Cum "arata" un nodul canceros la san/fibroadenom?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

am si eu probleme...
ieri desoperit nodul la sanul stang..deasupra mamelonului..cam cat nuca..hai putin mai mic...nu doare...tot ieri si menstruatia...are legatura?poate fi cancer?cancerul de san se mosteneste?a avut bunica mea din partea tatalui...
unde trebuie sa ma duc?sa astept sa imi treaca menstruatia?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

am si eu probleme...
ieri desoperit nodul la sanul stang..deasupra mamelonului..cam cat nuca..hai putin mai mic...nu doare...tot ieri si menstruatia...are legatura?poate fi cancer?cancerul de san se mosteneste?a avut bunica mea din partea tatalui...
unde trebuie sa ma duc?sa astept sa imi treaca menstruatia?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]




du-te la ginecolog, nu conteaza daca esti la menstruatie.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

doamne...mi-e asa frica...nu mi-a fost niciodata...trebuie sa ma duc nu?nu mai pot astepta?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

doamne...mi-e asa frica...nu mi-a fost niciodata...trebuie sa ma duc nu?nu mai pot astepta?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]




Nu are nici un rost sa astepti pt. ca in final tot la dr vei ajunge , nu se resoarbe de la sine daca este maricel.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Xio, imi recomanzi un dr bun in Timisoara, unul la care te-ai duce si daca ar fi cazul? Multumesc anticipat!

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Xio, imi recomanzi un dr bun in Timisoara, unul la care te-ai duce si daca ar fi cazul? Multumesc anticipat!

Mami de Denis (17.06.2006)



In materie de...control sau?
La control pt. ceva la san te duci la ginecolog de obicei.
Ginecologul meu e Dr Hrubaru Narcis , dar m-as duce si la Pirtea Laurentiu (de la Odobescu) datorita stagiului lung pe care l-a facut la chirurgie oncologica.
In materie de chriurgi pt. sco ceva m-as duce fara nici cea mai mica indoiala la Ilina Razvan , Carabineanu Adrian , Neagoe Octavian si nu in ultimul rand profesorul Nicola Traila , toti de la sectia de chirurgie oncologica de la Clinicile Noi. Nu's saloanele frumoase si e cam trist , dar acolo m-as duce.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

am fost la dr gineco...eco la san..cica e chist mamar..si tre scos...la mdelife..14 milnu-i am si nici nu-i voi avea curand...
dr meu cu care am nascut..l-am sunat de dim...si zice sa nu ma arunc asa repede la excizie ci sa incerc mai intai un tratament cu mastodynon 3 luni si vb dupaia..
oricum ambii medici mi-au recomandat si mamografie...
doare?ca asa am citit pe net...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonni spune:

lorellay acu raspund si eu daca vad ca ai vb deja cu gineco.
exact ca tine am patit si eu. aveam un nodul mobil, mai mic ca al tau, cu margini regulate. am facut eco mamar, tanti deja mi-a dat biletel la cine sa ma duc la chirurgie.
ginecoloaga mea a zis sa stau putin cuminte, mai ales ca nu e singurul, a zis ca nu pot toata viata sa imi scot la chisturi ca imi ciopartesc sanii. a zis ca il tinem sub observatie pe asta mai mare si eventoal sa fac o mamografie. am sunat sa ma programez, si mi sa zis ca nu imi recomanda la varsta mea.

asta a fost anul trecut in mai. de atunci am tinut sub supravechere nodulul, nu crestea, parca parca era mai mic la cilcu dar nesemnificativ.

am ramas insarcinata in julie. de atunci incerc sa il caut dar nu il mai gasesc...
o sa mai fac un eco.

asta e povestea mea. nu o lua ca exemplu dar nici nu te panica. fa mamografia daca s-a recomandat, dar nu te speria. ai fost responsabila ca ai mers si ai vazut, acum si daca ar fi ceva candva vei prinde din fasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu doare mamografia, doar preseaza putin sanul, oricum nu-l lasa "nesupravegheat", fa-ti o ammaografie, consulta mai multi medici si daca nu-i de operat tine-l sub observtie.
Procedez la fel!

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

am fost la dr gineco...eco la san..cica e chist mamar..si tre scos...la mdelife..14 milnu-i am si nici nu-i voi avea curand...
dr meu cu care am nascut..l-am sunat de dim...si zice sa nu ma arunc asa repede la excizie ci sa incerc mai intai un tratament cu mastodynon 3 luni si vb dupaia..
oricum ambii medici mi-au recomandat si mamografie...
doare?ca asa am citit pe net...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]



programeaza-ta la o mamografie imediat dupa ciclu, atunci sanii sunt mai relaxati, si eu tot la fel procedez.

Mergi la inceput