Fiv in Europa (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Super Kitta!!!! Sa dea DD sa stea in butica 8 luni de zile! Sa se faca un Fat Frumos sau o Ileana Cosanzeana. La cum au lucrat dr. ai mari sanse! Sunt cu pumnii stransi si sa ai tot norocul din lume.
lili?

30+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

kitta
URA !!!!Felicitari pentru embrionasul norocos si iti doresc sa se cuibareasca bine la tine in burtica!!
Cat despre dr numai cuvinte de lauda.
lilianaFi
te asteptam cu vesti !!!!
kora
cum esti?Oare nu ai inceput si tu stimularea sau m-am stricat la cap definitiv ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Kitta n-ai cuvinte cat ma bucur! ai avut embrionas!!! Trebuie sa fie cel norocos , nu se poate altfel!!!!Bafta multa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:



...in sfirsit acasa...deci fetelor tin intii sa va multumesc pt gindurile voastre bune (Oanademunck Nicol Pisix Elenada Moniland Blanche Kitta Kora Cristal Liana30 Beatriz Luck Ioanatugs...tuturor...)

...si vreau sa va spun ca am in burtica:3 embrionasi:
- 1 de cat.A de 8 celule si altii 2 de cat.B de 8 si respectiv 7 celule cu mici fragmentatii...embriologul mi-a dat sanse bune...
...Platonel in schimb ma omoara cu endometrul ca e prea traumatizat si nu prea ii place...si daca nu iese nici de data asta pt mine solutia ar fii mama surogat(nu ovodonatia cum imi recomandase in Italia...)...cam asta...sper sa fie bine!!!

Kitta iti doresc din tot sufletul sa fie bine..si sa ne anunti beta pozitiv
Avalon .... 2 baietei......2 cavaleri...felicitari!
Kora copilasii tai au caracter de mici..nu le-a placut zodia si au zis:nu acum..mai tirziu...sa auzim numai de bine

Nicol

Oanademunck ......iti multumesc inca o data pt tot ce ai facut pt mine...

tuturor si sa auzim de bine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Kitta si Liliana va tin pumnii! Parca au trecut 100 de ani de cand a mai zis cineva ceva de vreun test pozitiv...Hai, bagati 2 liniute sa ma mai binedispun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_40 spune:

liliana, ma bucur ff mult pt tine si iti tin pumnii, sa fie dupa 9 luni!! :)
am vazut ca ti-a priit Bruxelles, deci o sa mearga pana la capat!! (9 luni)

pupici,
te astept cu vesti bune! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Kitta si LilianaFi abia astept sa va felicit! Multa bafta fetelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Lilisor, Kitta - va tin pumnii stransi tare.Sa va ajute Dumnezeu si sa se termine cu bine.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryni bine ai revenit. Eu nu am nascut mai am 9 saptmani pana voi naste. Mult a fost putin mai este. Iti doresc mult noroc sa vina CM si sa incepi fivuletul norocos.

Kitta sa dea Dumnezeu sa stea bebe la tine in burtica pana la termen. Eu cred ca vei primi cel mai frumos cadou de ziua ta. O sa fii graviduta. Iti pumnii stransi.

Liana ma bucur ca si la tine lucrurile au mers bine. Iti doresc mult noroc si sa dea Dumnezeu sa fie embrionasii lipiciosi si endometru primitor si sa ai o sarcina dusa la termen. Iti tin pumnii si te astept cu un bhcg mare.

Bafta multa fetelor in focuri. Sa avem numai gravidute.

elena +29 Ana Maria & Matei Stefan AMR 9 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Kitta, eu de ziua mea (tot in iunie, la vreo saptamana dupa tine) o sa fac nu beta, ci probabil punctia/ET-ul. Doamne ajuta sa primim cele mai frumoase cadouri! Ar cam fi cazul. :)

Liliana, bravo!! Sper ca embrionasii tai sa convinga endometrul sa-i primeasca si sa-i iubeasca. Pana la capat! Doamne-ajuta.

Altfel, eu nu sunt prea bine. Pe de o parte, imi intarzie CM - din fericire, stiu ca am ovulat tarziu, asa ca e oarecum firesc. Cred ca daca nu eram in studiul ala unde am ajuns martoritza lui Iehova, sa fiu nevoita sa-mi montorizez ovulatia, ma duceam cu capul asteptand CM si neintelegand nimic - azi sunt Z35, in conditiile in care eu aveam CM la 28 de zile batute-n cuie. Deci o saptamana de intarziere!! Cica vineri eu ar trebui sa ma duc la monitorizare si seara sa incep gonalul, va dati seama ca nu o sa corespund, o sa amanam. Poate nici n-o sa-mi vina CM pana vineri, ma astept la orice.

La ce nu ma asteptam insa este sa descui aseara tarziu, absolut serena si binedispusa, usa casei si sa gasesc hoti inauntru. A fost oribil, nu atat pentru imaginea traumatica a hainelor, gentilor, pantofilor si chiar cearsafurilor si prosoapelor aruncate de-a valma in mijlocul casei, ci pentru ca partenerul meu inconstient a avut aparent curajoasa idee de a ii urmari pe hoti. El cu mainile goale, ei ...nu stiu, nu o sa stiu niciodata. Dar am facut un atac de panica si am vizualizat cum va fi omorat. Nu s-a intamplat, au fugit mancand pamantul (politisitii ne-au spus ulterior ca daca veneam un sfert de ora mai tarziu, apucau sa termine treaba, furau tot si vandalizau ceea ce nu puteau cara) - dar am trait spaima vietii mele. Oribil. Va povestesc asta pentru ca m-am gandit cu groaza ca daca eram insarcinata pierdeam copilul din cauza socului. Viata e bizara pe alocuri.

Deci, nu sunt prea bine. Plus ca mi s-a ivit lately o oportunitate profesionala inimaginabila anterior - care ma solicita mult, daca vreau sa ii fac fatza. Eu sper din suflet sa fiu nevoita sa renunt la ea din motive de burtica, dar sa-mi vina naiba amaratul ala de CM odata, sa incep stimularea, ca astept momentul asta de aproape-un an!!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput