Fiv in Europa (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Elenada La multi ani si de la noi si uite si o floricea:)

Pt cele care asteapte vesti de la Lili care spunea ca nu are net la hotel din pacate..la punctie a avut 5 ovocite si maine are ET!!!!!tinem pumnii stransi stransi stransi!!!!!!

Kita sa fie intr-un ceas bun maine si sa se prinda embrionasul bine bine bine!

pupe tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

La multi ani, Elenada! Daca mai sunt si alte sarbatorite...numai de bine!

Cata, eu stiu ca lumea in general doarme la unu noaptea, numai ca discutia avea deja vreo doua zile cred, nu incepuse chiar atunci. E foarte bine ca o asteptam pe Kitta, chiar vreau sa o cunosc. Sa nu mai vorbim si de faptul sa sunt direct interesata de previziunile ei de mama Omida.
Cu gimnastica e stationar. Am ovulat vineri-sambata, atunci am rupt patu-n doua, mi-am luat o pauza acum, ca ma resimt. Sa vedem dac-o iesi ceva. Ma pun pe clocit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Kitta , Liliana - Bafta maxima!

Elenada - pentru aniversarea numelui!

Avalon - felicitari pentru culoarea carucioarelor!

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor va multumesc din suflet pt urari. Va doresc teste pozitive sarcini usoare si bebelusi sanatosi. Va pup dulce.

Suntem cu pumnii stransi pt Kitta si Liliana. Fetelor sa ramaneti gravidute.

elena +29 Ana Maria & Matei Stefan AMR 9 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna fetelor!bine vam regasit!daca nu vam mai scris asta nu inseamna ca nu vam mai citit!am plans la ficare esec si mam bucurat la fiecare reusita!Elenada cate luni ai acum?sper sa nu fi nascut deja si sa fac vreo gresealaa nu cred ca eu nam mai scris de 6-7 luni si chiar atunci ramasesei tu insarcinata de sa cutremurat forumu de fericire!sa va reamintesc pe scurt despre mine...chlamidia depistata dupa 5 ani de stimulari, 2 Inseminari ,2 operatii de chisturi ovariene, drumuri spre bucuresti, bani cheltuiti samd...neam tratat de chlamidia dupa 6 luni de antibiotic,mia disparut si chistul de 7cm(care cred ca se forma de la chlamidia)si mam operat degeaba de doua ori,in fine nu mai conteaza acum...in acesta perioada de tratam cu antibiotic eu am luat si anticonceptionale sami dispara chistul.el a disparut dar a disparut si CM de vreo 60 de zile nu a mai venit.oare chiar nam noroc sa ajung si eu la viena sa ma apuc de FIV_ul mult visat?!?stiti ca sora mea sta in viena si sa saturat de mine de cand tot aman.are o vecina care a facut FIV la Wunschbaby si e casatorita cu un mulatru si are o fata si un baiat gemenii baiatu e negru si fata e alba ca ea si sunt minunati de fiecare data cand suna imi vb de ei hai ca vam plictisit ,voi sunteti in focuri pe aici si mie imi arde de povesti.daca nam mai scris de multva pup si multa bafta fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

kitta , lilianaFi
bafta multa fetelor si va asteptam cu cele mai bune vesti !!!
Avalon
doi baietzei , super fain !!!!
Vei fi o mama perfecta pt ei !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LilianaFi felicitari pentru cele 5 ovocite si multa bafta maine!
Kitta multa bafta sa ramana cu voi pentru toata viata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

LA MULTI ANI Elenadosi scuze ca nu am intrat chiar ieri dar eram cu un mrcov mare stii tu unde....
Deci, din cei cinci voinicei ai mei ramase 1 care rezista 4 zile, adica pana azi la ora 16 cand il primii dupa mari peripetii, adica pe scurt trebuia sa beau apa, numai ca asteptai vreo 1 1/2 h + 1/2 h acupunctura, asa ca chemai de urgenta o asistenta sa imi scaota acele si tup la WC ca era urgenta mare. In secunda urmatoare bineinteles ca veni asistenta sa ma ia in sala si se cam supara cand i-am spus ca nu ma mai putut sa il tin...Eu ii spusesem ca la mine dureaza max. 15 dupa 2 pahare de apa, dar nu au vrut sa ma creada...Asa ca am dat fuguta 1 l apa pe gat si in 10 min. era la loc apa de nu le venira sa creada
Acum nu imi vine mie sa cred ca am ceva la purtator, zici ca plutesc. Inca o data sunt bucuroasa si de faza asta la care nu mai reusisem de mult sa ajung, deci s-ar mai putea inca...
Dupa indelungi insistente ne spuse si noua astazi cineva cum sta treaba, adica astazi era morula chiar in drum spre blastocist, dar au zis ca la blasto se mai intampla sa se lipesca de cateterul cu care il transfera si ca nu se risca numai cu 1....Ma rog. Cand am inceput eu sa deschid gura pe limba dr. si au vazut si ei ca mai cetisem ceva (nu le-am spus ca de pe forum) si-au deschis si ei cat de cat cartile, adica embrioloaga imi spuse ca nu le-a facut AH ca oricum erau ciuruiti de la FISF asa ca avea gaurica facuta pentru implantare, dar le-a dat cu lipici care mi-a explicat si aici ca sunt niste aminoacizi de structura asemantoare si compatibila cu a celui mic si firma care face lipiciul mi-a zis dar chiar ca nu am retinut. Apoi, ce am simtit ciudat, ca o piscatura cand mi-a bagat ceea ce nu am simtiti la Giuli. A, si inainte fara sa ma intrebe mi-au bat ceva prin vena, cred ca droguri ca ma apuca pret de 5 s o caldura in tot abdomenul, dar trecu repede. Voua v-a facut o astfel de injectie? Aici cei drept n-am indraznit sa intreb ce rea, ca eram inainte de ET si am zis sa nu ii supar, ca al meu care era cu mine in sala, imi tot zicea sa tac din gura ca eu nu putea sa ma abtin sa nu vorbesc ceva....
Deci, am test pe 05.06, iar pe 06.06 e ziua mea! Deci, fara cuvinte, da? Maine plecam, ajungem duminica....Cam asta fuse!
Mutumesc fetelor de incurajari sis sutineri, mai ales Danielie_Bpe acre nu o cunosc, dar a fost una dintre putinele predecesoare la Innsbruck.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Habar n-ai KITOOOO cat ma bucur! Mie mi se par meseriasi rau tipii aia de acolo! apropo, vezi ca si mie la fel m i-a zis unguru', ca la cei care au ajuns aproape blasto nu se mai face AH pt ca deja "sparg ei singuri coaja" pentru a se implanta. Doamne, sa fie embrionasul-morulasul-blastocelul norocos, parca mi-aduc aminte de Madudz acum, sa-i calci pe urme draguta mea!

Multumesc inca o data tuturor de urari!

PS: cat despre injectia aia, ce conteaza ce ti-au dat atata timp cat s-a relaxat abdomenul, despre asta vorbiram noi cateva pagini mai in urma cu valium, no-spa si alte "droguri" si despre bautul de lichide inainte de ET...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

KITTA SUPERRRRRR!De data asta o sa o faci lata de ziua ta,dar numai cu apa plata si lamaie eventual si noi restul bem alcoolul ,ok? O sa ai cel mai frumos cadou!!!! Iti tin pumnii stransi!

Lili si la tine ma gandesc!!!Baftaaaaa!!!!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput