Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

yoanna adevarul e ca burtica mea este foarte "usor vizibila" dar nu stiu de ce intru doar singura in lift.Esti o norocoasa ca ai magazinul ala langa tine si ca vezi produsele "live".Pe site nu prea iti dai seama ce si cum
cris mersi pt urari...cat despre morcov imi pare rau dar azi nu dau la bucata...doar la legatura daca vreifelicitari de semnatura noua....aaaaaa ce misto felicitari si pt vestea cu nascutul natural.E mai bine asa
ela in prenatal ti se calculeaza media veniturilor brute pe ultimile 6 luni si din astia iti da 85%.Eu spre exemplu in martie am primit bonusul pt evaluarea de anul trecut si mi-a ridicat mult media veniturilor pe ultimile 6 luni(bonusul a fost undeva pe la vreo 3 salarii) astfel incat pt doar 17 zile de prenata in aprilie am primit cu vreo 6 mil mai mult ca de obicei.E nasol daca cumva in ultimile 6 luni ai avut retineri multe din salariu pt ca in felul asta iti scade media
binucuto da ce marfa de culoare si sa stii ca te prinde super bine...gata mi s-a pus pata,dupa ce nasc ma duc si ma fac iar blondina cum am fost la nunta...m-am plictisit de negru
miruta promit sa le fac poze noilor achizitii si sa vi le arat numai ca asa de lene mi-a fost de la vremea asta ca...In principiu i-am luat mai multi pantalonasi pt ca sunt o viitoare mama cam varzica si nu mi-am dat seama ca pana acum i-am luat doar body-uri si ca seara mai imi trebuiesc si pantalonasi sa nu-i fie frig la copanele
maria sa stii ca si eu sunt consemnata la pat de sot dar nu neaparat pt faptul ca as fi facut ceva efort prea mare astazi.E doar o manevra de-a lui sa mai stea si el la calculator daca tot a iesit devreme de la munca
Hai ca ma duc sa fac poze la hainute si sa-l mai las si pe dispe de sotu meu la calculator ... cred ca o sa se certe si cu fisu pe calc peste ceva anisori

DANA 35+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Gata, am pus cateva poze cu caruciorul in pozitia tip landou, cateva poze cu hainute si cateva poze cu verisorica mea de 1 luna jumate.



33+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

lauraa sa vezi ce obosita o sa fii dupa aceea... e starea mea generala 24h pe zi. si nu fac chestii care sa ma oboseasca. dar asta e. cica e normal sa fie asa. si ma mai omora si o durere de spate

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laurraa..multumesc!Ai dreptate cu "umflatele sexi"..la varfuri e mai interesant ,asa e,cred ca din cauza suvitelor care le-am avut inainte..oricum nu se vede tare diferenta si cred ca afara se vede si mai super culoarea!

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

scrisesem un mesaj frumos, dar l-am postat la capitolul anterior, si mi s-a resetat totul . Incerc sa reiau ideea...

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
ramonaiani...........interesanta emisiunea..hmmm,chiar ma mir de ca nu au preluat si romanii inca ideea,ca cea cu "tuningul" la femei i-a facut celebri


pai la nemti tunizau femeia din motive rationale (ex: o fatuca avea Elefantitis - si i-au facut operatie sa indeparteze grasimea ca sa ii creasca increderea in ea insasi). Oricum, se pare ca n-a avut asa succes, ca parca n-am mai vazut emisiunea in grila de programe.
De, daca n-au luat si ei la tunizat femei ca-n RO, pt ca ASA O VREA BARBATUL - cu tzatze mari si fund bombat ....

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Am pus si doua poze cu burtoiul facute acum 10 min! Creste de la o zi la alta de ceva timp. Tare sunt curioasa cat se mai face intr-o luna si jumatate cat mai am pana la termen.

33+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Dani3lla..multumesc!!Hahahaha..parca citesc despre mine..si noi trebuie sa ii cumparam pantaloni lui bebe..nu avem deloc separat pantaloni!Eu am noroc ca sotul are calculatorul lui si eu laptopul,ca altfel si noi ne certam ,iti dai seama!!
Andreea..superrr caruciorul..si super avantajos la pret..sa il foloseasca bebelina sanatoasa!E asa scumpa verisoara mica..
Clodyac..yamy,,placinta de mere..,e preferata mea...sa te prezinti si la mine cu 2-3 feliute,plssss

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
Pana aici toate bune si frumoase..cand a mai zis ca a luat serios in greutate,adica are 2 600g dar ca sa mai adaug inca 300g ca e eroarea aia de eco,am ajuns la 2 900....


Lasa mai, sa ajungem noi acolo! Ma uitam azi pe carnetul de gravida - si-n saptamana 32 la fie-mea scria greutatea estimata : 2850 +/- 350 grame, si-am nascut-o la 39 de saptamani cu 2900 .

CPG este cardiotokograma - iti pun niste senzori pe burtica si masoara bataile inimii lui bebe. E necesara mai ales la nastere, pt ca daca inima lui bebe incepe sa dea rateuri, e semn ca are o suferinta si nu poate iesi natural - uneori se recomanda cezariana (sau se pune mai mult lubrefiant in vaginul mamei - mie asa mi-au facut )


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea1608

Am pus si doua poze cu burtoiul facute acum 10 min! Creste de la o zi la alta de ceva timp. Tare sunt curioasa cat se mai face intr-o luna si jumatate cat mai am pana la termen.

33+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#





De acum asa creste..foarte repede..e frumusica foc casuta bebelinei..

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:



FETELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE am lacrimi de emotie!

A nascut Liana30 o frumusete de fetita dimineata la ora 8, 3500 grame;

Am sunat-o acum, a spus sa va pup din partea ei, a facut cezariana, deja se da jos din pat, printesa este bine si duminica spera sa fie acasa;

ce emotii am; a REUSIT!!!!!!!!!!!!!!

37 + minune de Maya Teodora
AMR 2 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput