Pepenasi de iulie-august 2008 (114)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Dma eu mai degraba as bea cafea decat 3in1, asta e plin de chimicale si prostii, o cafea naturala, dimineata, eventual cu lapte, nu-ti face rau. Eu asa am facut.

Bobitamica la noi a durat cam 2 saptamani, tura asta au fost mai rapizi ca alta data am asteptat pana mi s-au lungit urechile.

Intrebare: pot sa merg cu Ioana la salina? E in regula? Vom merge in weekend la Tg Ocna si ma gandeam sa mergem si acolo, dar nu sunt sigura ca e bine.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

flooo welcom tu da club! Io nu mai am oale...3 bucati am aruncat in ultimile 3 saptamani...Am uitat pe foc de la ceai la pireu de cartofi...ca sa nu mai zic ca aseara ma uitam ca vaca la o oala de lapte de pe foc si a iesit in fata mea!!! de a zamuit tot aragazul


proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Dma la fel spun si eu,mai degraba o cafea slaba cu lapte,decat 3 in 1...Eu am baut pe toata durata sarcinii,dr mi-a dat voie sa beau chiar 2/zi
Cu Timi mi-e greu...n-am mai vazut copil asa mucios ,acu o aspir,acu e la loc,de-i curge din nasuc...e alb,usor usor galbui(scuze de detalii).Acu doarme,dar rau de tot,se tot foieste,se trezeste,plange,iar adoarme ,oare cand se va odihni saracuta?
Cereale a papat destul de bine,sa vedem cum va fi la pranz,ca e cea mai nesuferita amsa pentru ea.

Carnita nici eu nu-i dau multa,chiar sunt zile in care nu-i dau deloc...mama denaturata ce sunt



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare!
Azi am fost cu Ralu la controlul de 10 luni si are 9 kg si 72 cm,desi eu cred ca re mai multi cm .Mi-a zis ca fiind inalta si cam slabuta sa-i maresc doza de vigantol la 3 picaturi ca sa nu faca rahitism...M-am cam speriat...
bobitamica in 2 saptamani mi-a venit comanda de la Quelle.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Fetelor, multumesc mult de urari de Sfanta Irina. Trebuie sa recunosc ca daca nu citeam aici nici nu stiam, imi zisese Bobitamica mai demult, dar uitasem.

Am vorbit azi cu Sursula, e mai bine Tudorel, dar mai au de stat in spital, caci inca are probleme de respiratie.
Sanatate multa si Ilincutei.
Dma, o cafea dimineata nu are ce rau sa-ti faca. Eu am baut cafea toata sarcina, medicul stia si mi-a zis doar sa nu beau in exces.

Eu nu prea mai pot sta mult la calculator, Irina nu sta locului o clipa, merge de-a buselea si stau numai dupa ea, casa e vraiste.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna!!!
Azi suntem si noi mai bine..a iesit soarele
Dr orelist a spus ca nu are copilul nimik in gat si ca are o laringita patologica ca asa mai fac copii pana la 1.5 ani sa nu ne mai speriem si sa nu o mai indopam cu pastile, parca i-a mai trecut si raguseala
Si ca tot vb de masuratori Clara la 9 luni are 8.800 si nu stiu cati cm pt ca noi nu am mai fost la bilant de la 6 luni dar au cantarito sambata cand am fost la urgente.Eu zic ca sta bine, fontamnela aproape ca i s-a inchis si dinti tot nu avem
Ilincutza insanatosire grabnica!!!!
Mie azi mi-au venit rusiideci bb2 nu s-a prins, nu i nimic mai incercam
Ne ducem la nani si disera sarbatorim cu tort si "artificii" cele 9 luni ale puiului...ce maaare s-a facut piticul

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

dma mai bine cafea da' fa-o mai slaba gen lapte cu cafea eu de la sarcina cu alexandra nu mai beau cafea si beam cu oala nu cu cana numai fara cofeina ca merge cu tigara

kimmy de proteine au nevoie zilnic pt a creste asa ca da-i carnita 5 zile pe saptamana si restul de 2 zile ou

2 saptamani a durat si la noi antemergatorul. dar 2 saptamani dureaza la orice as comanda de la quelle, nu stiu de ce...

tecky fetele

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

la multi ani bebelusi de 6



-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Dana81 petrecere frumoasa! la puiutza!

Dma Si eu tot cafea am consumat, mai slaba si cu lapte/frisca.

Kimmy si la ai mei la fel curgea nasul....acum aspiram, mergeam la baie sa spal batista si cand ma intorceam iar cu ei pana la brau
Am folosit ophtamesone ( e pt. nas, urechi, ochi) si parca nu mai curgeau asa, erau mai grosi si mai putini cantitativi.
Multa rabdare sa va faceti bine repede!


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

caprioara,parerea mea e sa i mai repeti analiza si in alt loc inainte sa i dai antibiotic.
eu am patit o cu cris,ii iesise la urocultura ca are infectie cu pioceanic si deja primisem tratament cu gentamicina,noroc ca mi a venit ideea sa i repet analiza la alte 2 laboratoare si n avea nimic.


Mergi la inceput