Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pup Crix si Galarina! Super pozele. Ma gandeam ca or sa intarzie cu deschiderea, dar daca zic 16 mai, in iunie sigur o deschid . Merg si eu maine la doctor si mai pun o intrebare.

La multi ani celor care se serbeaza astazi!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Buna fetelor,

ieri am fost la morfofetala, bebelina e bine si e tot fetitzaproblema e cu placenta care este previa totala; are 455 g si i am vazut fetzisoara, m am topit toata..am si doua poze, pare asa frumoasaaa si finutzaaa; ma ingrijoreaza placenta dar asta e...dupa amiaza am fost cu rezultatul de la eco la dr. Ion , ginecologul meu si mi a zis sa n am contact sexual(parca mai stiu ce i aia de 7 luni)mi a dat si scrisoare medicala catre medicul de fam. pt program redus si sa mai merg la control peste 4 sapt.sa vedem cum e, pt. ca abia atunci se poate pune diagnosticul clar de previa, pana atunci cica se cheama doar placentra jos inserata;
care dintre voi mai aveti previa ?



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.23 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna burtici
blanca la multi ani si pe tati al meu il cheama gheorghe ce pacat ca nu pot sa fiu si eu acasa acum cu ei
dariaioanaxx ma bucur ca bebita e bine si nu te ingrijora ai sa vezi ca rezisti pana la sf chiar si cu placenta asa
nici aici nu is prea gentili oamenii in autobuz doar o data un mosulet sa ridicat si ma lasat sa stau jos in schimb daca ma duc la posta sau la banca undeva toti imi fac loc in fata

monica mamica in devenire+29denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Blanca, la multi ani!
Sa ajungi cu bine la termen si sa te bucuri de micuta Eva!

La multi ani si celorlalte Georgiene, daca mai avem, si parintilor vostri!


26+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Multumesc fete din suflet...eu nu sunt Georgiana ci sunt Georgia ..tot pe acolo dar diferit...eu asa zic...e altfel

26+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Salutari si de la noi.

Vad a vorbiti despre batrani. Fiecare are batrani si unii merit tot respectul dar sunt si unii nesimtiti rau. Inainte de a fi insarcinata ofeream cu mare placere locul unei femei insarcinate dar nu si batranilor care se asezau intentionat in fata mea si se uitau urat la mine. Aveam si eu dreptul la acel scaun ca nu veneam de la strand veneam de la munca dupa 9- 10 ore de munca stres de nu stiam nici cum ma cheama.

Intr-o zi eram la maternitate la elias. La acelas etaj e si sectia de neurologie. Inca eram in perioada sangerarilor. Stateam pe un scaun. Apare doctorul meu si ma ridic de pe scaun dar nu plec de langa scaun. Un mos ma impinge si se aseaxa fuguta jos. Am ramas blocata. Nu m-am putut abtine si m-am apucat de comentat. Mai era o fata care era cu sora ei insarcinata si pe aia o apucase spumele.
Nici nu l-au atins pe mos comentariilenostre. A stat cu nesimtire pe scaun. Nu era bolnav. Venise la cineva in vizita.
Nesimtirea e mare. Si barbati tineri stau pe scaun la maternitate in timp ce gravidele cu burta mare stau in picioare. Si au si ei sotii insarcinate ar trebui sa fie intelegatori. Dar de unde sa fie ei educati cand nici parintii lor nu sunt educati.

Fetelor si acum sa revenim la oile noastre. Voua vi se intampla sa va ia uneori stari de lesin. Sa vi se inmoaie picioarele si sa va ia asa o stare de somnolenta si de tremur. Eu ma simt acum de parca sunt beata. Sunt ametita rau si asta in conditiile in care am stat toata ziua in pat.
De doua saptamani am renuntat la fier. Cred ca de la asta o fi. Analize nu indicau nici o anemie dar tocmai luasem fier atunci. Daca iau fier mor de stomac si tot asa.

elena +25 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burtici

ce fain v-ati petrecut timpul de Paste,ma bucur ca toate v-ati simtit bine alaturi de cei dragi.eu am stat in pat si m-am odihnit apoi spre seara am luat masa in oras cu niste prieteni.

LA MULTI ANI! sarbatoritelor si sarbatoritilor


bafta celor care merg la eco si isi vad puiutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico29_79 spune:

Buna dimineata fetelor si La Multi Ani sarbatoritelor
Multumesc pt inscriere la listuta in primul rand si in al 2-lea rand pt urarile de "casa de piatra"
Stedya ma bucur ca suntem la acelasi doctor..m-a recomandat si pe pe mine o mamica care a fost tare multumita de dansu' in toate privintele,doar de cand am ramas insarcinata ma duc la dansu'..O sa afli daca bebe este leut la echo 3d sau 4d, cand o sa-l masoare bine...Doctorita care l-a masurat mi-a spus ca dpn este intre 12 aug si 18 aug, dar cel mai sigur o sa vina pe lume pe 18 aug:)..Despre cum voi naste inca nu am discutat cu doctoru' insa eu as vrea sa nasc normal daca se poate
Moniland bafta la echo diseara..

Eu m-am trezit cu dureri de burta( parca de muschi pe tot abdomenul):( ,oricum o durere ciudata..spune-ti-mi daca ati avut asa durere, va rog...

23+ cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Elenada...pe mine ma apuca asa cand nu mananc. Tu ai mancat ceva astazi? Calciu si magneziu iei..poate sa fie lipsa si de astea..

26+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ELENADA eu cred ac problema ta provine de la faptul ca nu te alimentezi.Pastilele si vitaminele ajuta dar nu inlocuiesc cu desavarsire alimentatia.Si daca nu mananci copii nu iau din rezerva de grasime sa spunem sau din rezervele fizice ale corpului ci secatuiesc sangele.te seaca pur si simplu de puteri.si medicamentele caci si vitaminle sunt tot medicamente, nu ajuta enorm de mult.Alimentatia e baza de asta vitaminele se numesc suplimente nutritive.Daca nu ai pofta de mancare mananca iaurt simplu,branza de vaci cu iaurt in loc de smantana, banana cu branza,gratar subtire cu legume fierte...exact mancare de bebelusi.Putin si des si ai sa vezi ca te lasa si durerile de stomac si starea de lesin.


Madalina 22+Eva-Maria

Mergi la inceput