Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Am uitat sa imi schimb samnatura, mai crestem si noi. Ieri am facut 9 sapt.
PIRELIA - si eu am inceput sa am saptamna asta ceva dureri in partea de jos a abdomenului. Dr de familie a zis ca e ceva normal in aceasta perioada ca se intind ceva??? ligamente( imi pare rau, nu prea stiu termeni de specialitate), dar mi-a zis sa nu imi fac probleme.
Daca faci eco sa imi zici si mie ce zice gine. Eu am facut eco acum o saptamana (totul era ok) si mai trebuie sa merg peste o luna.

CRIS 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

luciandrea - cica gravidele sunt predispuse la infectii urinare, este si un subiect pe site despre asta.
mergi la dr si in functie de ce ai, o sa-ti prescrie tratament, care n-o sa dauneze la bebe, ca doar dr. stie ca esti
se mai intampla, stai linistita!


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata,tuturor! Harnice mai sunteti!
Felicitari , Ramonika pentru echografie.. Dienutze sa stii ca mie mi-a facut echografie normala si nu e necesar sa fii cu vezica plina(aparatele sunt performante si se vede bine)

miany
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Neata mamici...

Azi facem si noi 12 saptamani...maine mergem la dr, mai ales sa vedem care e problema cu intepaturile de la burta care au inceput sa fie mai mari si sa le simt si cand merg...

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Felicitari Myrella si la mai mare!!

miany
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA am ras de una singura de visele tale ... Daca avem de tras asta 9 luni (adica lipsa s_x)...vai mama noastra...

SIMONETTE a iesit bun tortul? Vreau si eu ca deja imi ploua in gura..... Ce semne ai ca va fi bebe fetita?

DIENUTZE daca nu suporti mirosul de la uleiul de masline da-te deocamdata numai pe burtica si pe restul corpului da-te cu ulei pt bebe.Dar da-te la sfarsit pe burtica, ca mirosul uleiulului de corp il mai estompeaza pe cel de la uleiul masline si ai sa suporti mai usor. Pune uleiul de masline intr-o sticluta cu pulverizator ca o sa sa il intinzi mai usor si in felul acesta nici nu pui mult si intra repede in piele. Mie mi-a facut eco morfo de 12 sapt pe burtica (nu m-am dus cu vezica plina).

ADRIANA eu iau vitaminele dupa masa de pranz.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Buna fetelor! Am mai scris un mesaj la finalul capitolului anterior, dar se pare ca a trecut neobservat. Asa ca revin

Sunt noua pe forum, ieri am implinit 8 saptamani si vreau sa va pun si eu o intrebare, poate stiti mai multe.
La o sarcina oprita in evolutie mai persista simptomele sarcinii, respectiv oboseala, somnolenta, sani tensionati/durerosi, urinare frecventa, greata...?
Am mai pierdut 2 sarcini si sunt putin speriata, parca nu mai simt asa "activitate" (dureri, intepaturi etc) in burtica de cateva zile, insa am parte de tot ce am enumerat mai sus. La control merg abia luni.

Multumesc si bine v-am gasit!



8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Ca sa nu uit cumva ca sunt ,ma incearca si pe mine niste neplaceri...de cateva zile sunt cam si am si unele dureri ba prin stanga ,ba prin dreapta..
Lidia..tu nu ai ameteli? eu am inceput sa am si din astea..ieri eram la cumparaturi cu sotul si dintr-o data am simtit ca ma scufund...noroc ca a fost aproape si l-am luat repede de brat..,altfel cadeam ca o placinta in magazin
Mai e ceva ...am niste dureri de sani ..de fapt e ca o senzatie de usturime ..da groaznica..imi vine sa mi pun gheata pe dansii..


miany
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele sa stiti ca ma bag sa fac Capitol Nou pentru ca asa nu pot umbla in lista, si mai trebuie sa adaug noi venite , carucioare..etc

13+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Buna dimineata tuturor fetelor cu burticutze....
stiu de la un medic gineco ca vitaminele trebuiesc luate incepand cu luna a-16-a(asha a spus renumitul DR.BADEA).EU IAU NUMAI OMEGA3.
am inceput sa am si eu ametelii, dar mai mult dupa amiaza.
ma ung si cu ulei de masline pe sani/burta si corp..nu ma deranjeaza cu nimic..mai cu seama ca-i natural..cremele din comert au si chimicale...si o zi buna!


lorelix 13+ sa fie SANATOS!

Mergi la inceput