Gravidutze si mamici de Cluj - 122

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ADRIANA draga felicitari din toata inima ,bravo mamico si desigur bravo d soarei cretuline
ALINA ai dreptate ,e tare greu sa reveniti in Cj mai ales daca aveti acolo apartam
scuze ca te intreb ce domeniu de activitate profesati ?
ELENA mersi tare multsi baftaaaa cu noul dr ,sigur o sa fie bine
bravo ca ai luat decizia asta ,e f greu ,te cred ,dar mai bine asa decat sa te trezesti ca nu ti vine cand ai nevoie de el
KITZY ai dreptate ,f rari sunt medici cu care poti pastra o relatie asa de frumoasa si dupa ce nasti


astazi mi am dus puiu la cresa ,nu stiu de ce dar am o stare de emotie ce nu se mai termina odata la orice "tzarait"de telefon mi se face inima cat un purice
am sunat la cresa si totul e ok ,educatoarea mi a spus sa nu mi fac griji ca puiu e f bine
de altfel si acasa imi spunea mereu "gadi popii"adica la gradi sunt copii

IOANA13 astazi au in mediu supa de chimin cu crutoane ,felul doi piure cu chiftele marinate iar la 5 gris cu lapte
sper sa pape supa ,nu i am facut niciodata supa de chimin ,imi amintesc ca mai facea bunica mea cand eram mica si mi placea tare mult

va pup ,pove mai tarziu


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=195486847
http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Alexandra sotul meu este topograf autorizat. eu mi-s secretara lui ca doar asa m-a putut angaja. desi am facut aceeasi scoala. asta e. un topograf are nevoie de angajat in domeniu, dar in romania nu se poate asa ceva.
Vreau si eu la cresa. imi place supa de chimin, grisul in lapte m-as incadra nu?

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Alex, ce bine ca e atit de sociabila Tiadris, sint curioasa daca a dormit azi
E buna ideea cu chiftelute marinate! fac si eu intr-o zi
Azi am avut succes colosal cu supa de gaina cu galuste si spanac cu ficatel de pui.
Cum e supa aia de chimin? Ca un ceai cu crutoane? Eu nu am mincat niciodata, nu mi se pare ceva f nutritiv.

Alina, te incadrezi la cresa, ca ai un suflet atit de zglobiu!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare,
acum vin de la spatiul de joaca de sus de la Big,amenajarile sunt aceleasi nu au schimbat nimik doar ca se taxeaza 3 ore de petrecere cu 230 ron in care intra doua animatoare si ceva cd cu poze de la petrecere,invitatii pt copilasi(pt rezervari si mai multe informatii sunati la tel: 0742430218).

mami_alexia,esti de admirat,felicitari din suflet!

eu sunt happy,au laudat-o educatoarele pe Sorana,sper sa nu avem pb cu baetelul (iam zis S sa-l evite).

in rest suntem ok ,astept weekendul sa fac sarmalute cu varza proapata ,acusica mananc o cutie de inghetata se duce pe pluta regimul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Alina, te incadrezi la cresa, ca ai un suflet atit de zglobiu!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)



Mai exact sunt dusa cu pluta
Eu nu mai am rabdare pana maine. Ce ma fac? nu o sa pot dormi la noapte
Ziceam ieri sotului ca nu conteaza ce e bebele ca tot cu a i se termina numele ori luca ori alexandra
Supa de chimin e buna rau la cine ii place. mie imi place foarte mult, sotul nici nu vrea sa auda de ea. nu tine prea mult de foame, clar. eu pun seminte sa se prajeasca putin in ulei, apoi un pic de boia si apoi supa de legume sau de carne, sare, piper. las sa fiarba cat am eu chef si apoi strecor. o mananc cu painica prajita la cuptor si taiata cuburi sunt persoane care pun si faina in ea si smantana. mie imi place asa in pielea ei.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Buna ,fetelor! e prima data cand scriu pe acest forum ...voiam sa intreb ceva ..a nascut cineva cu dr.muresan daniel ? daca da cum vi s-a parut?



miany
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Myani am auzit multe de dr Muresan, si bune si foarte multe rele, cred ca din cauza ca-i asa de aglomerat are momente cand se poarta urat cu pacientele, eu una n-am parere buna despre el.


Azi m-am intalnit la Auchan cu Ada si Sara si bunica Prima data pe Sara am vazut-o, ca ochii aia i-as recunoaste oricunde si Ada arata foarte bine, n-am vazut-o demult in carne si oase.
Si m-am mai intalnit cu o colega de job, cica intr-una din zilele trecute s-a interesat una bucata doctor de acolo, de altfel si patron, cand ma intorc la servici
Degraba sigur nu, asa, prin aprilie la anul....sa nu ma astepte mai repede

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

of tu fetelor va trebui sa facem ceva modificari in programul lui Tiadris
astazi ne am dus amandoi dupa mogaldeata ,am intrat in camera unde se jucau toti copii si am stat ascunsi fara sa fim vazuti de piticuta care se juca si iradia de fericire
dupa ce ne a vazut ne a dat un zambet smecheresc a strigat mami ,tati si a inceput sa ne arate tot felul de scheme :se arunca pe jos ,isi ridica cate un piciorus ,o scumpete de fetita

darrrr problema e cu dormitul ingrijitoarea mi a spus ca s a chinuit f tare so adoarma ,cica a culcat o in brate ,ceea ce eu n am facut niciodata
mi a spus ca n a stiut ce sa mai faca cu ea ,s au pus toti copilashii in patut sa doarma iar copilu asta al meu nici vorba ,ii trebuia sa mearga tot in alt patut ,avea chef de povesti si uite tot asa :
asa ca am hotarat s o ducem la program scurt de la 8:30 la 13:30 fara masa de la amiaza ,e mai bine totusi sa i fac eu papa si sa i dau sa manance acasa

MIANY 75
IOANA 13 a scris Alina reteta ,poti incerca e f simpla si tare buna ,chiar am sa fac zilele astea
bine ca a papat puiutu
ALINA si al meu sot e tot topograf
si eu am emotii pt tine ,de abea astept ,hai ca iara ma apuca doru de bb 2
maine musai sa fac cartofii aia la cuptor cu mujdei ,ce bine arata
ANCA-S sa ti fie de bine inghetata si felicitari pt laudele puiutului

aseara am facut lapte de pasare ...




SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=195486847
http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Buna ,fetelor! e prima data cand scriu pe acest forum ...voiam sa intreb ceva ..a nascut cineva cu dr.muresan daniel ? daca da cum vi s-a parut?



miany
14+


despre dr Muresan, profesional e super bun insa cum mai sunt si alti dr nu prea participa la nasteri iar asta e un mare dezavantaj, din punctul meu de vedere

mai multe rele am auzit decat bune, acum depinde de noroc, insa eu nu ma bazez pe el , mai degraba pe incredere si respect reciproc



Elena , mamica lui Dragos Stefan si 22+




www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alex ma bucur mult pt micuta gradinareasa, se comporta tare bien cu copilasi, bv mami si tati
tare mult ma distrez cand o vad pe Tiadris la masa, cum se mazgaleste , as vrea sa faca si Dragos insa el daca are un miez de paine pe manuta vrea sa se stearga
tare mult imi doream sa ne distram la masa, sa mai se mazgaleasca pana la urechi, insa el refuza categoric, poate reusim la bb2

anca,s felicitari pt mamaruta

alina te asteptam cu vestea cea mare
eu deabia miercuri merg , daca mi-am schimbat programul

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 22+




www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput