Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pt fetele cu listuta: izia e prenumele, dragonbella e doar porecla , scor apgar 10.multumesc!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara,multumim pentru incurajari si galerie si pentru felicitari, desigur. Astazi am ajuns si noi acasa, nu am reusit sa citesc decat printre randuri, felicitari si celorlalte mamici.Am o intrebare scurta, va rog, pentru cine are timp. Cam cat de des trebuie sa manance un bebelus hranit cu formula si cam ce cantitate - varsta bebelus 3 zile.Multumesc anticipat, promit sa recuperez Ana-Maria 39+AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Buna seara,
multumim pentru incurajari si galerie si pentru felicitari, desigur. Astazi am ajuns si noi acasa, nu am reusit sa citesc decat printre randuri, felicitari si celorlalte mamici.
Am o intrebare scurta, va rog, pentru cine are timp. Cam cat de des trebuie sa manance un bebelus hranit cu formula si cam ce cantitate - varsta bebelus 3 zile.
Multumesc anticipat, promit sa recuperez

Ana-Maria

39+
AMR 2 zile


ANAMARIA bine ati venit acasa. Felicitari
Un bebe hranit cu formula trebuie sa manance in primele 2 saptamani 90 ml la o masa. Dar bineanateles nu este regula de fier...mai ales daca este asa mic mai adoarme cu biberonul in gura. Oricum daca intrebi de formula (cred ca inca nu ai laptic daca bebe are 3 zile) banuiesc ca ai o cutie de laptic in casa iar acolo ai cam toate informatiile care te intereseaza, cum se prepara si cantitate trebuie sa manance .

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NOVUS felicitari pentru crestinare. Sa traiasca si sa fie sanatoasa nora mea. De acum este in randul lumii

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NIKO de acum ai flacau MARELa mai multe lunite

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Pentru fetele cu listua....avem si noi o completare. Bebe Petru s-a nascut la 40 saptamani, apgar 9, nastere naturala fara epidurala.

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Hm! Iar m-am trezit singura pe aici! Cred ca ma cam retrag si eu.

MARIA in cazul in care ne citesti ai un pupic mare de la mine si o imbratisare. Cand ai cum poate mai intri sa ne dai si noua un semn.

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

Am modificat eu. Sper ca e bine, multumesc de incredere.
Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ALEX multumesc!

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! Suntem primele pe baricade? O cafea cu lapte eu... un san cu lapte Adelina... si ne postam pe net, sa vedem ce se mai intampla de www....

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput