Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Si va rog sa observati,am schimbat semnatura!!!!!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 31+AMR 9 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Alexuta,eu nu vad nici o poza....ma trimite linkul tau la contul comun.......Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 31+AMR 9 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

offf....scuze,nu ma bagati in seama...mai incerc inca o data





poze burtica

asa arata minunea din burtica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pooh

Si va rog sa observati,am schimbat semnatura!!!!!!!!!

Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 31+

AMR 9 Sapt.

felicitari!


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

eu vroiam ca atunci cand dai sa te uiti sa iti apara direct poza/pozele asa cum am vazut la voi;am mutat pozele in inbox ca sa poata fii vazute dar nu asta vroiam sa fac!!!eeee...asta e !!!!o las balta ca deja m-amnervozat si a inceput si bebelina sa se foiasca

mersicut mqqm si pooh dar se pare ca sunt cam batava

acum ca stau acasa am mai mult timp liber si o sa mai imi bat capul cu asta mai incolo

pupici

+24


poze burtica

asa arata minunea din burtica mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata si de la noi

fetelor,eu stiam ca e contagioas varsatul asta de vant doar primele 3 zile de la eruptia bubitelor,nicidecum cand au deja crusta si aproape au trecut.cel putin asa m-a informat doc. de aici.
ce nu imi vine sa cred e ca in Romania nu se gasesc anticorpi ca sa dea la o graviduta in caz de...
pai daca Doamne feri` din greseala,o graviduta intra in contact cu boala,ce se face atunci?"(((

un weekend superb va doresc


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata si de la noi!
Am terminat de asamblat mobila. Asa arata acum www.flickr.com/photos/monicahhh/3490119343/" target="_blank">camera fetitelor, ca sa va faceti o idee.
Mai trebuie accesorizata si am impresia ca va fi cu ceva culori puternice ca e prea finuta.

27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

danielle, din cate stiu eu daca e dupa 5 luni nu e nici un pericol, inainte.. nu stiu. Cred ca poate fi nasol.

Eu, dupa ce am vazut ca voi faceti deja bagaj de spital m-am pus si eu pe verificat cam ce as avea nevoie cam in ceata, dar le mai gasesc eu.

Intrebari:
de ce camasa de noapte si nu pijama in spital? adica de aia de babe trebe? ca am o boala pe ele si orin magazine abia abia am gasit unele de bumbac mai frumusele, dar tot urate . Plus ca ma doare sufletu' sa dau bani pe asa ceva, in loc sa imi iau ceva ce imi place. uof... a zis sotul ca imi cumpara, bleh, daca e nevoie, na, ce sa fac!

2. ce au chilotii aia de unica folosinta? intreb caci nu am auzit pana acuma si nici nu stiu unde sa caut aici, online poate. Am mai citit ca sa fie de bumbac, ca sa "respire" pielea... alt motiv?

Ma gandeam sa iau un bambineto de asta pentru inceput, mai ales ca vreu ca bebe sa doarma cu noi, patut nu o sa iau si in caz ca e nevoie, poate sa doarma aici, in landouasul asta, e nice, no?

Imi mai place cadita www.amazon.com/First-Years-Infant-Toddler-Sling/dp/B000067EH7/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1240736527&sr=8-9" target="_blank">asta sa vad daca mi-o trimit din US, am vazut si aici dar nu asa de ieftina.

Fetelor, am mai vazut carucioare la 1.500 USD si mai mult... am ramas masca, si chiar era lumea interesata de ele, ca tot puneau intrebari de ce si cum sa le cumpere.
Si dupa asta tre' sa ma uit si wrapul ala nu am mai apucat sa il fac!
Mqqm, cum mai e cu wrapul, ai facut incercari, totul ok? O sa caut si eu material si sa vad ce incropesc...


Oana, si cine se mai plangea de dureri de spate, se pot folosi unele unguente, si daca nu e chiar asa de rau, la mine merge cu masaje usoare. Se "misca" oasele bazinului, eu am dureri de coccis, dar imi trec la masaj.



Va

28+ Daria Alessia


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

neata si de la noi ...

deh... io nu am probleme cu somnu in sensul ca de cand stau acasa nu ma trezesc inainte de ora 11.30 ... darrrrrrrrrr avem vecini draguti care s-au gandit bine ca de 1 Mai cand are insfarsit si sotul zi libera sa bage putina muzica tare pe la ora 9 ca sa ne trezeasca ...

"ador" vecinii astia draguti si binevoitori... nu m-ar deranja prea tare daca nu ar fi un obicei... dar vad ca lor le place muzica la maxim numai in weekenduri pe la ora 8 juma 9 dimineata si bineinteles intre orele 13 si 16 la pranz cand lumea se mai odihneste

Pooh felicitari pt semnatura
Abia astept sa vad si eu cu 3 in fata la semnatura mea

************************
27+
buburuzul miscacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Moni, wow, ce frumos arata, mobila alba imi e draga tare! Si se potriveste super cu rozul. Sa se bucure de ea la maxim!


28+ Daria Alessia


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput