi-a zis dr. ca se ia pana la sf. sapt. 10 si drept care l-am oprit saptamana trecuta.

sapt.12 si mami de Andi- 4 ani.

Mergi la inceput