Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata fetelor,

va ofer ceva de baut, ce vreti voi pentru ca am vesti BUNE!!!! bebe e bine, e frumusel tot am vazut si manutele si piciorusele... chiar si degetelele....
prima oara cand m-am uitat pe ecran credeam ca sunt gemeni pentru ca se vedeau doua rotunduri, care de fapt erau capul si corpul.



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata „fetili". Am incepuzt ziua cu bine, mi-am ascultat in drum spre serviciu colegii care vorbeau despre perlele de la examene, deci sunt vesela azi. Pentru asta le voi trece cu vederea ceva gafe din monitorizarea pe care o fac acum. Daca ceva ma va indispune le voi cere site-ul de unde s-au documentat.

Si pe mine ma bate gandul ca mai fac un eco de „verificare" pentru ca medicul meu ginecolog m-a programat abia peste 1 luna si muuuuuuult mai este pana atunci. Am dureri in zona de jos a abdomenului, diferite fata de cele de pana acum si ma cam sperie chestia asta. Daca si azi persista durerile imi fac programare de urgenta.

Ramonika, Simina, felicitari penru rezultate.

Si eu am o nunta in week-endul asta. Maine ma tund si ma vopsesc si imi fac manichiura, pentru ca arat acum .... si sa vad ce haine mi se mai potrivesc. Puteti sa-mi spuneti si mie ce marca de vopsea sa cumpar? Ca sa nu stau ore in sir in fata standului de vopseluri sa vad care mi se portiveste si sa ma tot intreb daca fac bine sau nu.

Viitoare mamica in culmea fericirii 9+ (11+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Pirelia - eu m-am vopsit cu henna, insa ai grija ca e mult mai pretentioasa decat celelalte vopseluri chimice.
daca vrei culoare inchisa, am vazut de la L'Oreal ca exista vopsea fara amoniac.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Va invit la dovlecei pane cu rosii ... asta mi-a fost micul dejun. Acum doua saptamani nici nu puteam sa vad rosiile si acum parca numai rosii as manca.
Eu am fost de dimineata la un lab pt analize. Dr de familie mi-a dat sa fac: hemoleucograma, glicemie, VDRL, ex de urina, RH si HIV. Iar de la ginecolog am mai primit IgM si IgG: antitoxoplasma si antitocitomegalovirus...;, nu stiu ce o scris asta aici.
Pentru toate am platit 235 RON. La ultima eco am dat 70.
Stiu ca asta s-a discutat acum ceva vreme.

CRIS 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neataaa!
Harnicutelor!

Felicitari pentru baieteii pe care i-ati vazut vioi la voi in butica!
Nu e nicio fetita, nu e asa???
Felicitari si pentru eco bune!! Abia astept si eu ziua de marti, am eco morfo :) Am si eu o intrebare, pt eco morfo de 12 saptamani va duceti cu vezica plina? Caci la transvaginala a trebuit un susu inainte :)

Nu am intrat ieri deloc, timpul...ma omoara, si oboseala.

Pirelia, eu vreau sa ma vopsesc cu ceva fara amoniac, oricum si inainte tot asa foloseam, castingul de la loreal, e o cutie cu mov. nu tine cine stie ce pe par, dar macar nu are amoniac.

De oja...hm, eu intru la paranoici, ma dau cu un lac incolor cu vitamina e, fara chimicalele alea 2 care dauneaza, iar acetona o folosesc la o saptamana f f repede :)
Dar o data la nu stiu cat timp nu cred ca dauneaza, sa fim seriosi! Deci, fetelor, pentru nunta, faceti-va frumoase, frumoase!! Distractie placuta!

A, uleiul de corp, mi-am luat de copii, am folosit uleiul extravirgin de masline, este absolut uimitor!! Eu am pielea f uscata, in 3 zile a reparat-o, dar nu pot cu mirosul...am renuntat la el pt moment. Nu miroase mult timp pt ca se absoarbe repede, indicat e sa te dai imediat dupa dus, dar imi venea rau instant. Uleiul de bebe e mai bun pt moment.

Mirella, in legatura cu intepaturile cand te ridici de pe scaun, si eu am la fel, nu dureaza mult dar..le simt doar intr-un loc, dreapta f jos, aproape de picior. Incerc sa nu ma panichez, mai ales c atrec in 3 secunde. o sa intreb marti pe dr.

Fetelor, cu camera lui bebe..sunteti norocoase, eu stau in garsoniera... Ma imbat si eu cu apa rece si sper ca dupa un an, doi sa putem merge si noi la mai multe camere.

Hai ca fug acusica, va pup pe toate si aveti grija de bebe cel mic!







10+
Astept pe VEDETUTZA pe 3 decembrie sa fim sanatosi!
VEDETUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Azi facem 11 saptamani!!

11+
Astept pe VEDETUTZA pe 3 decembrie sa fim sanatosi!
VEDETUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata fetiliiii!!!!!!
Azi sunt ff bine dipusa , nu stiu de ce, da ma simt altfel, mi-au zis si copii: doamna sunteti frumoasa!! (na..ma laud )

13+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

cristina_boc, dovlecei pane....is moartea mea....intotdeauna mi-au placut....

sa va spun, tocmai am dat la rate, dar o chestie ciudata, adica ieri dimineata si azi, tot la aceiasi ora....nu ce am mancat azi dimineata, ci doar ceva apa portocalie, cu un gust ciudat de sange sau de metal, nu stiu exact......or fi vitaminele materna?
pana acuma n-am avut pb cu ele, dar acuma de 2 zile tot asa.....mentionez ca le iau pe la 7 jumate dimineata impreuna cu acidul folic, si pe la 9 sunt prezenta cu capul in wc.....

ati patit careva asa ceva?

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

10+

strumfulet + poza strumfulet + poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dienutze

Neataaa!
Harnicutelor!

Felicitari pentru baieteii pe care i-ati vazut vioi la voi in butica!
Nu e nicio fetita, nu e asa???
Felicitari si pentru eco bune!! Abia astept si eu ziua de marti, am eco morfo :) Am si eu o intrebare, pt eco morfo de 12 saptamani va duceti cu vezica plina? Caci la transvaginala a trebuit un susu inainte :)

Nu am intrat ieri deloc, timpul...ma omoara, si oboseala.

Pirelia, eu vreau sa ma vopsesc cu ceva fara amoniac, oricum si inainte tot asa foloseam, castingul de la loreal, e o cutie cu mov. nu tine cine stie ce pe par, dar macar nu are amoniac.

De oja...hm, eu intru la paranoici, ma dau cu un lac incolor cu vitamina e, fara chimicalele alea 2 care dauneaza, iar acetona o folosesc la o saptamana f f repede :)
Dar o data la nu stiu cat timp nu cred ca dauneaza, sa fim seriosi! Deci, fetelor, pentru nunta, faceti-va frumoase, frumoase!! Distractie placuta!

A, uleiul de corp, mi-am luat de copii, am folosit uleiul extravirgin de masline, este absolut uimitor!! Eu am pielea f uscata, in 3 zile a reparat-o, dar nu pot cu mirosul...am renuntat la el pt moment. Nu miroase mult timp pt ca se absoarbe repede, indicat e sa te dai imediat dupa dus, dar imi venea rau instant. Uleiul de bebe e mai bun pt moment.

Mirella, in legatura cu intepaturile cand te ridici de pe scaun, si eu am la fel, nu dureaza mult dar..le simt doar intr-un loc, dreapta f jos, aproape de picior. Incerc sa nu ma panichez, mai ales c atrec in 3 secunde. o sa intreb marti pe dr.

Fetelor, cu camera lui bebe..sunteti norocoase, eu stau in garsoniera... Ma imbat si eu cu apa rece si sper ca dupa un an, doi sa putem merge si noi la mai multe camere.

Hai ca fug acusica, va pup pe toate si aveti grija de bebe cel mic!







10+
Astept pe VEDETUTZA pe 3 decembrie sa fim sanatosi!
VEDETUTA


Morfo de 12 sapt se face tot intra..daca te apuca ,te duci intai la baie si apoi intri la eco

13+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Neatza Fetele!
Au iesit analizele ieri, si m-am cam speriat...cred ca am o infectie urinara, cel putin asa a iesit la urocultura...offffff
La 10 ma duc la doctor sa vad poate imi prescrie ceva, mi-e asa o frica!, voi ati patit asa?
O zi buna!

Mergi la inceput