Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am citit tot, dar nu pot sa bibilesc un raspuns ca mi-e sa nu se trezeasca iar si e in patul mare..asa ca fug la el cat de repede.
Lorich felicitaaaaari!!! E super Robitza mergacios!
Lilly imi place de Julia ta, nu stiu, mereu mi se pare un copil mai mare...
Chinabulina, Miss, Getutza, GEorge- Vladimir
Jady spor la cheltuit banutiii, ce bine eeee!
Magdone, Inais gata, am depasit faza cu nemancatul si va spun si de ce: cand ma uit in gura lui azi, 7 dinti si unul statea la panda...asa ca nu ma mir si iritabilitatea lui si asta a coincis cu inceputul mersului in 2 picioruse asa ca...na..era de asteptat.
Dana H of, iubita de tine ce de probleme mai aveti...zici ca e mare la 4-5 anisori, dar uite ca nu e usor nici asa. si boala e rea oricand....


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Ma scuzati ca intervin si eu,dar m-am speriat de ce-am citit despre capuse pe aici si vad ca aldaesme stie mai multe despre vaccin,al meu baiat e mare,ar trebui sa-l vaccinez,daca mergem in Austria la vara?C-am vazut ca nici vaccinul asta nu-i treaba simpla.

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pretty, bine ai mai trecut pe la noi


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

am intrat s-o intreb pe cleo parca tu ii luasei lui fifi un caruts ieftin pe vara, se pliaza? se da pe spate macar o treapta? se gaseste pe undeva pe net modelul? (stiu ca tu il ai de la bbyexpo) imi trebuie unul eftin pt la mare care sa nu ocupe loc mult in portbagaj si sa nu lase gaura in buget, mai ales ca pe-asta pe care-l am il voi folosi in continuare ca-mi place, insa imi ocupa tot portbagajul si nu-l pot cara dupa noi la mare


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Aici ar trebui sa fie niste vorbe de duh...nu mai aveau si pt mine!



http://www.douceur.ro/Magazin-online-Douceur/Carucioare-copii/Carucior-copii-112.html

spatarul se lasa si pe spate, destul de mult, nu la 180gr, dar aproape- are 3 trepte. Se pliaza tip umbrela,e si o poza acolo. E usor -4.5 kg. De manevrat, e ok, era mai usor dirijabil cel vechi - asta nu are amortizoare pe roti, dar ma descurc multr mai bine cu el. Un incovenient: se pliaza 2 roti in jos, 2 in sus si cam jegojeste si in sus si in jos. Dar nu ocupa tot porbagajul, ba chiar incape in picioare pliat, pe scaunu din fata, daca nu e copilotu.

la urlatorul copil o sa iau un mclaren din start...m-a dat gata ala de la Gabitzam.

daca nu uit, ii fac poze miine si ti le prezint. Adu-mi aminte.

La cei 150 roni cat am dat, vezi ca pe site e acelasi pret, zic ca isi scoate banii.

edit: prettysunshine welcome bec. shi mai fashi?





o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

gabitzam,bine v-am regasit si multumesc de primire

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cleo ce Mclaren?? Sa stiu si eu ce sa caut data viitoare??
Msbb uitasem sa o pup pe Andra, scumpa de ea, ca a fost intepata astazi...Sa dea DUmnezeu analize bune!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Buna seara!

Iulia noi asta il avem si e ok!

http://www.miniblu.ro/Categorii/Articole_calatorie/Carucioare/Hauck/Carucior_cu_pliere_tip_umbrela_Sport_Run_albastru_-_Hauck


Am vazut Robertel mergacios si julia frumoasa!

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:


LA MULTI ANI Lorelei, Daria-Maria, GABRIELA si VLADIMIR la 1 anisor, Gabriel, Vlad Andrei!!
Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi, sa aveti parte de fericire neumbrita o viata intreaga!



LA MULTI ANI, Minodora cea nascuta in aceeasi zi cu Shakespeare , sa fii sanatoasa si papacioasa ca sa ti se indeplineasca dorinta de ingrasare, hihi

In primul rand, va multumesc pentru urarile de Sf. Gheorghe si ... va iert ca m-ati felicitat

La noi nu se imbunatatesc noptile, in schimb se strica somnul ziua, adica nu mai adoarme singur, caraie si miorlaie pana-l iau in brate, la care el imediat se pune cu capul pe umarul meu (ma topeste chestia asta, pai mai pot sa rezist?) si il plimb asa in vreo 2 reprize, pana adoarme, abia apoi mi se permite sa-l las in patuc... Seara la fel, el care adormea singur si fara probleme, mai nou urla si face la fel ca la pranz, il plimb cand eu cand Bogdan cate 5 minute (si 5 minute sunt uneori crima pentru coloana mea deja facuta prastie ), cand il rezolvam pe David e de obicei prea tarziu ca sa ne mai uitam si noi la vreun serial, ceva, ramanem cuci fiecare cu calculatorul lui (eu acum sunt tot mai des pe netbook) si gata, s-a dus seara

Fetele cu bebei cu bubite, o intrebare (ca sa mai eliminam o posibila cauza): le-ati dat cumva ceva carnita de porc? Tocmai am citit intr-o carte despre copiii cu neurodermita ca trebuie evitata carnea de porc, caci contine histamine multe si asta uneori produce reactii pseudoalergice: bubite, mancarimi, tot tacamul...

Apropo de capuse, nici eu n-am avut in viata mea, nici Bogdan, si ne-am jucat in natura pe rupte, cu picioarele goale in iarba, acum in ultimii ani ne-am tot plimbat prin padurea din apropiere, unde avem si un lac si e rezervatie naturala, nu s-a intamplat niciodata nimic. Sa speram ca nici David nu va pati nimic. De penseta si eu stiam, la fel de ulei...

Fetelor, referitor la mancare, eu inca sunt o norocoasa, Daviducul chiar si cu durerile de dinti nasoale de tot si nu mi-a facut inca greva. El nu mananca nici foarte mult, papa normal: la 6:30 cam 200ml de lapte, la 10:30 cereale cu fructe, la 14 piureias de legume (o zi cu carne, o zi fara), la 17:30 cam 165ml de lapte, la 20:00 cereale cu lapte. Nu-i dau snack-uri intre mese si am sa evit total orice fel de sare si zahar pana cand pleaca la armata... pardon la gradinita. Mai degraba vom incepe noi sa mancam fara sare si zahar. Sincer, am ajuns sa urasc sarea si zaharul, care nu fac decat rau. Eu cand eram inca in Romania si imi faceam singura omlete sau cartofi prajiti am uitat de cateva ori sa-mi pun sare si zau ca apoi nici nu am mai observat diferenta, m-am putut lipsi si m-am obisnuit asa, nici ca-mi mai trebuie. In schimb, verdeturi multe... Patrunjel, ca are si fier si calciu (nu tone, dar orisicat ), apoi marar, ca este tare bun la gust, papa Daviducul cu mare pofta...

Inainte de a slabi in 2005 12 kile cu Weight Watchers, eu mancam in fiecare dimineata 2 croissants vollkorn (din paine mai neagra, cu seminte), pana cand am aflat din punctajul WW ca un croissant (de orice fel) are 9 puncte, spre deosebire de pilda de o chifla cu stafide care are doar 2 puncte. Imediat am schimbat macazul si am trecut deci pe chiflele cu stafide (erau la fel de gustoase la cafeluta). Dupa 3 luni am mers in concediu in Madeira si acolo am avut bufet de 4 stele... 5 feluri de paine, chifle, briose, croissants cu unt, cu ciocolata etc. Am zis sa incerc si eu un croissant cu ciocolata, asa, de curiozitate... Va spun ca dupa 3 luni de abstinenta si de mancat chestii sanatoase, am avut senzatia la croissantul ala ca mananc hartie igienica imbibata in zahar si ulei, a fost oribil... Asa ca mi-am educat papilele gustative si acum, cu David, voi profita de ocazie ca sa perseverez in aceeasi directie. Daca oi reusi si sa slabesc ceva pe langa astea, nu ma supar...

Iulia, m-am amuzat copios de portretul pe care i l-ai facut lui Cornel. Si eu am un sot in dotare care face glume proaste, e copilaros si porcos ca un pustan de 16 ani care se uita cu gura cascata la filmele cu Vin Diesel da’ yo tot il iubesc! Unde mai pui ca si rad la glumele lui si intru in joc, plusand, asta il cucereste total, chiar se intreba el unde mai gaseste o femeie care sa rada si chiar sa participe la glumele lui?

jady, felicitari pentru incasarea banilor Eu tocmai am sunat asigurarea de pensii Riester si le-am zis ca scurtez suma lunara de la 110€ la 60€, prefer ca diferenta de 50€ s-o pun la cosnita si sa mancam chestii bio, mai bune... Ei, au crescut pretentiile, pe vremuri eu si Bogdan ne descurcam cu cate 150€ lunar de la fiecare, acum eu o sa pun 200 si el 250, ca sa ne asiguram ca mancam chestii de calitate, sanatoase. Am dat de gustul legumelor si fructelor bio, n-u s-e c-o-m-p-a-r-a!! Am mancat si carne de pui bio, la fel, un deliciu, se topea in gura... Da’ si 20€ kilogramul...

MsBB, ai grija ca intri pe teren minat cu „Gherghinele”... Varul meu facea misto de mine cu numele Georgeta, zicea ca daca nu-mi place asa el o sa-mi zica Geta, Getutza, Tutza, Tutzica Si eu i-am zis ca-i sparg dintii... Ei, acum ca scriu, imi beculeste ca noi avem aici o Getutza, insa nu stiu de ce, la ea mi se pare ca i se potriveste, e un diminutiv frumos... Probabil ca eu aveam alergie si la faptul ca numele era de la nasa-mea si ca mi-l dadusera fara sa ma intrebe si pe mine... Hai, ca m-ai omorat cu conspectul tau, auzi, Patrick a fost dezmotat

Ylari, bafta la concurs da’ nu-ti face mari sperante, cartile se fac prin culise...

DanaH, si eu as fi chiauna in conditiile descrise de tine, chiar ca nopti de twilight zone... Va dorim nopti cat mai bune si vindecare grabnica pentru junior!

Lori, felicitari pentru Robertino copacel mergator

Lilly, ce scumpica e Julia in roz si cu floare la ureche si in camp (da’ parca arata mai mult a bashina porcului, nu a papadie ). 2 ani fara sare e strict decizia mea, nu am citit nicaieri pareri medicale despre asta

Laurita, pai la 7 dinti si mers era si clar ca toate progresele il vor bulversa putin. Of, sa speram ca a trecut greul

prettysunshine, unde mergeti in Austria? Noi pe 24 mai plecam spre Tirol.

mishutza, tu pe unde mai esti? Ce-ti mai face nepotzica frumusica?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

La multi ani, Vladimir, Chinabulina, sarbatoritilor de azi!

Cleo, eu sunt de acord cu metoda ta, sunt perfect de acord! De fapt, daca stau si ma gandesc bine, zic sa deschidem o afacere: eu gasesc clientii si tu cu materialul, ca stiu o gramada de amatori (la cum s-au prostit marile patiserii...).

Gabi, Alisy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Miss super ca poti manca fara sare...Am citit si eu ca zaharul e chiar inutil in alimentatie...Si eu sunt de parere ca o mancare e mai gustoasa cu multe legume...(mai ales BIO - si eu cred ca nu se compara...si dulciurile sunt mai ok! Ptr Cri din astea iau!) si verdeturi! Sare folosesc foarte putina de mare light...am oroare ca bunicul meu e maniac cu sarea!

Legat de carnea de porc nu se da pana la 3 ani (eu pe la 2 ani i-am dat lui Cri ptr ca l-am dus la gradi) Evitati sa le dati celor mici ca e plina de toxine.

Bubitele mai pot fi si de la caldura...si eu am patit cu Eli, dar au trecut intr-o saptamana.



Mergi la inceput