Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (215)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:



La multi ani Elle !

La multi ani Sofia Elena !

La multi ani Yasmin Elena !

La multi ani Ileana Smaranda !

La multi ani Eleni !

La multi ani si tuturor celor apropiati voua care poarta numele de Constantin si Elena !



Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Roli , felicitari pentru reusita de azi ! Exact asa mi se intampla si mie cand renovam apartamentul ...cand ziceam ca , gata , nu mai facem nimic ca nu mai aveam bani , hop picau de undeva ceva fonduri . E adevarat ca a durat 7 luni , dar a meritat ...am putut sa ma mut intr-o casa confortabila , aranjata asa cum mi-am dorit.

Subscriu la ce a zis Lala despre BE...mare dezamagire ! Hainutele erau foarte scumpe , nu mai vorbesc despre incaltaminte. Totusi sunt multumita ca am gasit un scaun de masina ok si la un pret rezonabil si in rest , ca sa nu plec cu banii acasa , am mai cumparat cateva hainute de vara , biberoane de la Nuk , cereale si iaurturi de la Humana si o jucarie de la Casaretro.
M-am vazut cu Ereena si cu Matei , dar , din pacate n-am putut sta prea mult de vorba ca ma asteptau afara Nemary si Daria.

Va las ca-mi pica ochii in gura de somn .

Pupici !

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Intru si eu in ceas tarziu sa urez La multi ani!Tuturor celor care poarta numele SF Constantin si Elena!
La multi ani Eleni, Sofia Elena, Yasmin Elena si nu in ultimul rand Ellenutza!


Si daca tot a trecut de mizul noptii si sunt la capitolul urari:
La multi ani Nicole! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de Mihaita si Adi!

La multi ani Sofiutele mele dragi:
Sofiuca Elena in special pt tine iti urez multa sanatate sa treci cu bine peste toate problemutele si sa stii ca esti o norocoasa cu asa parinti!
Clara Sofia
Sofiuca iubita mea mica




Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am revenit sa va spun cateva vb despre noi spre rusinea mea nu am citit decat acest capitol si nu stiu dc voi putea recupera, eu am reanceput sa merg si pe la birou in timpul cat doarme Sofia 2-3ore pe zi pt inceput, iar ea sta cu mama mai bine zis o pazeste si ma suna cand se trezeste sa merg sa o hranesc, sambata avem botezul nepotelei mele si am tot alergat ba dupa una ba dupa alta intr-un cuvant sunt cam ametita plus ca trb sa scot copilul afara de 2 ori pe zi sa-i fac mancarica etc, mamei nu-i pot cere mai mult si asa pt ea la cat este de bonlava este un efort sa se deplaseze zilnic pana la mine.Sofiuca nu prea papa adica nu stiu sincer cu ce traieste nu mananca decat laptele dim si seara iar in timpul zilei la fiecare masa cateva lingurite 2-3 max 4, gatesc degeaba munca in zadar, sper sa fie de la dinti si sa treaca mai repede ca o iau pe campii cat de curand in ritmul asta.

Va pupam pe toate si in special clopoteii din dotare!



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

incep rusinos: urez cu intarziere toate cele bune celor care au serbat ieri ziua onomastica. Elle un special pentru aniversarea de familie.

ieri mi-a lovit masina o tanti care a iesit din parcare...mi-a luat un pic vopseaua, nu mare lucru dar m-a deranjat ca a inceput sa se rasteasca la mine in conditiile in care i-am propus sa facem schimb de asigurari (copii) si sa mergem la politie cand se poate in cele 24 ore de la incident. i se parea natural sa lovesti o masina...i-am explicat ca putea fi Tudor pe scaunul din spate si l-ar fi zguduit rau...a urlat la mine ca vreau sa-mi repar masina pe banii ei (aveam o zgarietura facuta tot de un om de bine...)acum plec la politie sa declar ce s-a intamplat.

azi fata mea implineste 10 ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristacoman

Roxana, am citit despre problema voastra, imi pare tare rau. Da-mi CV-urile voastre pe email il gasesti pe mailul comun, poate va pot ajuta.



Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a


saru'mana de ajutor
doar acum (de la munca) am avazut PM-ul si de-aici, n-am cum sa intru pe yahoo.
Intru diseara de-acasa si ti le dau.

Inc-un pt ajutor.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Acum sa zic buna dimineata (ca ieri, n-am zis )
Si cu intarziere:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC PENTRU PRINTZESA ILEANA SMARANDA!


Si dau si o ca vad ca lipsesc LalaD si Helene.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata

poftiti la .. eu bag portie dubla ca-s chiauna .. m-am culcat la 2.30 si m-am trezit la 6 .. am petrecut ieri si am primit o gramada de lucrusoare de .. superbe. am primit si o pereche de papucei dar astia au un pic de toc .. sper sa pot merge cu ei caci au inceput sa mi se umfle un pic picioarele ..

eva a petrecut si ea cu noi .. la un moment dat, nu stiam de ce s-a blegit cupilu' si facuse ochii mici .. era 10 .. i-am trimis pe ai mei si pe socrella cu ea acasa la nani. a balotat cupilu' la margine de pizza cu sos de rosii .. am incercat sa-i dau fara sos de rosii si a inceput sa urle si mi-a refuzat bucatica ..

multumesc mult pentru urari! pentru fiecare dintre voi cate o si un !

ramonici iooii .. ce smecheros si frumos e razvi .. iti vine sal papi! dar hartia igenica cu ce l-a suparat?

roli wow .. ce veste buna! ma bucur tare ca ati gasit banutii sa terminati renovarea!

mada pupam sofiucul! poate o chinuie dintisorii de nu papa .. lasa ca-si revine ea!

gratiela

OZI! la multi ani frumoaso! sa fii sanatoasa, norocoasa, sa ai parte numai de bine in viata si sa fii fericita alaturi de familia ta minunata!


imi pare rau ptr incident! eu cand mai patesc din astea ma gandesc ca fierul e fier .. se repara (ce-i drept cu nervi, stres si alergatura) dar viata omului ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 20+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineata si de la mine.
am intrat repede sa va salut si sa va multumesc din suflet pentru urarile de ieri
m-ati impresionat !!
Vreau sa-i spun si eu din nou, si aici, LA MULTI ANI , SANATATE, FERICIRE ALATURI DE MINUNATA TA FAMILIE ELLE !!!!!!

si, tot din suflet, urari de sanatate si sa fiti niste copii cuminti si ascultatori dragelor noastre:
SOFIA ELENA
YASMIN ELENA
ILEANA

urari speciale pentru nou nascutul - verisor de mateias

cati, sa-ti traiasca nepotelul, sa fie sanatos si norocos in viata !!!!

si nu se termina cu urarile :

LA MULTI ANI PENTRU CEI 10 ANISORI ANIVERSATI ASTAZI OZI - FATA FRUMOASA !!!!

Madalina, este cumva sf. Sofia astazi ? dulce pe papusica de sofiuca ta si ii urez si eu la multi ani atuncic


ma intorc la treaba. am o urgenta de facut.
chiar o fac


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


pentru fetele cu mare ..



Acum cateva zile, intr-un oras din Franta, pe un afis cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"În vara aceasta ce vrei sa fii: sirena sau balena?"

Se spune ca o femeie tanara, ale carei caracteristici fizice nu conteaza, a raspuns la întrebarea de publicitate în aceati termeni:

"Draga domnilor:
Balenele sunt mereu înconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viata sexuala foarte activa, raman gravide si au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira marile, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia, marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele canta foarte bine si chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante si, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, aparate si admirate de toata lumea.

Sirenele nu exista. Si daca ar exista, ar sta la coada la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problema serioasa de personalitate: "femeie sau peste?".
Nu au viata sexuala, pentru ca-i omoara pe barbatii care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevarat, dar singure si triste. Oricum, cine ar vrea sa apropie de o tipa care miroase ca un peste?
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.
Cu timpul castigam în greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Asa ca nu suntem grase, suntem teribil de culte. De astazi, cand o sa ma uit la fundul meu în oglinda, o sa ma gandesc:"Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... "


Morala: nu sunt grasa...sunt teribil de culta!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 20+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput