Pt parinti!Intrebari legate de gay.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gandescasa

I`am spus mamei....si a vrut sa ma dea afara din casa, sa ma omoare, si nici pana in ziua de azi nu e ok...viata de cacat.


Poate era mai bine din punctul asta de vedere daca ii spuneai cand aveai casa ta (chirie, camin). Nu-ti face griji, oricum viata ta abia incepe si nu e langa mama. Poate ai deja 18 ani, poate ii vei implini curand, canalizeaza-ti energia spre a deveni cat mai repede independent. Fa o facultate (si daca esti din Bucuresti fa-o in alt oras - la Cluj, la Timisoara si cauta sa prinzi loc la camin) sau daca nu te atrage un anumit domeniu teoretic cauta sa inveti o meserie (e la fel de frumos ca a avea o facultate) si sa o practici cat mai repede astfel incat sa poti pleca de acasa. Si mamei tale trebuie sa-i impui respectul pe care il meriti (prin metode care sa nu treaca peste respectul pe care i-l datorezi si tu ei), ea vine dintr-o generatie care din pacate nu stie ca avem datoria sa ne respectam copiii mai mult decat pe oricine altcineva...nu e vina ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandescasa spune:

cine vrea sa citeasca prin ce am trecut eu poate sa intre pe www.2bornot2bgay.wordpress.com.Nu conteaza ca nu o sa stau cu ea toata viata,dar pana plec de aici o sa imi manance creierii si nervii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

cat timp a trecut de cand a aflat? poate este perioada socului, nu poate sa o tina asa....iti doresc numai bine si sa iti gasesti linistea in casa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Tu fa 18 ani, da la facultate, eventual in alt oras, du-te la camin, lasa depresiile, ca nu esti de vina pt nimic. Ti-am citit blogul. Mama ta e habotnica. Astea sunt persoanele cele mai dificile, poti sa le aduci 100 de argumente, ca tot pe a lor o tin.
Forumul asta e minoritar, e compus in general din persoane cu studii, multe din afara tarii, multi medici, juristi etc, care citesc tratate de psihologie, au o altfel de gandire, deschisa si toleranta. Din pacate nu e concludent pt 90% din romani.
Ti-am citit blogul, imi pare ft rau pt ce ti se intampla. Am si eu un baietel, e inca mic de tot. Il iubesc mult. Daca vine sa imi zica ca e gay, o sa am o usoara dezamagire, dar jur ca l-as primi in casa cu prietenul, cand ar fi pregatit, daca si-ar dori copil, l-as ajuta sa adopte unul etc.
Ti-o zice o femeie care cand mama ei a aflat ca face sex in alte pozitii si moduri decat cea clasica a misionarului, a fost scarbita, dezgustata peste masura, n-a suportat sa se mai uite la gurita inocenta a fetei ei crescuta ca o floare care a facut prostii, barbatul a rezultat a fi un pervers nenorocit ca i-a trecut prin cap sa incerce asa ceva, mai ca n-a lesinat, drept urmare in seara aia am plecat de acasa si m-am mutat la el. Deci, se intampla si la hetero
Tu esti un baiat normal, care e gay. Vezi-ti de viata ta, incearca sa ignori ce ti se intampla si croieste-ti propriul drum in viata. Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui popescudora

Ti-o zice o femeie care cand mama ei a aflat ca face sex in alte pozitii si moduri decat cea clasica a misionarului, a fost scarbita, dezgustata peste masura, n-a suportat sa se mai uite la gurita inocenta a fetei ei crescuta ca o floare care a facut prostii, barbatul a rezultat a fi un pervers nenorocit ca i-a trecut prin cap sa incerce asa ceva, mai ca n-a lesinat, drept urmare in seara aia am plecat de acasa si m-am mutat la el. Deci, se intampla si la hetero




Nu pot sa ma abtin...ma roade curiozitatea...cum a aflat mama ta cum faci tu sex cu iubitul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Am avut un moment de sinceritate, dupa cateva pahare ca sarbatoream un concurs castigat pentru serviciu, si o consideram confidenta pana in momentul ala, iar cu barbatu-miu (prieten la vremea aia) era prima data cand faceam asa ceva si mi se parea in neregula, asa ca am intrebat-o daca e sau nu e ok. Rezultatul e ca dupa reactia lui mama peste 2 ore a venit si m-a luat pe sus la el acasa la 3 sapt dupa ce ne-am cunoscut. Acum stiu ca nu era nimic anormal, dar la vremea aia privirea aia scarbita si cuvintele ei m-au durut. Nici macar mie nu mi se parea ca facusem ceva atat de josnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui popescudora

Am avut un moment de sinceritate, dupa cateva pahare ca sarbatoream un concurs castigat pentru serviciu, si o consideram confidenta pana in momentul ala, iar cu barbatu-miu (prieten la vremea aia) era prima data cand faceam asa ceva si mi se parea in neregula, asa ca am intrebat-o daca e sau nu e ok. Rezultatul e ca dupa reactia lui mama peste 2 ore a venit si m-a luat pe sus la el acasa la 3 sapt dupa ce ne-am cunoscut. Acum stiu ca nu era nimic anormal, dar la vremea aia privirea aia scarbita si cuvintele ei m-au durut. Nici macar mie nu mi se parea ca facusem ceva atat de josnic.


Am inteles. Am avut un iubit de 17 ani care era convins ca numai curvele fac asa ceva. I-au trebuit cateva secunde bune sa treaca peste prejudecati.:)) Asa ca nu ma mira deloc reactia mamei tale. Eu nu recomand in general confidentele pe teme sexuale, dar daca ti-a scapat asta e[:P]...Cine stie, poate daca nu va mutati atunci impreuna nu erati acum unde sunteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Hmm, am vrut sa spun ca uneori prejudecatile provenite din educatie sau nestiinta apar si unde te astepti mai putin, de aceea ti-am dat exemplul cu baiatul de 17 ani. Nu inteleg reactia ta, aici vorbim intr-un context, nu am eu de unde sa stiu ce probleme are fiecare user cu mama sa sau cu sotul. Numai bine si un an nou fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandescasa spune:

@popescudora
Da asa o sa si fac,dar mai am 5 luni pana fac 18 ani si dupa mai am un an de scoala.Daca in astea 5 luni nu se schimba nimic, eu mi`am facut rost de cazare la Timisoara, imi fac transferul si de la lucru si de la scoala acolo si plec sa numai aud de nimeni si nimic.Pur si simplu ma simt un strain in propria mea casa....happy new year tututor!

~Prietenii tai cei mai buni sunt modul lui Dumnezeu de a`si cere scuze fata de tine pentru familia care ti`a dat`o~

@accept92
cati ani ai?

www.2bornot2bgay.wordpress.com

Mergi la inceput