Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Shasa, nu mananca asa mult. Abia ajunge la 40 ml, doar azi a mancat cca 55. Iar intervalele mi se par mari, de 4, chiar 5 ore.Olishka, scuze ca nu m-am semnat in sms, eu eram ,probabil, inca sub efectul anesteziei.Ana-Maria 39+AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Sasha, anamariame nici bebele meu nu maninca 90 ml la o masa, e prea mult pt. el. Deocamdata atinge un maxim de 60ml, dar asta dupa ce trage si din sin putin, pt. ca inca nu am lapte mult. Asteptam sa 'aduca' . Nici nu stiu cu ce sa mai stimulez sa vina, bag la greu pompa, galactogil, ceaiuri si ... productia e foarte slaba .





Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Fetelor, am si eu o intrebare: cand trec lohiile?

Nu stiu dc e important pt raspuns, am nascut cu cezariana!

Mami de Briseis, 12 zile

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Bogdana, multumesc pt raspuns! Scuze ca multumesc asa tarziu...

Mami de Briseis, 12 zile

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

neata fetele!



Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

anamariame, mie in maternitate mi-a zis ca in primele zile mi-a zis ca trebuie sa manance asa:
prima zi -10 ml
a doua zi-20 ml
atreia -30ml

a cincia-50ml
apoi la 50-60ml stam mai mult. Acum eu cred ca depinde de fiecare copil in parte.Al meu la 4 zile manca (san)25 ml.

90 ml mi se par cam mult la 3 zile

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Fetelor, am si eu o intrebare: cand trec lohiile?

Nu stiu dc e important pt raspuns, am nascut cu cezariana!

Mami de Briseis, 12 zile

gia





si eu tot prin cezariana am nascut amandoi copii. Prima data au durat cam 3 sapt si au fost din ce in ce mai putin.

acum au durat 5 sapt dar au avut o manifestare destul de ciudata cand ziceai ca sunt pe final , reveneau destul de abundent

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Neata fetele!

Felicitari mamicilor Anamariame, Ilinca, Gaza, Bombonique!!! Sa va traiasca bebelusii si sa fie sanatosi si mancaciosi!

Noi am inceput saptamana cu un nas infundat . Victor a luat nitel din raceala mea, oricat de tare m-am ferit eu sa i-o pasez! Sambata a facut nitica febra, in rest s-a comportat impecabil pentru un micut racit! Acum e cuminte, la nani, si pare ca am terminat cu raceala. Ne mai chinuim inca putin cu mucisorii, pe care ii scoate mami din nasuc si operatia asta nu-i prea place...

Monica problema mea e ca la firma aici lucrez eu, tatal meu, sotul meu (noroc ca e si profesor si firma nu e singurul venit!), fosta lui sotie si fiul lui cel mare. Iti dai seama ca suntem cam multi pentru care sunt ingrijorata, nu-i doar pentru mine... In fine, om trai si om vedea ce va fi!

Simona, mami fericita de 2 : Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Noi am inceput saptamana cu un nas infundat . Victor a luat nitel din raceala mea, oricat de tare m-am ferit eu sa i-o pasez! Sambata a facut nitica febra, in rest s-a comportat impecabil pentru un micut racit! Acum e cuminte, la nani, si pare ca am terminat cu raceala. Ne mai chinuim inca putin cu mucisorii, pe care ii scoate mami din nasuc si operatia asta nu-i prea place...


Si Adelina e mucioasa. Si asta cam de la "livrare"... Initial am zis ca e de la incercarea noastra de a respecta indicatiile de temperatura... ceea ce dupa parerea mea inseamna FRIG. Acum am imbracat-o mai grosut, avem 24grd... degeaba. Alte semne de "raceala" nu are, astfel incat am inceput sa luam in considerare varianta unei rinite alergice... Am scos moketa... tre sa ajungem in ikea sa cumparam un covor, care sa fie mai usor de intretinut. Cum nu avem cu cine sa o lasam acasa, revin cu intrebarea, voi cand ati scos copilul in asemenea "aglomerari urbane"?

Adela sta cuminte cand ii aspiram nasucul. Cu batista bebelusului, ca la pompitza nu scot nimic. Mai mult se stramba cand ii punem serul...




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Shasa, nu mananca asa mult. Abia ajunge la 40 ml, doar azi a mancat cca 55. Iar intervalele mi se par mari, de 4, chiar 5 ore.


Si Adela mea manca in prima saptamana la intervale intre 1h si 5h, uneori o trezeam eu. Acum sta pana la 6h si jumatate. Nu stiu sa spun cat, ca papa san... A luat superbine in greutate pana acum. 880g in 3 saptamani.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput