Copilasi de Iulie-August 2004 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

cam tarzior, ce-i drept, dar Adevarat a inviat! am citi si eu paginuta aceasta. as vrea sa citesc mai mult, dar cand am un pic de timp liber ma cert cu sora, si copilu cel mare, care si cat sa stea la calc.

Pt si de paste, gatit la greu, apoi mancat la greu si ceva vreau sa tin dieta. De cand sunt acasa m-am mai rasfatat cu masaj si un tratament facial. Si-am mai practicat condusul pe masina surorii, sper sa am destul curaj ca in Japonia sa dau pt permis japonez. Cum alea internationale cica nu ar mai fi valabile, trb sa dau tot ce am mai bun.

Stef si-a mai dat drumul la vorbit romaneste. In seara asta a vazut la televizor o bucatica dintr-un film. Un copil ce avea probleme cu inimia. SI a inceput un sir nesfarasit de intrebari. De ce a cazut copilul. Ce si face cu inima bolnava? O arunca la gunoi. De ce e inima bolnava? A ajuns sa ii zica si sa ii arate, Andreea, sora mea, unde sunt localizate anumite organe. S intrebarea cea mai tare: Au grija doctorii sa arunce chiar la gunoi inima tare ca sa nu se mai imbolnaveasca baietelul?

Alina, imi pare rau! Sa dea D-nul sa vina repede bb2!
Somnic usor, SPer sa mai intru in curand!

O zi plina de bucurii!
Eliza & Florence Maria & Stefan Takeshi
Nasterea broscutei
PoZe CaLdE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

cristalina, ce-mi facusi tu mie? sa plang in miez de noapte, sa mai dau o fuga la printesa si sa ii multumesc si eu lui D-zeu pt cei 2 pui si sa recunosc ca sunt si eu o norocoasa.
multumesc ca ai impartasit cu noi si povestea Ioanei (La multi ani). ca de obicei, umorul e la el acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,trezirea ca-i gata cafelutza
Hai sa avem o zi minunata si ca s-o citez pe Daria vine week-end-ul,tralalala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
copilu al mare la timisoara: "mai vreau sa stau aici, a inceput sa imi placa" , normal devreme ce a mai primit un power ranger si un elicopter... a facut el un calcul scurt si i-a dat bine
Eli cat mai stati in romania? succes la condus.
ma duc sa mai vizionez poze...sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa, e vineri :-)
Eli, pozele unde`s ?
Rox, hehehe, smecheros rau Patrick
Ioano, multumim de invitasion la cafe`

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza, neatza !! Mey, io cafea nu beau, dar m-am blindat cu pepsi deja, asa ca sint in ton cu voi !!
Aici e o vreme minunata, astfel ca moralul e olecutza mai sus ! Mai nashpa e ca Florin pleaca in uichend la Buzau si mi-s singura cu gizmoul care in ultima vreme numa de fitze se tine, de-mi vine sa ma duuuuc si sa ma apuc de yoga lu Bivolaru pe plajile de la Costinesti !!
In rest toate bune ... sa avem cu toatele o zi faina de tot !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata la inceput de weekend!

Doua saptamani de acu incolo o sa va scriu din Anglia... Ma duc la reveneala!
(vorba vine, ca plec de abia luni, dar am de facut la bagaje si de obicei in weekend la noi e nebunie asa ca nu cred ca mai apuc sa intru).

Ieri am venit din vacanta prelungita (Ioana, ne-am prelungit-o noi...bine ca avem cartela pentru internet ca incepusera sa sune telefoanele ca la Gara de Nord, sa predam nu-sh ce hartii...)

Noi am testat terenul, ne gandeam ca poate lasam galustile o saptamana in vacanta la bunici Viseee!
Miercuri seara am plecat pe la ora 20 cu un prieten la un restaurant. Frumos, stat de vorba, nu ne venea sa ne ducem acasa devreme. La ora 22 cand am ajuns acasa le-am gasit pe una in plansete, vomitata, raguhsita si mucioasa (Ioana) si pe cealalta vesela nevoie mare ca se misca greu in pijamalele bunica-sii! (Maria) "Mami, mami, Ioana a vomitat si nu a vrut sa doarma si eu am varsat tot laptele pe mine si in pat si euite ce frumos m-a imbracat bunica!"
Ciripea ca un cintezoi pe scari...Bunica o lasase cu bunicu' si il luase somnu'n post pe saracu' om, adormise uitandu-se la desene cu Maria. Capritei atat i-a trebuit, s-a frichinit, a varsat laptele, a intrat peste sor-sa in camera, a trezit-o, Ioana s-a speriat si a vomitat Noroc ca am ajuns la timp ca altfel o apuca inima pe biata femeie...
Oricum, nu crez ca pupam vacanta fara copii anul asta. (nu voiam vacanta, voiam sa reparam si noi baile, pentru ca acum nu putem ca altfel raman fetele nespalate).

Ma duc sa pregatesc probe ca acusica suna de iesire. O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io-s suparici rau si de draci m-au apucat ieri durerile..de stomac ..azi de capatina Se pare ca rezolvarea este doar excursie in Germania,unde nu cunoastem pe nimeni
Eli asa zici..ca si-a dat drumul la romana?? Daca -ti spun ca luca si-a imbunatatit engleza ma credeti?? NU vorbeste romana...dupa 2 luni de auzit numai romana...efectiv nu leaga doua cuvinte in romana! Imi zice I don't want to speak your way I want my way!
Vazut Gorodeii...veseli ca deobicei!

Luca este plecat la biserica cu socrela..ma duc sa beau o cafea sperind ca trece migrena..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, in RO imposibil sa nu puteti rezolva, io va tin pumnii stransi-stransi ... moama ce stres si cu asta acum pe capu` vostru ...

Cristal, te vacantezi in UK ? Pupam fetele cucuiete, dementiale, asa cum le stim noi

Alice, si aici e soare, diseara ne parcuim

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ashea deci, locurile de vacantzuiala fura ocupate, mi-o lua Cristalina inainte ! Bravos, mama, sedere placuta la englezoi !! Cit despre lasat copilul cu mama, io testez aproape evri dei treaba asta si nici la mine nu se vad rezultate spectaculoase !! aseara venii mama pe la noi si cind ma gindeam ca am si io cevasilea momente de respiro, se lansa gizmoul in niste scene de-mi venea sa-mi iau lumea-n cap, mai pentru ca nu pricepeam neam ce vroia !! Are un stil aparte de mitzaieli si trinteli pe jos si resuciri de corp, mai ceva ca acrobatii de la circ !? Io-l intrebam ce are si el mai dihai ... si cica sa il las cu mama, poi daca cu mine face dastea, nici nu vreau sa ma gindesc mai departe ! Si mai stiu si cum manageriaza crizele maica-mea, daia ma gindesc io ce fericita o sa fiu daca o sa apuc ceva-ceva ani de pensie, hehehe !!
Olivia, mey, te apuca si pe tine capul ?? Dap, e in trend, sper sa iti treaca repede !! Ce fain catz trece cu cafea !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput