Fiv in Europa (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Lilisor felicitari sa fie intr-un ceas bun. Tinem pumnii stransi sa vii cu rezultate pozitive si te asteptam la odisee.Te trec pe listuta

Bun venit Dragaica multa bafta iti doresc si sa te muti cat mai repede la odisee.

FloriRoxi felicitari atat tie cat si verisoarei tale sarcini usoare sa aveti la termen si bebelusi sanatosi.

Pupici tuturor

elena +27 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor aici la voi am citit parca despre TSH ca trebuie sa fie in jur de 1,parca asa spun doctorii vostri din strainatate nu?Mie mi-a iesit 0,892 ( in zi 2 de cm).E ok sper.Azi sunt zi 2 de stimulare la fel ca si LiliFi!Ne tinem de manuta Lili asa-i?Doamne ajuta!

Bq felicitari si aici!!!mamica fericita si va doresc multa sanatate tie si puiului tau!

Bafta multa tuturor!!!!!!!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Spectaculoasa rasturnare de situatie, doamnelor si doamnelor! Dati-mi voie sa cotcodacesc un pic in cinstea acestui eveniment epocal, m-am indurat sa ma ouez!

Dupa 31 de teste zadarnice de ovulatie de la Z9 incoace, masurari repetate ale LH-ului si progesteronului, ecografii si nici un semn, plus de nepovestit de mult stres - caci, cum am zis, trebuie sa fac biopsia de celule endometriale la Z6-12 DUPA ovulatie, dar inainte de blocaj, care e fixat pentru joi 14 mai, ceea ce practic ieri ma scotea din cursa pentru FIV luna asta - AZI AM OVULAT!! Ceea ce va permite o biopsie la limita, probabil la Z6, joi, si imediat dupa fac injectia de blocaj, decapeptylul.

De ce a trebuit sa ovulez tocmai luna asta la Z20, in conditiile in care eu am ciclu hiperregulat si ovulez la Z12-14 - nu stiu. La sage-femme nu exclude ca stresul cauzat de supravegherea stricta sa imi fi influentat momentul ovulatiei. Oricum, a fost ca in telenovele, happy-end in ultimul sfert de ora, daca ovulam maine era mult prea tarziu.

Fiv-ul asta al meu incepe tare smucit, sunt curioasa ce va urma.

Inca o data, felicitari, Ice! Cati embrionasi congelati ai transferat?

Felictari, Floriroxi (si familia largita)!

Dragaica, sa fie o reusita!

Lili, Kitta - pumnii stransi maxim! Va prind din urma, mergem in gasca la odisee!

Kora, TSH-ul e normal sa fie pana la 3,5 - sub 1 e excelent. (eu am avut 0,98 la Z3 data trecuta, acum nu mi l-au recontrolat)

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Spectaculoasa rasturnare de situatie, doamnelor si doamnelor! Dati-mi voie sa cotcodacesc un pic in cinstea acestui eveniment epocal, m-am indurat sa ma ouez!




http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Bravo Luca!!!! Vant in panze acum !!! Iti tinem pumnii si daca a debutat cu asa emotii inseamna ca trebe sa fie cu rezultatul mult dorit!
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ice spune:

buna,
multumesc pentru felicitari, va urez sa reusiti si voi si sa nu renuntati pentru ca se poate.
eu am 39 ani si sunt dupa 4 fiv-uri nereusite.
la ultimul fiv din vara trecuta din Austria au fost congelati 3 blastocisti, la decongelare 2 aratau foarte bine, unul, mai putin, prin urmare au fost transferati doi dar s-a implantat doar unul.
va tin pumnii si va citesc in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Multumesc, Lavinutza. Tu cum mai stai? Au fost complicatii dupa SEU? O sa mai faci FIV sau speri natural? Oricum, tin pumnii.:)

Ice, esti o norocoasa! Stiu, ai asteptat si ai suferit foarte mult, dar astea se sterg si ramane finalul: esti o norocoasa!! Sa fie bine pana la capat!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Lili bafta hai cu reusita de la Brussel!

Luca cotocdacesc si eu de cotocodacitu tau, bravo bravo si tine-o tot asea fatah:)!

Floriroxi chiar poveste de succes!!Sarcini usoare si bebei sanantosi!!

pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

tuturor!!!

Multumesc mult mult...sunt f.bucuroasa ca problemele locale(uter/endometru) s-au rezolvat cit de cit si pot incerca un fv...dupa un an de histeroscopii operatorii cu asteptari fara mari sperante..si ginduri de mame purtatoare...

Elenada

Liana iubita mai ai putin,sa ai nastere usoara si asteptam pozici cu minunea ta...multumesc

LucaLuca Kitta Kora... ...

Oana

Sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

lilianaFi , kora , LucaLuca
BAFTA MULTA , MULTA , MULTA , FETE DRAGI , SA FIE CU NOROC !!!!

Mergi la inceput