Strumfi de iul-aug 2007 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna seara
andicu,sanatate multa tatalui..sa fie bine!
si noi am tras-o cu hotii,dupa ce ca au furat si au facut dezastru culmea nesimtiri,au mancat pizza si au baut bere..iar cand au venit "oamenii legii", ala de incheia proces-verbal statea catarat cu un picior pe chilotii mei care erau aruncati prin pat si ii durea foarte tare sa stie cum se numeau avocatii pe vremea romanilor..mda,sa nu va imaginati ca am recuperat ceva,noop,mi-au lasat in toata casa urme de praf negru,cautau amprenete..na,ca sa ne scoat ochii ca nu platim degeaba taxe.
antoanela,m-am uitat prin pozele voastre,tare scumpi copii,iar sonia imi pare ca aduce un pic cu adelise de luna.

seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Georgiana, mersi frumos, esti foarte draguta.

Pozele mele erau tare vechi, asa ca m-am mobilizat si am pus un album nou la semnatura, nu-s f multe poze, dar sunt recente.

Alina, esti pe receptie?
Sper ca vii cu vesti bune de la control.
Am uitat sa-ti spun ca v-am spionat, adica v-am privit pozele si am admirat-o in primul rand pe Elisa care e dulcica foc si apoi pe voi, ca sunteti tineri si frumosi si ca plecati in vacante peste tot.

Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna, fete frumoase!

Oana, pupam baietel care face boacane ca sa-i treaca semnele de buna purtare, iar celui precaut, ii trimitem aplauze la scena deschisa. Cum mai stati cu amenajarea casei? Tu cum te mai simti?

Ghinetz
, daca nu spui ceva, ma supar pe tine.

Anto, am savurat si eu pozele recente si sunt o splendoare copiii tai. Ce mult au crescut... Cand ma uit la ei rumeni si rotunjori nu imi imaginez ca se mai si imbolnavesc. Esti o mamica fericita cu asa comori. Cel mai mult imi place poza cu voi 3 pe scari.

Revin cu povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Poveste de 1 mai

In ciuda previziunilor meteo, am petrecut o zi de vineri pe malul marii si apoi pe faleza din Constanta. Mi-a placut la nebunie, fetele au fost parlite in obrajori de soare si vant si seara am proptit un scaun La scoica si pana a venit mega pizza am asistat la apusul soarelui.

Sambata vremea nu a mai tinut cu noi, asa ca am colindat prin mall si pe la 3 locuri de joaca, cert e ca pe Ilinca am adus-o adormita acasa si a tot dormit pana dimineata.

Duminica ne-am indreptat spre Cetatea Histria si mi-a placut foarteeeeee mult. Alexia a fost incantata de absolut tot si era tare patrunsa de importanta locului. M-am bucurat sa vad ca sunt ceva vizitatori. E un loc care merita vazut, ne-am propus sa mai trecem.
Apoi ne-am continuat calatoria spre Tulcea. Nu ma asteptam sa gasesc un oras pe coline, ingrijit si cochet, cu flori multe si cladiri cochete. A fost o incantare. Am vizitat centrul care s-a deschis de curand. Fetele au fost foarte fericite si incantate de tot ce au vazut.
La parter si etaj sunt realizate scene din fauna si flora deltei, cu animale impaiate, plante si pomi, juri ca totul se petrece in momentul respectiv. La subsol e acvariul, o miniatura a celui din Valencia. Merita vazut.

Apoi a urmat drumul spre Galati, am vazut colonii de pasari si nu-mi venea sa cred , pescari intrati in apa pana la brau de dragul pescuitului, padure cu mesteceni, copacii crescuti in mijlocul apei...totul salbatic si frumos.

Am trecut cu bacul Dunarea si Alexia a fost foarte incordata si emotionata si apoi ne-am strecurat prinre suteleeeeee de masini care faceau coloane interminabile si acasaaaaaaaaaa. Am ajuns franti, dar multumiti si incantati in jur de 23. Ilinca, nonsalanta, si-a pus o palarie mov si a incalecat pe masinuta ei. Am inceput toti sa radem si tare rau mi-a parut ca nu am mai avut putere sa-i fac o poza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neatza!
Anto, sa-ti traiasca piratzeii dulci si frumosi!!
Georgi, bafta cu rezultatul! Sa vii sa ne zici!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata!

Cafera, ce frumos povestesti, ati avut o minivacanta foarte frumoasa!

noi am fost la Poiana Brasov, a fost frumos dar obositor, am cam ramas in urma cu somnul, e drept ca puteam sa dorm si eu odata cu copiii dar am stat la povesti, sa mai socializez ... copiii s-au zbenguit, au fost incantati ca nu a mai stat nimeni cu gura pe ei

astazi a plecat sotul la Barcelona, pana duminica, sper sa nu culeaga ceva virusi de pe acolo, ca el cam are lipici la astea

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatzaaaaaa........

anto, superbe pozeleeeee.ca de obicei nu pot sa nu remarc iarba verde si parcuretele impecabil! ......si ce bujori in obrajori au strumfii tai! super!

alina.a, sanatate multa. sper sa vi cu vesti bune. adica TREBUIE!

cafera, cu siguranta dupa ce cumperi arnigelu o sa-l gasesti si pe cel vechi.........

ioabaiub, il bagi preventiv pe sotz in carantina, la intoarcere.

oaana, stiam ca elmo e doar in vikend

andicu, doamne ajuta sa fie bine cu tatal tau!sanatate multa, multa ii dorecs!

am si o intrebare:ce stiti despre icterul prelungit?. bebe de o luna inca are icter......cica pediatra i-a recomandat fenobarbital.stiti ceva despre treaba asta?????

se pare ca fiimiu ma mosteneste la ........scarsnitul din dinti!l-am auzit azinoapte clantzanind din dintzishori...si apropos de spalatul pe dinti, ignoranta am fost eu, ca fiimiu sta ca mieluselu la periat. multumesc inca odata voua, ca m-ati trezit la realitate

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

buna dimineata!
am vazut si eu poze cu frumosii lui Anto si cu adevarat pot spune ca ai niste copii minunati. sa fiti sanatosi cu totii si sa va ocoleasca toate bolile. chiar ca arata rotunjori si rumeni, la cat au bolit. legat de spalatul pe dinti, nici denis nu vrea sa stea la spalat. ii place sa roada periuta pe care ii pun putin pasta colgate pt 0-2 ani si pe care o inghite, bineinteles. il mai spal eu cu forta, rareori si nici atunci nu reusesc prea bine si ma bazez ca si joaca asta a lui cu periuta poate ajuta la ceva.
alina, iti doresc din tot sufletul sa stea samburelul bine prins acolo si chiar sa-ti dea voie sa te mandresti cu burtica si pe afara. totul o sa fie bine, ai sa vezi.
cafera, oaana pupam fruntea lovita, buzita sparta si sa treaca repede. noi patim intruna de astea. de curand s-a lovit de piciorul unui fotoliu cu obrazul si are o dunga vanata...acum e pe trecute. s-a lovit cu scaunul de la balansoar, a cazut cu fata de pamant si s-a invinetit si cate si mai cate...dar trec, asa-s copiii!
Micky, cum mai e andrei? la noi e aproape trecuta raceala, desi saptamana trecuta am tras-o rau tare. dupa laringita aceea a inceput si sa tuseasca si a mers sotul meu cu el la doctorita de familie care, mai intai ne-a dat un antibiotic mai tare (care lui denis nu i-a placut deloc si a trebuit sa i-l dau cu forta), ne-a dat prednison, desi nici nu era nevoie si eu nu i l-am dat, si sirop de tuse erdomed, si nici asta nu i-a placut lui denis si nu i l-am dat. de la antibiotic a facut diaree si a trebuit sa-l trec pe regim, nu vroia sa bea apa cu biotics, nici cu saruri, ii mai puneam in mancare si-l pacaleam asa. acum e doar putin mucos si tuseste cand si cand. ii fac ceai de busuioc cu miere si vad ca pe asta il bea; stiu ca e bun pentru tuse.
dar dupa toate astea, cand am citit ce a patit biata Sophie si mami a ei - care sper ca sunt mai bine acum - am zis ca la noi a fost o nimica toata, mai ales ca nici nu eram singura, ii am si pe parinti aproape, sotul etc.
acum, cat a fost bolnav i-am cam suflat in coarne lui denis si i s-a urcat la cap. sa vedeti cum se preface ca plange...se pune pe jos, cu fata in maini si miorlaie acolo de zici ca cine stie ce are. ieri eram pe afara si vroia ceva, nu stiam ce si s-a trantit in mijlocul drumului si la fel a facut. ma pufnise si rasul si l-am lasat acolo cateva minute si cand am vazut ca nu se opreste l-am luat pe sus si l-am dus in casa. de fapt vazuse la o fetita un creion si pe ala il vroia. dar fetita avea si o carte si eu i-am cumparat cartea, crezand ca asta vrea, dar el nu...da-i si urla frate...in casa a primit si creion si a incetat...
cam asta am facut noi zilele astea. duminica seara am sunat-o pe karli si i-am stricat somnul bietei Adeluta care dadea sa adoarma la mami in brate. sper ca a adormit usor dupa, da?
si vroiam sa mai spun ca printre alte mamici de care mi-e dor, ca nu mai scriu aici, mi-e dor de diane_dun si micuta dani si de Amethyst. hai mai scrieti-ne!
va pup si va doresc sanatate multa!

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

am si o intrebare:ce stiti despre icterul prelungit?. bebe de o luna inca are icter......cica pediatra i-a recomandat fenobarbital.stiti ceva despre treaba asta?????

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*




copiii mei amandoi au avut icter prelungit si dr. ne-a recomandat fenobarbital; se da pentru scaderea bilirubinei ... sa-ti spun drept nu mai stiu in ce doza pentru ca am cam "uitat" sa le dau ... e bine sa alapteze copilul cat mai des si sa il tina la lumina ...

am reusit sa pun cateva poze de la Poiana Brasov si din gradina noastra, cu copiii intre papadii


Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Un preot mergea cu masina pe sosea. La un moment dat vede un magar mort pe partea carosabila. Nu mai merge mult si intalneste un echipaj de politie. Trage pe dreapta si spune politistilor:

- Vedeti ca la cateva sute de metri este un magar mort pe sosea. La care politistii raspund razand:

- Parinte, ce spuneti, cum sa-l ingropam: cu preot sau fara preot?

- Nu stiu, fiule, eu doar am anuntat familia...



* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput