Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

noi nu plecam azi pe nicaieri. stam si lenevim acasa... asa ca ma bag la niste jocuri pe net sa ma destind

am dat in mintea copiilor de cand nu mai merg pe la munci

************************
27+
buburuzul miscacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Moniland e superba camera !!!

off ce misto ar fi fost sa fi avut spatiu sa fac si eu camera buburuzului ... dar na... va sta cu noi in camera ca nu avem alta posibilitate...
camera noastra e pe post de sufragerie, dormitor si acum si camera bebitului ... f naspa e asa ingramaditi ca nici posibilitati prea mari de mobilare nu avem din cauza spatiului

vad ca mobila e de la Ikea... spune-mi cum e dulapul ca ma gandeam sa iau si eu la buburuz ... e spatios? are suficiente rafturi?

nu gasesc un dulap pt hainutele lui si la noi nu mai incap...
ma gandeam sa iau o comoda dar mi s-a zis ca nu o sa imi ajunga si ca mai bine caut dulap

daca poti te rog fa-i o poza cu usile deschise sa vad si eu daca merg pe varianta asta sau ma duc la bantuit in alte magazine sa caut!

************************
27+
buburuzul miscacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Buna dimineata si de la noi!
Am terminat de asamblat mobila. Asa arata acum www.flickr.com/photos/monicahhh/3490119343/" target="_blank">camera fetitelor, ca sa va faceti o idee.
Mai trebuie accesorizata si am impresia ca va fi cu ceva culori puternice ca e prea finuta.

27+Laura Ioana Irina Maria


ai facut poza din vreun catalog ceva?
faina tare camera


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pooh felicitari, wow 31...bravo...la mai multe

Moni super camera bebeluselor, s-o stapaneasca sanatoase, poate ar merge si niste dsene pe pereti, sau vezi ca sunt abtipilduri foarte frumoase , am vazut prin carefour, bricostore
cadita aia arata bine dar e cam mica , o s-o folosesti maxim pana la 3-4 luni , o s avezi cresc zmeuricile cu viteza luminii
iar cosuletele...sunt dragute dar iara le folosesti putin, dac ao sa-ti iei scoci atunci n-as mai lua si cosulete, plus ca de dormit clar or sa doarma in patul lor, sa nu faci prostia sa le luati cu voi in pat ca acolo raman
eu cum am venit cu cezar acasa direct in patutul lui l-am pus sa stie ca ala e locul lui , dupa pap, baita la fel in patut ...si a fost foarte bine, a dormit numai la el in patut, acum la 4 ani a inceput sa se mai alinte si mai doarme si cu noi cateodata dar asta pt ca ne place si nouasa-l luamin brate si sa-l pupam si sa ne jucam pana adormim

buburuza poti lua si o comoda din aia cu sertare e buna pt schimbat si imbracat bebe, nu te mai cocosezi pe pat , e destul de incapatoare

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 30+ Anastasia Ioana

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

nici noi nu plecam azi, stam acasa in pat si ne odihnim, cu raceala mea numai de plecat nu-mi arde, ma simpt mai bine putin si parca n-as vrea sa ma intoarca raceala
gatul m-a lasat aproape de tot, doar nasul nu-mi da pace, parca e o trompeta



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 30+ Anastasia Ioana

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza fetele!
Moni, e superba camera fetitelor
Si noi cred ca vom sta acasa...ne-am speriat ca au zis pe la tv ca ploua..deocamdata e frumos afara....
Va doresc o zi frumoasa

Ayda 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

motana, cred ca sunt bune orice fel de camasi de noapte daca au nasturi in fata ca sa poti scoate tzatzele mai usor cand e de hranit mancaciosii si eu le urasc [pe alea de babe,bleahhhh
despre chiloti de unifa folosinta nus ce sa iti zic,eu mi-am cumparat dar nu i-am folosit.
bambineto alea si cadita sunt misto tare,din cate vad par a fi practice.

buburuza,eu comoda am luat la fata ca sa ii pun hainutele si mi-au incaput bine merci,si aveam hainute nu gluma


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Neata si de la noi!
Giova - bine ca ati ajuns cu bine! Mi-ai dat curajpentru 2 iunie cand o sa plecam si noi in concediu...vom avea de mers 1000 de km cu masina dar sper sa fim ok.
alexuta1181 - noroc ca ai intrebat tu ca am reusit si eu sa modific carnatul de la semnatura
mqqm - multumesc ca ai explicat cum e cu ascunderea link-ului ca la mine nu functioneaza cam multi neuroni
pooh - felicitari!!!!!!! ce frumos arata AMR-ul
danielle - sa fiti sanatoase amandoua!
MONILAND- suuuuuuper camera zanelor!!!!!!!!!felicitari! De-abia astept sa vad poze cu tine penduland intre cele doua patuturi

Din ciclul "eu nu voi face niciodata" - niciodata nuvreau sa doarma pitica cu noi in pat - cel putin voi incerca - am prietente care au facut gresala asta si e un cosmar, in plus, nu cred ca e sanatos pe bebe...sper sa ma si pot tine de hotatarea asta

Eu am fost tare stresata ieri pentru ca nu o simteam pe pitica...m-am panicat maxim, nu mai stiam cum sa stau ca sa o simt...spre seara s-a trezit si ea, dar toata ziua am fost fiarta...la voi la cat timp misca in saptamana 23-24??

Sa aveti un 1 mai muncitoresc in care doar sa leneviti!
O zi frumoasa!
Pup

23+cu bebelina

ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata burticute
pooh felicitari pt 31 si eu luni fac tot atatmai avem putin nu?
moni ff frumoasa camera pt printese
eu azi stau acasa ca sotul e plecat si vine duminicasi asa aici e inchis peste tot

monica mamica in devenire+30denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Motana, si mie mobila alba imi place, iar la fetite se potriveste f. bine.
Buburuza, da de la Ikea am luat-o ca mi-a fost cel mai comod.
Uite www.flickr.com/photos/monicahhh/3490997390/in/set-72157617453279819/" target="_blank">dulapul deschis si www.flickr.com/photos/monicahhh/3490997262/in/set-72157617453279819/" target="_blank">cutiutele de pus jucarii

In dulap se pot aranja si altfel rafturile, dar asta e in dotarea standard: doua rafturi si bara pt umerase.

27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput