Citim impreuna? (organizatorice...)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Cu placere, Mihaela. Sa vad cum imi va fi mai usor, scanat sau copiat (xerox).
Am mai cautat pe la edituri si am vazut ca doar in colectia Cotidianul a aparut, din pacate.

In alta ordine de idei, ma mut. datorita cresterii demografice la noi in familie este nevoie de foarte mult spatiu. Am gasit un apartament cu 3 camere, foarte mare si deja azi am cumparat mocheta pt 2 camere. De maine vom incepe mutarea, sistata doar saptamana viitoare pe motiv de sot plecat la...Paris.
Din pacate va exista o perioada nedeterminata, dar care sper sa nu fie prea lunga, in care nu voi avea internet.

Pana maine dimineata veti avea si votul meu. Am de ales intre 4 carti si voi trage la sorti, si DA, voi fi corecta.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 12+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Votez Ray Bradbury-Omul ilustrat

edit:Bafta si spor la mutat,carmina!Si noi planuim o mutare in Grecia(anul viitor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Uau m-am iluminat! acum am vazut mai clar propunerile si Votez Thomas Pynchon - Strigarea lotului 49

Multumesc zuzunaki! Sper sa ma spor ca deja malasa puterile numai cand ma gandesc ce ma asteapta. Plus ca am nevoie de ajutor si la curatenie si la cine de stat cu copiii si nu sunt decat eu si sotul care ziua e la serviciu si mai raman cateva ore de mutat seara. Ori nu poti sta cu fundul in 2 luntre la infinit.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 12+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Carmina, spor la mutat si sedere placuta in noul apartament!

Some like it hot
Some like it cold
Some like it in the pot
Nine days old.

... and some like... Foxtrot XX, ca m-a facut Mihaela curioasa si chiar daca nu voi reusi sa o citesc odata cu voi, tot ajung eu la ea pana la urma. Deci votul meu merge la Razvan Petrescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

N-o sa-mi votez propunerile, evident, insa il votez pe Cortazar cu al sau Manuscris gasit intr-un buzunar.

P.S. Ar trebui sa ne asiguram ca gasim aceste carti, ca sa nu alergam dupa ele , cum am patit cu Foer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

N-o sa-mi votez propunerile, evident, insa il votez pe Cortazar cu al sau Manuscris gasit intr-un buzunar.

P.S. Ar trebui sa ne asiguram ca gasim aceste carti, ca sa nu alergam dupa ele , cum am patit cu Foer.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Ce dragut, inseamna ca sunt singura care si-a votat propriile propuneri? Nu-i bai, eu sunt indragostita de Eliade, l-as vota cu ambele maini. E singurul autor care nu mi-a dat sentimentul trecerii timpului, la care am avut aceleasi senzatii citindu-l acum ca si in urma cu 20 de ani. Am terminat ieri-seara Pe strada Mantuleasa si ca si cand timpul s-ar fi comprimat brusc, m-am revazut la 13 ani incercand sa gasesc trecerea spre o lume subpamanteana. Va anunt daca o gasesc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Ce dragut, inseamna ca sunt singura care si-a votat propriile propuneri?


Suntem doua, Ingrid


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Carmina, mult noroc cu mutatul! Numai cand ma gandesc la toate cartile alea care trebuie impachetate/despachetate/rearanjate...

musetto, sper sa iasa Foxtrot! Numai eu stiu cat am salivat pe langa el. Autorul nu e tipul care are rubrica aceea de carti deocheate in Dilemateca? Deja am salvat linkul spre Cartea Romaneasca si ma gandesc ce sa mai adaug la comanda.

Ingrid, esti curajoasa sa recitesti cartile care ti-au placut mult candva. Eu nu prea ma incumet. Spre exemplu, tare as vrea sa recitesc Mizerabilii lui Hugo - mama, ce pasionata eram cand i-am citit prima oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Ce dragut, inseamna ca sunt singura care si-a votat propriile propuneri?


Suntem doua, Ingrid


You cannot both dance and not pay the piper.



trei. :-))

nu renunt asa usor la Calvino. macar ca-i mai apare numele o data si poate starneste curiozitatea cuiva sa-l citeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina

Uau m-am iluminat! acum am vazut mai clar propunerile si Votez Thomas Pynchon - Strigarea lotului 49


asta intra la proza fantastica?! n-am stiut. am adus cartea cu mine din ro, dar n-am citit-o niciodata. ia ca tot am insomnie. multumesc de idee.

Mergi la inceput