FIV 222

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Nusyca LA MULTI ANI!!!!!!!!!Sa fii fericita toata viata alaturi de familia ta!

Husky bafta la analize si la acest fiv!!!!

Fetelor am vazut aseara la stirile PRO TV ca exista o lege care asteapta sa fie votata - in care, pe scurt, statul va asigura doua fiv-uri gratis...nu stiu ce inseamna asta ( si tratamentul si procedura in sine?),dar stiu ca va trebui facut un dosar din care sa reiasa ca singura solutie pentru procreere e FIV pentru respectivul cuplu....In fine, ma bucur pentru cele care vor beneficia de aceasta lege,eu una nu voi fii printre acele fete,dar macar lupta fetelor de pe forum nu a fost in zadar...

Eu astept sa vina cm-ul,sper ca luna asta sa nu mai faca figuri .Azi sunt abia in zi 25.

Puregonul la Giuly a ramas tot la 475 lei?Eh, tot e mai ieftin decat la farmacii unde e 490...

toata gasca de fivoase!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Dana bafta astazi la injectia cu diphereline. Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa iasa cu ochi.
La mine s-a stabilit pe 14 mai ma injectez si eu si incep si eu lupta. Doamne ajuta!!!!!!
Sa ne vedem toate mame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nusy - la multi ani fata draga, sa fii sanatoasa si fericita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Nusy la multi ani sanatate fericire si tot bienle din lume
toate fivoasele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

kora tu nu vei fi printre acele fete care beneficieaza de aceasta lege deoarece vei ramane graviduta acum, nu? nu din cauza altor restrictii, banuiesc!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Simona 2 - multumesc frumos de incurajari!
maine ma duc la medicul meu generalist si il intreb daca stie ceva despre soia.
Intre timp m-am documentat:are multe proteine, deci are si ea loc langa carne si oua.
"Make sure you have an adequate daily supply of protein
(around 60 mg). The best quality protein foods in terms of
amino acid balance are eggs, soya, meat, fish, beans, lentils
and quinoa. Avoid too many dairy products and always eat
organic meat."
+
http://www.soyconnection.com/pressroom/press_release_view.php/Soy+May+Boost+IVF+Success?id=30

Huski - eu stiam ca 1 zi e aia cand apar petele - practic atunci incepe dar mai dureaza pana la sangerare. Si asta e de intrebat la un doctor - chiar sunt curioasa acum.
KoraPop - si eu ma bucur mult ca au facut legea - macar la spitalele de stat sa fie gratuit - sunt convinsa ca nu vor deconta la alte clinici.
Anka_dara77 - sa inteleg ce est fix cu 10 zile dupa mine - una asteapta rezultatul la HCG alta face ET. Bafta!

Acum numar zilele pana la GONAL:
Mai am 14 zile pana la primul Gonal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana bebe esti la primul FIV?Multa bafta,sa fie si ultimul!

maria.m faci FIV cumva cu dr. Tutunaru si d-na biolog Matei?Sau cu cine?Mult succes!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

KoraPop- da e primul FIV - multumesc frumos!
oricum suntem realisti stim cam care ne sunt sansele asa ca probabil vom suporta usor orice rezultat.
maria e ca si mine la Dr. Denisa Protopopescu.

Mai am 14 zile pana la primul Gonal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui KoraPop


Fetelor am vazut aseara la stirile PRO TV ca exista o lege care asteapta sa fie votata - in care, pe scurt, statul va asigura doua fiv-uri gratis...nu stiu ce inseamna asta ( si tratamentul si procedura in sine?),dar stiu ca va trebui facut un dosar din care sa reiasa ca singura solutie pentru procreere e FIV pentru respectivul cuplu....In fine, ma bucur pentru cele care vor beneficia de aceasta lege,eu una nu voi fii printre acele fete,dar macar lupta fetelor de pe forum nu a fost in zadar...




Kora, e vorba de legea *noastra*, impusa prin campania inceputa aici - dar legea inca nu exista, din pacate. Dar se munceste pe proiectul de lege, sub coordonarea Sulfinei Barbu, probabil in toamna va intra in dezbatere publica si parlamentara. Sa speram ca va si trece, subectul e sensibil, ne asteptam la betze-n roate. :( Iar detaliile gen nr. de tentative, tip de rambursare etc. nu se stiu, vor fi stabilite abia ulterior. Eu sper sa se intample legea cat mai repede cu putinta, dar sper si sa fim toate gravide pana atunci, sa facem o munca pentru "generatiile urmatoare".:)

Girls, a facut cineva teste de ovulatie care sa se si confirme/pozitiveze?!Ca eu ma chiombesc la niste teste de vreo saptamana-ncoace, cred c-am si ovulat deja, dar a doua liniutza pauza!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Luca, eu mi-am facut pe vremurile teste de ovulatie si au iesit tot negativ, desi ovulatia fusese atestata la eco,asa ca... poate beau eu prea multe lichide si se dilueaza hormonul... sunt insa fete care se ghideaza la greu dupa testele astea. cred ca depinde de la caz la caz...

Mergi la inceput