Cluj rulz! - cap.91

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

Eu sunt la un pahar de Cola, cafea a fost demult....si degeaba. Si Diana maraie noaptea mult, se pare ca ies ceva dinti dar ea sa mananca chiar de 2 ori pe noapte. ma gandesc sa schimb laptele cu ceva mai consistent, avand in vedere ca nu mai vrea cereale, macar un lapte mai hranitor sa caut. Eu nu mai pot de oboseala si vreau macar o noapte sa dorm bine

In rest suntem bine sanatosi iar de 1 mai ramanem doar fetele, ca baietii pleaca la pescuit 3 zile fara noi, ca suntem mici Cred ca o sa mergem in parcul mare la o plimbare mai lunga.

O intrebare: care aveti copii la innot la Palatul copiilor?
Un fost coleg de liceu e prof. acolo si vreau sa-l dau si pe Vladut dar as vrea sa stiu cum sunt conditiile din punct de vedere igienic Stiu ca asta putem aprecia mai bine noi mamicile.

Va pup si va doresc o saptamana usoara si placuta
Nonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am avut o zi nebuna macar bine ca Maria e mai bine , in sensul ca s-au mai oprit mucii.Acum ne pregatim sa mergem la sport si poate apuc sa cumpar si ceva de papa.


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

hello fetelor
stanca super ca ai deschis capitol nou ca eu se pare ca nu-s buna de gazda....din lipsa de timp

si eu ma inscriu la intalnire

noi am fost tot pe drumuri...de pasti la socrii apoi la ai mei la oradea...deabia ieri am venit la baza...sunt inca pe alt program...tre sa-mi revin....sa intru in ritmul de aici...cu facutul de mancare, splat vase, haine, mno treburi casnice de care am uitat zilele trecute

mariana ai fost duminica la gilau??

noapte fumoasa

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

buna dimineata!! kiar daca mai tarziu, va invit la cafea, e delicioasa

si la noi a fost o noapte zbuciumata, dar dupa coffe voi fi ca noua la noi au puscat doi din cei 3 dinti aparuti deodata, asa ca azi ma astept sa fim mai cumintzei; si-s fresh pt. ca-mi astept o prietena cu mogaldeata ei, sa stam azi impreuna la o mica-mare "barfa" de copii...

azi merg iar la stomatolog, se pare ca sarcina asta m-a afectat mai mult la dinti decat prima...

haideti la o scurta poveste, sa aveti elan de munca!! spor in toate, frumoaselor!!!

pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Raluca multumim de cafeluta si felicitari pentru dintisori.Acum trebuie sa urmeze o perioada mai linistita.

Si Mariei i-au aparut canininii.Deocamdata a iesit doar unul si unul e pe cale.Imediat ma pregatesc sa mananc ceva ca m-am hotarat sa nu mai mananc seara numai daca sunt obligata.
Azi Maria a dormit tare putin la amiaza si l-a trezit si pe Razvan.Abia astept sa ne mutam sa o pun in camera ei desi am niste emotii groaznice de cum se va adapta singura in camera.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Uite cum mai apar si eu....
Sint intr-o stare maxima de stres.. sper sa reusesc sa ies din starea asta.. la munca am inceput in forta, dar acum ne reduc iarasi programul de munca la 4 zile/sapt.
Si acum vin sa va intreb ceva: stiti cumva vreo garso/2 camere de inchiriat, utilat in zona Manastur/Grigorescu. Proprietarul meu englez s-a decis sa vanda..... nu stiu exact cand, dar azi am primit email.... asa ca se adauga inca un motiv de stres...
Imi cer scuze ca intru pe fuga, dar la noul departament e multa agitatie si nu apuc sa mai citesc din urma.
Va pup

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

stanca moama ce ai muncit la lista aia. din cate imi amintesc eu in feb o avem sarbatorita pe nonna...dar nu mai stiu data exacta(eu am facut atunci lista...da am uitat....nonna sa nu te superi)

Yagmur am niste prieteni care inchiriaza un ap cu 2 camere pe grig alexandrescu in manastur...mobilat, utilat...daca ai timp mai bine cauti prin piata ca sunt o gramada iar si au scazut preturile la chirii.daca vrei totusi iti dau nr de tel al prietenilor.bafta sa-ti gasesti ceva fain si ieftin

kitzy cum stati cu sanatatea?sa ai grija de tine acuma si iti doresc sarcina usoara.....o sa nasti cam in aceeasi perioada cu fina-mea
stanca sanatate si mariei!
roxa, doamne, cum a reusit serban sa cada asa??is tare periculoase cazaturile astea in cap

v-am pupat....noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Tocmai mi-am pus cafeluta in cana , deci va invit cu drag la o cafea si o poveste.
Nu uitati de maine intr-o saptamana ne intalnim la Napoli.Abia astept ca mi-e dor sa ne vedem si imi e dor tare de o portie de ceva macaroane.

Simona am muncit dar mi-a facut placere si necesita o schimbare ca foarte multa vreme nu s-a mai lucrat la ea.

Manu clar ca e neplacut sa te muti dar poate e spre bine ca tocmai au scazut chiriile de numa.

Am un talon de reducere de 30% pentru azi la Takko , in Polus cine doreste sa-mi spuna ca e disponibil.M-as duce si eu dar nu prea am buget.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Stanca, multumim de cafea, miroase imbietor si e mare nevoie de ea si sa-ti spun ca e ff bine organizata si extrem de estetica si haioasa lista, multumim!!! Sper sa-i iasa si Mariei repejor caninii, sa scapati... uuff...

fetelor, ieri imi spunea stomatoloaga ca-mi cam apar carii, la dintii mei sanatosi inainte, deci sa ma gandesc la intarcat... am auzit inca doua cazuri de mamici care dupa alaptat au ramas cam fara dinti ca se macinau intr-un hal... acum sper sa nu fie cazul meu, dar oare ce-as putea lua suplimentar??ca am Ca+vit.D, dar are un gust de chimicale de numa... trebuie sa-l fac cumva pe bb-strengar sa ia lapte din sticluta, pana acum n-am avut succes... mi-e o groaza de numa de aceasta schimbare, dar tot trebuie facuta la un mom. dat.

aaa, incerc sa ajung si eu la intalneala, ca stiti bine ca-mi prinde de minune sa va vad!! va pup cu drag, mai trec azi daca apuc...



pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mare tacere pe la noi....
Noi maine vom pleca sa sarbatorim 1 mai si in consecinta doresc sa ii urez lui Luca LA MULTI ANI!!!!

Ce de sarbatoriti avem in mai!!!

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput