LMA Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

cu intarziere ... La multi ani Razvan!!!

rebiana sa fie intr-un ceas f bun!

mateias si ana si ceilalati puiuti sa va faceti bine cat mai repede.

ela pupam thea creata si fitzoasa. sigur o sa-i fie bine cu bunicii si voi o sa respirati cateva zile.

noi ieri am stat acasa din cauza de muci curgatori ... azi s-au mai inchegat si am avut o vizita surprizaaa ... nu va zic ... va arat ... dar maine!

alice uelcom!

daca mai era ceva ... revin dimineata!

noapte buna stup!

P.S. dianafudulu da-ne de veste ce face tatal tau.

A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Nu stiu unde mi-a stat capul astazi dar clar nu la ceea ce trebuia! Am uitat sa urez cele bune sarbatoritului RAZVAN!!!! Sa ai parte de tot binele din lume, de multa sanatate si intelepciune iar dragostea parintilor tai sa-ti fie cea mai buna calauza!!!



Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!

Nastere cu parfum de ghiocei...

Din nou insarcinata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Azi am fost la shopping. Mi-am luat rochita de botez. Sa vedeti ce chin pe mine cu probatul ca trebuia sa iau la cabina vreo 3 marimi consecutive ca nu mai stiu ce dimensiuni si forme am. V-am zis ca am ramas cu niste kg si acum trebuie sa ma adaptez. Chinul de pe lume si uimirea vanzatoarelor ca ma intrebau: ce marime sa va aduc? si eu: 38, 40, 42. Asa... pantaloni nu reusesc deloc sa gasesc, imi vin aiurea rau, sutienele nu va spun, cand sa probez incepe sa-mi curga lapte asa ca m-am intors la ale mele cu tampoane si am lasat pe alta data.

Am vrut sa-i iau lui Calin ceva de botez si spre uimire totala a vanzatoarelor eu nu voiam set din acela sclipicios de ocazie pentru bebei cu papion sau cravata, vestuta, etc. Nu mi se pare potrivit cu varsta si basta. Am cautat ceva mai normal dar nu am gasit sa-mi placa. In schimb, ce credeti? m-am surprins printre hainute de fetita, sunt o splendoare! Doamne ce de frumuseti de culori si modele!
In seara asta mi-am vizitat o prietena insarcinata cu fetita, abia astept sa dau iama printre rochite, e prima fetita din cercul nostru de cunoscuti. In rest vreo 10 baieti. Sunt chiar frustrata ca nu am cumparat ever o rochita.

Stefi, ti-ai facut test?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

hello si de la noi.

Am citit din urma si m-am intristat. Va doresc sanatate si bucurie, iesiti din butoi!
Ma pentru bolnaviori, si pentru bunicul care se opereaza, Doamne ajuta!

La multi ani piticului mic din stup, Stefan!
Felicitari / multa sanatate pentru burticute, noi si mai "vechi"!

Noi am fost un pic pe la munte (zarnesti, sambata). Ne-a plouat, dar am avut si vreme faina, s-a jucat Teo pe-afara pana n-a mai putut. Asta nu insemna insa ca a mancat mai bine, nu-nu-nu.

Am trimis invitatie la poze pe contul comun, sa-l mai vedeti pe bombanici... Vorbeste intr-una. Repeta tot si orice. Inclusiv versurile de la cantecele lui Ramazotti. Eu nu pot repeta ce spune ala acolo, ca le canta repede, dar fi-miu pac, zice juma de vers la fiecare vers.
Asta, asa cand are el chef. Cand vrei sa il prezinti cuiva... zici ca are buzele lipite cu superglue. Nu vrea sa zica cum il cheama, cati ani are, unde sta. Desi stie, ca noua ne zice.
Apoi se intoarce cu spatele, si zice de prin filme (Cars, Wall-e, etc).
Am parcat masina in curte la pensiune. Pai ce credeti ca si-a gasit Teo de facut... stergea teava de "esapanent" cu degetele, de le avea pe toate negre si puturoase non-stop.
L-am certat. Si el imi raspunde "de ce faci asta? nu e frumos. Te ponesc de nu te vezi!"

Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Repede, repede, sa urez La multi ani piticului Razvan, care nu mai e chiar pitic !

Ieri n-am intrat ca am fost intr-o fuga, iar vineri nu a mers forumul(cel putin la mine)asa ca am recuperat de citit...

Rebiana felicitari !

Riloasa hai ca m-ai pus pe ganduri cu capusele.Chiar pe nisip or sta? Am aflat azi ca daca se scoate o capusadin piele, ar fi bine inainte sa se puna un tampon de vata imbibat bine in spirt si capusa isi extrage singura capul. Sper sa nu avem ocazia sa "experimentam " asa ceva.

Rein nici eu nu ma dau in vant dupa costumasele alea satinate si cu papion,vestuta...Ia-i pt Calin -pitic o salopeta alba (sau o culoare frumoasa un vernil, portocaliu...) si o bluzita /sau o camasuta, niste botosei (gen pantofioript varsta lui ) si o sa fie un pitic in ton cu moda


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Kittyyyyy zi-mi repede: te-ai gandit si la noi cand te-ai dicstrat? Sau ba ? Ca daca-i ba,te boscorodesc un pic
Bine, vb oftica din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenefr
Rebiana felicitari !



Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!

Nastere cu parfum de ghiocei...

Din nou insarcinata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza fetelor....se pare ca sunt matinala azi,mi-am facut cafeluta si stau nitel la calc....kci azi incep munk!!!! va ofer si voua o

deci razvi vorbeste de ieri intr-una nu stiu ce-i cu el,dar repeta tot ce aude si invata destul de repede ieri a invatat cum ma cheama pe mine,cum il cheama pe tati,pe mamaia si pe tataia...offf si e un scump,si mi-e tare drag de el si acum eu ma duc la munk,dar nu vreau as vrea sa mai stau cu el...... am senzatia ca nu m-am bucurat suficient de el

da chiar ce mai face gabi???

va pup si va urez o zi buna!!!!ma duc sa pun si o poza in album....


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

http://entertainment.webshots.com/photo/2711993560096653195LQnEwg


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna de dimineata!

mady bafta la serviciu.

asa cum v-am zis ... recunoasteti personajele!

o zi buna!

A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput