~~ Copiluti de mai-iunie 2005 (105) - LMA !!!

~~ Copiluti de mai-iunie 2005 (105) - LMA !!! | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 104


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata,Tudora si Lisandru
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* ramyteo --- TEODORA - 29.06.2005 - Deva


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)



Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vaaai, Olga, cat este de dulce Tony cu poezia cu piticul. Are un zambet cuceritor, ai o frumusete de baiat.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Buna dragelor,
la multi ani tuturor copilasilor care au implinit 4 ani frumosi!

eu ma simt ff rau si nu am putere sa mai scriu pe DC dupa ce ma tarasc acasa de la munca. de o sapt am o sangerare puterncica datorata unei pilule de a 2-a zi. am fost azi la dr si ma complimenta ce noroc am ca nu am facit hemoragie interna. sper sa scap de porcarie ca vad ca inca ma tine sangerarea.

fetele sunt bine merci cu mama si soacra. le aduc in we acasa mnai ales ca tati e la scoala, adica eu sunt solo prin casa. urasc sa fiu solo si mai ales cand bolesc.

pup you


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani, Maria !

La multi ani, sot de Olga T !


Multumesc pentru urari
Laura
Gabitza
Chris Dun (am ignorat invidiosii, macar astazi )
Saryta
Mercedes (multumesc de intrebare, mina minuieste bine pensonul pe ultima suta de metri, adica termin de vopsit, sper, dar miine-poimiine, nu azi ). Sanatate multa lui Cristi
Teddy
Nelia
Oana (se aud de la mine de acasa tobele, multumesc

Multumesc de mesajele de pe mess
Beatrice
cuscra
Olga T
Monu

Va multumesc din suflet la toate pentru urari, sper sa termin treburile si sa reusesc sa intru mai des. Acum ma duc sa bag puiul la cuptor si cartofii (astia i-am cumparat gata curatati si taiati), tortul l-a cumparat sotul, deci... azi sint o doamna, nu gatesc mai nimic. Am primit cadou o pereche de cercei de aur, tortul si pupicii de rigoare, dupa ce am renuntat sa mai iesim la restaurant in seara asta, e prea tirziu pentru Isabella si nu vrem sa ratam feliuta de tort si paharul cu sampanie .

Doar cu un apel telefonic, il puteti ajuta pe Dan sa mearga din nou !



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, Isabella, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Curiozitatea poate dauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

La multi ani MARIA
LA multi ani Danelutza
sa fiti sanatoase si fooooooooooooarte iubite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

LA MULTI ANI DANIELA!
Sa fii sanatoasa draga mea, mereu vesela, sa nu lasi nimic sa-ti intunece sufletul, sa te bucuri de fiecare clipa, sa ramai mereu aceeasi persoana calda pe care o stiu, sa ai numai bucurii de la cei dragi!
O aniversare placuta iti doresc!


LA MULTI ANI MARIA!
sa cresti mare, sa fii sanatoasa si cu mult noroc in viata

Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Buna si de la mine!

Laura de analize asa e mi-ai spus, acum imi amintesc, dar ma interesa halena daca i-at gasit o rezolvare, in afara sferei stomatologice. Sa stii ca te-am sunat de vreo doua ori, ultimul a fost de sarbatorile pascale, dupa ce am primit mesajul tau, iti multumesc , si erai la pescuit (adica te-ai dat la fund ), stiu sigur ca n-aveai cum sa recunosti nr, ca era de pe Cosmoteul lui Dan dar orisicat mi-ar fi placut sa-ti aud vocea suava...n-a fost sa fie. Si nu te mai lega de memoria mea

Anca te lasa cu gura cascata logica lor. maine te intorci acasa? Ai reusit sa te vezi cu Simona si fetele?
Margelutele si le-a insirat singura eu am fost doar cu indicatia, gen pune 4 galbene, acum schimba si pune cateva albastre si tot asa...s-a mai intepat, dar mi-a placut perseverenta ei, daca il voia mai lung cred ca isi pierdea rabdarea. Cu sutienul e o poveste veche, vrea si ea unul asa ca mine dar pentru tzatzele ei mici
M-am distrat citind ce mi-ai lasat la poze...daca vrei un colier de margelute de ziua ta ar fi cazul sa-l inceapa de pe-acum

Lili ce usor ati scapat cu cadoul lui Sergiu, dar vine din urma Iulia si va iese pe nas

Olga imi imaginez ce greu iti este daca spui ca si Sophia calca pe urmele lui Tony. Tatal tau e la tine?

Nelia te-am necajit putin , iti seamana foarte bine puiul mic, si Tudora e in partea ta, dar Agata as zice ca ar ceva mai mult din Octav decat fratiorii ei.

Oana englezoaica inteleapta matusa ta ! Iar tie nota 10 ca stii sa folosesti o vorba inteleapta! Nu uita ca si eu vreau bilet la concert

Andreea tractor zici hm, si Andreas voia sa se faca caine, de atunci am trecut printr-un intreg repertoriu de meserii Spor la conceput si bafta la examene!


Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Mi-am adus ceva de lucru acasa dar nu mai am nici un chef (se vede, nu? ), imi scot parleala cu DC ca si-asa am stat peste program, maine sper sa reusesc sa merg mai devreme.

Mercedes sanatate lui Cristi! Si dupa cele doua zile unde merge cainele? ca o coincidenta la animale aduse in casa, si Andreas a venit c-o pisicuta, de abia ce i-au mijit ochii, m-a implorat sa tinem, dar nu sunt de acord, inca. E greu de explicat de ce nu vreau pisica eu care sunt topita dupa ele.

Apropos, Laura cati membrii mai sunteti in casa?

Monu cum mai de la o pilula ai hemoragie??? Ma sperii! Nu mi-am imaginat ca o pilula de-asta sa provoace asa haos in organism, sanatate multa, sa te pui pe picioare! Cu fetele e rau, dar fara ele e si mai rau, nu?

Lili ma amuza de fiecare data comentariile tale la poze, ai un umor fin

Zilele trecute cand a fost ploios m-a bazait Bianca ca ea se plictiseste asa ca am zis sa-i dau ceva nou de facut, asa ca am pus-i sa bricoleze margelute. Si cu indicatiile mele a facut un sirag de margelute uitati-l www.dropshots.com/elisibia4#date/2009-05-12/20:32:22" target="_blank">aici


Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Elisor, nu m-ai necajit, ca se vede de la o posta cu cine seamana! Doar ca poza aia e cea mai concludenta de pina acum.

Vai, cit de frumos vorbeste Bianca! M-am intristat un pic, cind o voi auzi oare vorbind si pe Tudora asa!?! Sper ca va fi in regula pina la urma si peste citiva ani sa uit de grijile de acum.

Lisandru e bolnavior rau! A avut febra imediat dupa Tudora si nimic altceva, la fel ca si ea, citeva zile a fost bine si am sperat ca am scapat... dar asta-noapte si astazi a fost tare rau! Nu are febra, dar tuseste magareste, ce mai, e racit bocna! Am miine, la 11.30, RV la pediatra lui, sper sa nu fie ceva grav (in Montreal sint cazuri de gripa H1N1 si stau cu inima cit un purice pina miine).

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna dimineata ...

Hai ca-s matinala si fugita de-acasa cu banii de paine asa ca am facut pentru evribadi ...daca mai trebuie mai fac...

Elisor pai ma leg doar am de ce... imi placea sa cred ca sunt fericita poseoare a unei memorii putin peste ...dar m-ai luat ...nu-i bai asta ar trebui sa ma stimuleze sa ma autodepasesc dar deocamdata sunt in starea de avarie...
Cu halena naiba daca stiu ce sa mai fac ... se acutizeaza din ce in ce mai tare .La sfarsitul lunii vreau sa-mi iau o spatamana de concediu si sa ma duc la fina-mea care-i stomatolog sa vad daca e ceva mai adanc de-atat si apoi sa o plimb iar pe la doctori...si-asa trebuie sa-i vad starea ficatului...
Si suntem in casa al fel de multi ... o mama denaturata, un tata absent, 2 bucati de copii, 2 +1 animale : 2 pisici la oferta cu un caine ... restul sunt amanunte...

Olgutza din Canada am citit ieri dar am zis ca mi s-a parut , apoi am maireluat odata randurile si am vazut un nume frumos ... si-apoi mi-am dat seama ca ai nascut si cat de absenta am putut fi ... cu toate ca-i tardiv da-mi voie sa-ti trimit gandurile mele cele mai bune pentru tine si pentru familia ta implinita.Amanunt voi afla pe parcurs ...
Gelozia ... hmmm.... nici nu mia vreau sa-mi amintesc de acesasta perioada ... am tras cu Bianca 2 ani timp in care mi-am degradat rau de tot relatia cu ea si acuma suntem la recuperari ...

Monu cum Dumnezeu s-a intamplat ?!Ai grija mare ca nu-i de glumit in situatii de-astea ...

Gabi ai fost pentru rochita ?! Am flat si eu aseara dintr-o intamplare ca vom avea serbare la final de an si ma ia cu transpiratii cand ma gandesc sa caut iarasi rochita ca asta iarna... astept rolul

Nelia sanatate multa baietului... si eu ma gandesc cu teama la panarama asta de gripa care parerea mea ca-i declansata cam artificial si scapata de sub control ...


Laura cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Mii de scuze ca ieri nu am reusit sa urez la multi ani la sarbatoriti dar o fac azi.

La multi ani Daniela sa ai parte numai de lucruri bune si frumoase.

La multi ani Maria sa cresti mare si sa ai o viata plina de bucurii.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput