Gravidutze si mamici de Cluj - 122

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Soanso, mi-ai facut pofta de inghetata! Bine ca am in frigider, ca altfel nu am motive intemeiate sa il trimit pe barbat dupa inghetata la ora asta!

Alex, e o figura Tiadris! E bine sa mearga cu program scurt, poate chiar mai multe zile, mai ales daca ii place atit si e vara, nu sint atitia virusi... Deja e fetita mare! Cit de mari sint ceilalti copii din grupa ei?





Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Seara buna si de la noi!

Am terminat si eu de spalat si calcat si udat florile! Nu stiu cum stati voi cu timpul, dar la noi e jale...

Anca, urata situatie cu baiatul, nimanui nu-i face placere sa-i fie agresat copilul! Totusi, cred ca si educatorii ar trebui sa aiba un aport! Sper sa se gaseasca totusi o solutie, am inteles ca la logoped inca nu merge, dar la un psiholog s-a incercat?Insotit de parinti, evident!Felicitari Soranei ca se descurca asa de bine!

Alex, cu sufletul la gura am asteptat postarile tale! Nu-ti dai seama ce ma bucur ca Tiadris e fericita la gradi si s-a acomodat asa usor! Cu somnicul, eu cred ca e o chestiune de timp si obisnuinta, poate nu ar strica sa o lasi totusi sa se obisnuiasca.

Elena, succes cu noul dr! Eu, ca patitul, nu mai am incredere in nimeni!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

neatza

poftiti la , mor de somn, D cu cat se culca mai tarziu cu atat se trezeste mai repede , pe cand ma bucuram si eu ca doarme pana la 9 acuma se trezeste cu noaptea in cap

gaby la capitol timp e cam nasol, cateodata parca imi ajunge insa uneori parca e fff scurt , traim in secolul vitezei

va doresc o zi placuta

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 22+




www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Neataaaaaaaaaaa iui iui iui oare ne zice ceva bebe? abia astept. m-as teleporta in doua secunde la cluj mare minune ca am dormit. De fapt dupa ce baie am facut aseara m-as fi mirat sa nu dorm. a fost de aia secsi cu lumanarele parfumate asa ca si-a facut efectul.
Va pup fetelor. sper sa revin cu culoare la carucior.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata,

alina,tin pumnii sa fie bine bebe ,imi plac mult postarile tale ,au un ton vesel

ioana,saptamana asta numai lucruri "interzise" am mancat ...am facut iar papanasi cu smantana si gem yamyyy.

fetelor noi cand ne mai vedem ???a trecut cam multisor de la ultima intalnire!

elena,mersi de cafea,asa era si Sorana inainte de gradi de 8 ore o culcam pe la 22,30 si se trezea la 7,30 acuma o culc la 21,30 si la 6,20 e sus numa bine sa ma incurce pe mine care tb sa ies din casa la 7 fara. daca doarme 9-10 ore/noapte o ok!
ce face burtica creste???

gaby,la psiholog au fost cu el ,educatoarele nu mai stiu ce sa faca,ma gandesc totusi ca peste vara se mai maturizeaza si nu vor mai fi probleme.

myami,sunt foarte impartite parerile de spre Muresan,eu cu el am nascut in 2005 cu mine a fost ok nu am avut ce sa-i reprosez,la cabinetul de la Medstar singurul dezavantaj era ca nu-si respecta programarile iar eu nu am rabdare sa astept,din cate am inteles asa e si acum.eventual poti merge si sa vezi tu ce impresie iti face dupa ce stai de vb cu el.aaa inca ceva din d.p.v profesional nimik de reprosat ...mie mia raspuns cu calm de fiecare data la "fituica" cu intrebari unde nu intelegeam ii spuneam sa-mi "traduca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alina, iti inteleg emotiile, Doamne ce clipe minunate!!!! N-o sa uit niciodata cand ne-a spus ca e fetita....Parca pluteam pe drum....Eu fetita mi-m dorit! Si parca si al doilea bebe tot fetita mi-ar placea! Dara cum vrea Dumnezeu, ne vom bucura oricum!
Hai mami, ca mai ai putin! Abia asteptam vestea cea mare!

Anca, imi pare rau ca treceti prin situatia asta! Si totusi familia baiatului ce spune? Ca ma indoiesc ca acasa e ingeras!

Elena, asa e cu timpul, nu-mi vine sa cred ca e iar weekend!

Ioana, sa stii ca a meritat in cazul nostru tricicleta toti banii! Sara e foarte incantata de ea si la fel si mami! Tu ce faci? Mai ai asa putin si e intorci la serviciu, am emotii...

Myami, mie dr Muresan mi-a urmarit sarcina, si mi-a placut, profesionist, spiritual, cam aglomerat, motiv pentru care nu prea isi respecta programarile, asta ca bila neagra! Eu insa am avut ghinionul sa il prind in concediu cand am nascut, dar niic atitudinea lui nu mi-a placut dupa. L-am sunat sa-i spun ca nascusem, revenise in Cluj, m-a felicitat si a spus ca trece sa ma vada! Nu a facut-o si mi-a lasat un gust amar. Nu m-as mai duce a doua oara la el!Dar asta e exeperienta mea, multe alte fete sunt foarte multumite! Eu cred ca fiecarui medic putem sa-i atribuim cu usurint bile albe si negre, ma indoiesc sa il gasim pe cel perfect! Cei buni sunt superaglomerati, cei mai putin celebri nu au experienta celor dintai si tot asa...Eu rama n la vorba mea, sa ma ajute Dumnezeu sa am o nastere normala, fara probleme, ca ma ajuta medicul de garda si cel mai important, moasa! La mine, moasa a facut minuni! Si aproape toata treaba!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Neata fetelor!Multumesc pentru
Eu sunt tot pe fuga, am citit, in mare, acum trebuie sa ma duc iar la sectia de Pneumologie sa-mi dea doctora de acolo reteta pt. tratament pe luna asta pt. copii, ca ieri am fost si mi-a dat scrisorile medicale si rezultatele de la analize, m-am dus cu ele la medicul de familie si mi-a spus ca ea nu poate sa-mi scrie reteta pe luna asta, ca asa e legea, sa ma duc inapoi... ooofff, ce m-am enervat!



POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!

Alex, ma bucur ca ii place lui Tiadris la grdinita, cu somnul o s-o rezolvati in timp.

Myami, subscriu la ce a zis Gabi, eu nu am avut nici o experienta cu acest doctor dar m-am bucurat ca a fost o nastere fara probleme si am avut o gramada de doctori de garda (+ moasa, bineinteles) care au fost minunati!!!!

Si apropos de nastere... AM ABSOLVIT!!! Multumesc mult de felicitari! Si s-a produs si paradoxul vietii mele...Cand am nascut, in maternitate, toata lumea ma alinta spunandu-mi STUDENTA(doctori, moasa, rezidenti, toti intrebau de mine sub apelativul STUDENTA). Ieri, cand mi-a fost inmanata diploma, decanul mi-a zis MAMICA . Deci tot pe invers a fost In rest, a fost frumos,multe lacrimi de fericire, n-am mai plans de mult atat Alexia n-a vrut sa stea decat cu mine, era obosita, nu-si facuse somnul si atata agitatie a bulversat-o dar n-a fost bai, a venit cu mine pe scena sa-mi iau diploma si a fost foarte frumos.

Iar ca bonus, azi noapte vecinii de la etajul 4 au facut inundatie. Noi stam la 1 si a ajuns apa si la noi, in hol, avem un perete ud. Si azi noapte la 2 s-a inchis apa in tot blocul (ca vecinii cu inundatia nu erau acasa) si nici acum nu avem apa.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata tututror! Multumesc celor care mi-au raspuns ...eu deocamdata merg la dansul ..stiu ca profesional e foarte bun..si vreau sa ma simt in siguranta...si asa cum ati zis pana la urma DD sa fie cu mine sa nu am probleme ..ca pana la urma tot eu nasc...stiu pe cineva la gine ..poate am sa vb sa-mi recomande o moasa buna..
O zi buna !

miany
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Buna dimineata!

Alex, ma bucur ca ii place lui Tiadris la grdinita, cu somnul o s-o rezolvati in timp.

Myami, subscriu la ce a zis Gabi, eu nu am avut nici o experienta cu acest doctor dar m-am bucurat ca a fost o nastere fara probleme si am avut o gramada de doctori de garda (+ moasa, bineinteles) care au fost minunati!!!!

Si apropos de nastere... AM ABSOLVIT!!! Multumesc mult de felicitari! Si s-a produs si paradoxul vietii mele...Cand am nascut, in maternitate, toata lumea ma alinta spunandu-mi STUDENTA(doctori, moasa, rezidenti, toti intrebau de mine sub apelativul STUDENTA). Ieri, cand mi-a fost inmanata diploma, decanul mi-a zis MAMICA . Deci tot pe invers a fost In rest, a fost frumos,multe lacrimi de fericire, n-am mai plans de mult atat Alexia n-a vrut sa stea decat cu mine, era obosita, nu-si facuse somnul si atata agitatie a bulversat-o dar n-a fost bai, a venit cu mine pe scena sa-mi iau diploma si a fost foarte frumos.

Iar ca bonus, azi noapte vecinii de la etajul 4 au facut inundatie. Noi stam la 1 si a ajuns apa si la noi, in hol, avem un perete ud. Si azi noapte la 2 s-a inchis apa in tot blocul (ca vecinii cu inundatia nu erau acasa) si nici acum nu avem apa.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!


FELICITARI, MAMI ABSOLVENTA!! MERITI DIN PLIN RESPECTUL NOSTRU!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput