Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (300)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, succes, sper sa gasiti gradi adecvata. Am auzit de Ada, in general parerile sunt bune.

Nu imi vine sa cred, parca mai ieri eram burtoase, si acum cautam gradinite.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Greieras, La Multi Ani, fericire si sanatate multa!

Maria, putere multa si incredere in tine si copiii tai superbi! Totul va fi bine pana la urma, pacat ca trebuie sa suferi acum! Oricum, marele perdant este cu siguranta, EL!

Draga mea Piciulika, de fiecare data cand citesc despre voi mi se intinde gura pana la urechi! De drag, evident!L-am vazut pe ginerica in poza, si zau ca e minunat! Are copilul asta o expresivitate…Nu degeaba il iubesc eu atat! M-am distrat la capitolul similitudini, si Sara e mare fan masline, e muzicala si tot fan melc-melc, si hinta-palinta! In plus La Multi Ani!!!! Despre complimente, iti multumesc!

Prisi, ce dulce e Miru harnicuta!

Luy, ma bucur sa aud vesti despre voi! Mi-era tare dor! Si noi mergem din august la gradi si am emotii cat casa!

Teo, tare frumoasa esti! Si eu zic ca te prinde tare bine culoarea asta!

Erina,


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bikmaria

buna seara fetelor ,va multumesc mult pt sustinere ,se pare ca nu mai este nici o sansa ,casatoria noasra se incheie aici ,
Maine vom depune actele pt divort ,am discutat toata saptamana si toate discutiile se incheiau tot la divort .Dumnezeu imi este martor ,am iincercat tot ce era omeneste posibil.


Maria, !

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

interviu cu un om fericit sau alternativa vietii stresante de capitala

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia ce bine ca s-a reolvat cu pielea lui Tudor. Sabina Y parca spunea ca Erika era banuita de atopie. Sabina sper ca s-a infirmat pentru ca datorita umiditatii de la voi si altor factori se fac forme severe.

Yaia, mai mult decit de acord cu intilnirea pe meleaguri moldave. Dupa 27 iunie aranjez sa vin la PN.


Multumim. Asa s-a rezolvat si anul trect, in primavara. din pacate, cand a venit toamna, s-a uscat si pielea, dar nu e foarte tare, numai ca piele nu e fina, 'ca de bebelus'. In rest nu are nimic.

Mai, nu aranja special pentru mine, ca eu inca nu stiu ce si cum. Eu vreau sa ajung si la Bucuresti si am facut un plan, dar azi sora-mea vorbea de cu totul alte planuri. Cum o sa fie si al meu sot si toanele lui dupa noi, si sora-mea cu ideile ei, nu pot face niciun plan si nu pot promite nimic. Dar ia da-mi un PM cu ceva numar de telefon si sun: daca esti in PN cand trec eu pe acolo si daca eu pot opri, iesim la o prajitura. Ce zici, e bine asa?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Draga Rox, multumim. Deh, incearca si Tati! Iar cu sepcutele... e un teatru intreg sa i-o dai jos. Mai nou a stat in cos la cumparaturi juma' de ora cu casca de bicicleta - nici curelusa nu aveam voie sa i-o desfac!
(da, i-am luat, ca la ce cucuie si-a facut, am decis ca si daca il scapa de unul singur in plus, deja e bine!)
Eu v-am admirat mai demult prin gradina, pe topogan, si acus' si la acvariu - frumosi de tot! Atomica tot mai frumoasa se face, iar pletosu' pare (/este ?) cel mai cuminte copil.

Papanash, multumim. EEEEH, ce iluzie: "tinerete"... fosta-i! "Superbi" insa da, suntem!

Citat:
citat din mesajul lui papanash
...bai , voi parca nu sunteti oameni normali, cu probleme ca toti ceilalti, la voi totul radiaza, zau !

Asa pare totul in poze, draga mea, la toata lumea... Doar n-o sa punem poze cu noi obositzi, cand nu stim cand sa demolam usa sa fugim cu copii la cresa, cand il repezim pe celalat cam fara motiv, cand smotruim in treningul labartzat, cand ne trezim cu cearcanele pana la buric samd. Sigur ar fi mai real, dar toti cenzuram si ne prezentam frumos, ca la parada.

Insa privitor la noi, ceea ce da, mai radiaza poate un pic prin poze, e iubirea. Ca tabaciti suntem, crede-ma, si noi. Dar nu ne predam - si da-i si lupta, neicusorule!

Ti-am vazut tot mai pe vremuri cucuiatul harnicut si cu gene furate de la Me.

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Dupa ce ieri spuneam ca Daria e bine de aseara au inceput sa curga mucii. Sper sa ramina doar la atita!!!

In rest maninca la fel de putin ca deobicei.Inca nu i-a trecut frica de muste si alte insecte. Vorbeste din ce in ce mai mult si are cuvinte proprii pentru multe lucruri iar pe altele le poceste atit de delicios...la ciocolata (cavit de fapt) zice ceva care suna a kokaiana iar la ochelari zice kokaiani.


Sanatate Dariei, sa nu se imbolnaveasca!
Ce dulce e. La noi "alula" e aluna, "lula" e luna si "pila" e lingura/furculita, "manea" e masina, iar autobuzul e "autobil".

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
Draga mea Piciulika, de fiecare data cand citesc despre voi mi se intinde gura pana la urechi! De drag, evident!L-am vazut pe ginerica in poza, si zau ca e minunat! Are copilul asta o expresivitate…Nu degeaba il iubesc eu atat! M-am distrat la capitolul similitudini, si Sara e mare fan masline, e muzicala si tot fan melc-melc, si hinta-palinta! In plus La Multi Ani!!!! Despre complimente, iti multumesc!


Cuscra draga, sper ca si Sara sa-l iubeasca!
Deci acuma chiar trebuie sa facem cumva sa ii aducem impreuna, la un castronel de masline si sa le cantam usurel din fundal melc-melc...
Daca ai stii de cand ne chinuim sa gasim 10 zile libere _impreuna_, sa ne punem pe drum spre Romania! Deocamdata pare mission impossible. SPER mai spre vara sa ne linistim si noi cu proiectele si sa venim.

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI, greyeras! Sa fii sanatoasa, sa te poti bucura de ghidusiile Adelinei!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

io-s complet neserioasa, tot nu apuc sa descrac pozele din ultima z sau sa ma uit pe laptop pe cele din primele 2.
papanash, pe tip[a din artticol o cunosc f f bine si nu spun decat atat:
are o viziune f poetica asupra vietii avand in vedere ca nu-si castiga existenta:)
bine, si eu sunt in aceeasi situatie cu ea, dar nu ma apuc sa declar ca stilul meu de viata e cel mai tare.
am vazut acum in dobrogea ce inseamna sa stai la tara....c'mon, unde e ea NU e la tara. (nu e fair sa zic unde sta exact, nu e zona de nord totusi)

Piciulik, va pup tare si raman cu vinovatia :D, desi acuma daca am vazut ca nu se moare fara mine...cine stie....insa ma frige domn profesor daca ma car inainte de a aranja casele.
Asa ca, vropiam sa va propun si voua un brainstorming ca cel de pe blog, ce trebuie sa aiba o femeie in bucatarie dpdv oale si ustensile?

Maria, da-l afara da nu depune actele.....te imbratisez f f tare.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput