Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Kiralina............eu in ultimul timp traiesc din contractie in contractie si placenta are gradul 3 de maturare si col sters si tot tacamul..asta e,partea buna e ca la cate probleme am avut de la inceput cu sarcina nu am nascut prematur cum se tot zicea

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Sa dea dumnezeu sa avem parte de un capitol nou plin de vesti bune!!

Anda_magda,dani3lla,yioanna,cris_82,alynta27, multumesc
dani3lla, felicitari pentru noile achizitii pentru bebe. Tare faza cu minus 3-4 saptamani
maria_bunica, foarte drumos patutul, sa il foloseasca bebe Darius cu placere.
Kiralina, flicitari pentru vestile bune de la oftalmologie si pentru comportamentul asistentelor. Mai rar asa ceva.
Cris_82, esti tare haioasa. Sotul zicea ca o scoatem direct manechin, de o sa trebuiasca sa stea cu paru pe la usa, ca sa goneasca gagii. Eu de a mea bebelina ce sa zic, ca are acum 2535gr, nici eu nu stiu pe unde o scot.





33+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Magda,felicitari.La cat mai multe kg inainte pt Clara si la mami cat mai putine!Bravo!
Alexsimatei,succes la orele de germana.Ma bucur ca vestile de la doctor sunt bune.Spor la cumparaturi!
Serialbastre,asteptam vestile bune!
Luckyblue,bine ai revenit in stup!
Bebe beca,La multi ani pentru Rebeca si pt mama ta.Ce cadou ii iei Rebecai?
Andreea1609,felicitari pentru vestile bune de la eco.
Daniella,si mie mi se intampla la fel,de parca nu ar vedea balonul la purtator.Si nu vedem si noi ce i-ai mai luat lui Denis?
Maria,foarte frumos patutul.Abia astept poze cu Darius in el.Bebe ce "a zis",ii place,a dat din picioruse cand l-ati terminat de asamblat?Hai cu pozele cu noul look.
Yioanna,pofta buna la capsuni.Eu stiu ca nu conteaza foarte mult cat de mult manaci tu ,bebe isi ia doar ce are nevoie,stiu ca-i mai important sa te odihnesti si fara stres.
Ela,si eu am luat cu vreo 200 lei mai mult si nu am avut decat 9 zile de prenatal pe aprilie,acum l-am trimis pe sot sa vada cat am pe card ,nu mi-a venit sa cred cand mi-a zis.
Kiralina,foarte dragute asistentele de la oftalmologie.Uite ca mai exista si oameni amabili.Ma bucur ca sunteti bine.
Cris,deci mai sta bebelina un pic , nu vrea sa-ti faca un cadou inedit de ziua ta.Abia astept si eu sa vad ce-mi zice vineri dr.Ma bucur ca mergeti pe natural pana la urma.Iti induce nasterea marti?


Mirela 35+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Maria,e super culoarea .Imi place mult cum iti sta.Ce mandru o sa fie Darius cand o sa vada o mami asa frumoasa.


Mirela 35+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

cris:nu ms,acum pap laptic.Uau ce putin mai ai,si sa nu-ti fie frica k totul va fi bn si iti vei tine bb in brate.felicitari pt vestile de la eco!
maria:f bine iti sta,e frumoasa culorea si ti se potriveste si cu rochita

Yioanna 35+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 5 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

maria este foarte frumoasa culoarea si te prinde si sa stii ca si eu am o fata asa rotunjoara lasa ca slabim noi eu la 80 de kg ce sa mai cer

iti foarte bine si imi place as vrea sa am si eu curaj dar eu sunt naturala si nu stiu cu ce culoare mi-ar sta bine asa ca ma las pagubasa

eu fac o placinta ci mere ca mi-a venit o pofta cred ca ajung la 100 pana la urma

cris si mie imi e frica de mor dar ce sa facem am intrat in hora tb sa dansam un de incurajare

ma duc sa pazesc placinta ca nu mai am stare



36+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Miruta,
maria_bunica, iti sta foarte bine. Culoarea este superba. Chiar ca bebe Darius o sa fie tare mandru de mamica lui, dar presupun ca nici tati nu se lasa mai prejos.


33+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Andreea..felicitari pt noua semnatura si pt vestile bune de la eco..a crescut super bine intr-o luna!Asteptam poze cu patutul si carutul!Am vazut pozele noi din album..burtica e tare dragalasa si a crescut..se si vede de altfel dupa bebelina ta..,sa poarte sanatoasa hainutele,imi place tare body-ul cu buline roz!Multumesc pt flori,tare frumoase!
Dani3lla.."La Multi Ani!" fratelui tau,multa fericire si sanatate!!Tare faza cu hainutele si vanzatoarele..Sa poarte Denis sanatos noile hainute!
Laurraa..pai daca nici tu nu stai locului..din cauza asta se umfla picioarele..aseara eu le aveam ca pernutele de la labele pisicilor..uff..trecem noi si peste asta!
Dani3lla..multumesc!M-a luat deja radarul din casa,numit sot..sunt consemnata la pat toata ziua si e cu ochii pe mine si cand ma ridic numai pana la baie!
Serialbastre..multumesc!Eu tresar mereu cand intru in dormitor si vad patutul..
Alynta,Clodyac..multumesc!
Yioanna..multumesc !Lenjeria si aparatorile le-a cumparat tot cumnata mea..Multumesc pt invitatia la capsuni,tare bune!
Clodyac...imi pare rau pt dureri..din pacate le am si eu si stiu ca sunt nasoale..si sa treaca repede!
Kiralina..felicitari pt vestile bune si consultatia gratis,tinem pumnii sa nasti natural!
Cris..felicitari pt vestile bune si ca bebelina este ok si va mai sta pana marti la caldurica!Vrem si noi poze cu fetita ta..nu numai sotul tau
Ela,Andreea..multumesc!
Miruta..multumesc!Sper sa ii placa lui bebe cuibul lui..deocamdata nu s-a pronuntat!

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

maria, faina comparatia cu labele pisicii; f fain violetul mai ales la arfuri a iesit o nuanta interesanta, sau asa batea lumina; si eu am intrebat daca sunt burtici blonde si care si-au intretinut blondul pe sarcina cum au reusit

clody, multumim de capitol

acum in ultima suta de metri suntem toate niste umflatzele sexy

eu obosesc daca stau si in fund acum; nu stiu ce ma fac maine ca am programare pedichiura si manichiura si cosmetica cat am sa rezist



37 + minune de Maya Teodora
AMR 2 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Miruta,Clodyac,Andreea,Yioanna..multumesc,dragute ca de obicei!Dar daca eram un pic mai slabuta si fara cosuri,poate era altceva..asta e..alta nu mai face mama
Tati e foarte incantat de culoare..oricum mai bine asa decat inainte!


37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput