FIV 222

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

LucaLuca - la mine cam toate care le-am facut cand credeam ca ovulez au iesit pozitive - era si usor la mine ciclul e regulat fix 28 de zile - ovulatia ziua 12-14
e drept cel mult amandoua liniutele aceiasi intensitate, niciodata cea care confirma ovulatia mai intensa ca cea de control.
m-am lasat de sportul asta ca nu ducea la nici un rezultat (apoi am aflat de ce - trompe impermeabile 100%)

Mai am 14 zile pana la primul Gonal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Dana, Fire - multumesc pentru raspunsuri.

Si eu am ciclu regulat, de la nastere incoace am avut strict la 28 de zile, si ovulez sigur (s-a intamplat sa fac echo in perioada cu pricina, se vedea foliculul), dar acum fac (pentru prima data in viata) test de ovulatie in vederea biopsiei de celule endometriale - numai ca, frateeee, nu se pozitiveaza! nada!

si, fireeyes, nu esti singura, mai am feedback de la alte persoane, ca nu se pozitiva nici in contextul ovulatiei confirmate ecografic. oricum, eu azi sunt Z15, cred ca am ovulat deja in weekend, fac teste in continuare aiurea, din reflex, am un nou hobby.

nusy, la multi ani si de la mine, nastere usoara, la termen! :)

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Luca sa sti ca si la mine se pozitivau da problema mea tot trompele este. Am mai avut o prietena la care nu se pozitivau si cand i-am dat eu unu de la mine ca nu mai avea s-a pozitivat si a ramas si gravida . Asa ca ce zici iti trimit si tie unul, te bagi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Luca si eu am facut teste pe vremea cand credeam ca trompele mele sunt ok si se pozitivau si am avut ovulatia si confirmata ecografic! deci eu zic ca sunt ok! dar la mine, vis-a-vis de intensitate, ca am vazut ca se vb si despre asta, cea care arata ovulatia era mai intensa decat cealalta.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Ioanatugs: Unde faci HSG luna viitoare?? Eu nici acum nu m-am decis....mor de frica.... Tare as vrea sa ma tin cu cineva de mana....
Nusy: LA MULTI ANI!!!!! O sarcina fara probleme in continuare si nastere la fel!!!
Catalina: Cand ai timp sa cauti prin "hartoage" poate spui pe cine ti-a recomandat dr.....ai idee daca fac cu anestezie?
Mami vreau: La Med Life poti sa te programezi la histero , dar trebuie sa faci o consultatie in prealabil. Stiu ca o histero cu scop de diagnostic costa cam 750 lei - cu anestezie si aprox 550 lei fara anestezie. Eu inca nu stiu daca sa merg sau nu la ei......
Haideti mai fetelor, tot citesc , tot citesc pagina dupa pagina si nu apare nici o veste buna!?? Asteptam rezultate pozitive de la fetele care sunt in plina stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

maria multumesc mult de informatii!
iana asteptam vesti! ca stiu ca azi faci eco!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

buna!

Fete dragi, mi-au venit rezultatele la analizele hormonale:
- Estradiol = 47.74
- Progesteron = 0.590
- FSH = 4.90
- LH = 2.80
Ce ziceti? Sunt ok?
Ce ma sfatuiti sa fac? Nu-mi raspunde dna Cocei la telefon.
I-am trimis si mesaj si tot nu mi-a raspuns. Trebuie sa incep Puregonul si nu stiu care este doza
Sa insist?!? Stiam ca e la Praga,s-o fi intors?

Kora, saru'munushitele si tie multa bafta si te astept sa ne tinem de manute
Dana bebe, multumesc
Daca vorbesc cu dna. Cocei o intreb si iti zic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Luca: Nu stiu care-i treaba cu testele de ovulatie care nu se pozitiveaza, dar probabil ca ai ovulat deja. In ce scop faci aceasta biopsie? Iarta-ma, daca ai spus deja....
ps: Poti sa-mi spui la ce subiect ai postat declaratia de retragere a dr. Dracea de la Giulesti? Nu mai stiu cine mi-a spus ca tu ai postat....Multumesc!
Huski: Eu nu ma prea pricep la analize, sunt sigura ca te ajuta fetele, "expertele'!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy tauras drag, la multi ani fericiti!

Maria08 si eu sunt nehotarata in legatura cu HSG-ul, dar voi lua maine o decizie. Maine merg la Dracea la o eco de z10 si ca sa-mi iau rez. la Papanicolau. I-mi pare rau ca acum Gynera o sa-si schimbe sediul si pina va primi toate aprobarile, nu se stie cat va dura. Iar d-sa vrea sa mai facem 2 IA la clinica, inainte de un nou FIV...eu insa...nu sunt hotarata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Fetele, am vorbit in sfarsit cu dna dr. si mi-a zis ca analizele sunt SUPER! Asa ca am inceput injectiile cu 150 Puregon.
Dana bebe, am intrebat-o si mi-a zis ca prima zi de cm e atunci cand apare rosu.

Nusy, la multi ani si din partea mea. Iti doresc sa ai sanatate ca-i mai buna decat toate

Maria,

Iana cum a fost la eco?

Mergi la inceput