Mamici &Gravidute Italia (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata fetele
la multi ani pt cele care isi serbeaza ziua de nume.eu acuma am vb cu taticul meu ca e gheorghe si el ce rau e ca nu sunt si eu acasa cu eiasta e ce sa fac.


monica mamica in devenire+29denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hi
Elly-
m-am luat dupa data de la nick,sper ca am nimerit bine
Monica-o sa adaug si cel de-al doilea nume pe listuta,nu mi-l aminteam
am aranjat putin lista,sper ca va place
Berarpiri-de luna asta sint acasa,nu am dus-o la gradi,pina acum lucram o lasam dimineata o luam la amiaz cind terminam,acum pina se iveste ceva o tin acasa cu mine
sa vedem cum fac,la cresa are loc pina se incheie anul in august
din septembrie e an nou si nu stiu daca o inscriu tot acolo sau caut una mai aproape


_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

katia:ms frumos pt urari..dar nu este ziua mea de nastere,astazi sarbatorim 5ani de cand suntem impreuna(yo si sotiorul)ms oricum pt gest esti o draguta!ziua de nastere este:15.07.83...dk vrei sa adaugi la listuta!

ely 38+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ely-la cat mai multi ani fericiti alaturi de sot!!!!!Ati facut ceva deosebit azi?
Cu contractiile cum e?

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!!!!!

Maine dim. mergem la vaccin.Sper sa fie ultimul,si pana la 6 ani sa nu mai auzim de altele...

Noapte buna la mamici,pitici si burtici!

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata!
Eu plina de nervi i-am bagat pe toti inclusiv io in casa de integrazione...daca nu vom avea ptr toti de munca 2 saptam pe luna nu vor beneficia de conced si nik al 13 lea salariu

Am vazut pozi cu Ambra a devent o adevarat domnisoara...despre culoare mov , mai bine nu iti zic daca nu cunosti bancul
Drum bun!

Irina imi pare rau ca nu am duso la doctor am facut de capul meu...avea numai pe fata si al tau (rosu si fierbinte zona)??

Ely

Ely ai curaj daca ai fost la mare

mai revin pe dupa amiaza...cu recuperari cu tot

Ali , Sonia 1 si 4 luni an si Enrico 9 ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata fetelor
ce faceti?noi astazi ne_am trezit bine.ieri eram un pic trista ca vroiam acasa la mami meu sa fiu si eu cu toti sa sarbatorim,dar azi sunt mai vesela.
si azi e sarbatoare mama ce de sarbatori saptamana asta
ely ce faci cum te mai simti?

monica mamica in devenire+29denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:


kemsy:imi pare rau pt pbl pe care le ai,tin pumnii sa se rezolve cat mai curand..incearca totusi sa stai cat mai calma k altfel il superi pe bb si nu cred k e bn!nu te ajuta cu nimic dk te stresezi..apropo cate saptamani ai?numa 13?sau ai uitat sa schimbi semnatura?

, multumesc de incurajari, insa eram doar intr-o pasa mai proasta, nu am inca...necazuri. Prin definitie sunt o persoana pozitiva si optimista .
Am aproape 18 saptamani, iar la semnatura apar 17+.
Va pup

Gianina 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele..venim cu vesti bune de la gine..totul ok..colul s-a scurtat scurtat destul..mi-a spus k nu ajung la termen,e posibil k bblina sa vina mai devreme!nu m-a impresionat deloc vestea,ba chiar am ras..medicul se uita ciudat la mine,apoi mi-a zis sa urmaresc "luna"k ajuta(vroiam sa rad,nu credeam k un gine crede in asa ceva)nu am ras sa nu par prost educata!..in rest totul ok..astazi am vizitat sala de nasteri..(3sali..1era ocupata,de o mamik in travaliu)nu am auzit nici un urlet,spre norocul meu..k nush cum as fi reactionat!am ramas putin uimita cand am vazut inelele agatate in tavan,erau fff "impresionante"sa spunem...erau asezate deasupra cazii pt nasterea in apa...in rest mi-a placut ce am vazut!fetele de langa mine erau deja in tahicardie...eram circa 20 gravidute!ma asteptam sa vad lucruri mult mai inspaimantatoare,aveam o alta idee despre sala de nasteri!saptamana viitoare avem monitorarea...abia astept!parca merg la BAIRAM cand merg la spital,toata lumea se mira cum de sunt asa de calma!poate k sunt inconstienta de ceea ce ma asteapta dar ce rost are sa ma agit acum..mai bn imi pastrez fortele pt cand va fi nevoie!

ely 38+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

andreea:multumesc frumos,la fel va doresc si voua..nu am pregatit mari lucrururi..o cina mai speciala,de data aceasta fara lumanari..k aveam o foame de lup,cred k nu nimeream gura la lumina lumanarii...apoi am stat,am vb..am fi vrut sa sarbatorim altfel din pacate..trebuie sa mai asteptamcum a fost la vaccin?ambra a plans?gata bagajelul?contractii am mai tot tp-ul,nedureroase momentan..ieri am simtit si o altfel de durere,sub burtik,cred k era o contactie dureroasa..nu eram sigura pana azi-dim cand i-am spus medicului si mi-a spus k era intradevar o contractie!

monica:ma simt destul de bine,durerile obijnuite pregatitoare am si acum dar m-am obijnuit!in rest totul ok!ms pt intrebare

roxali:imi pare rau pt pbl-le de la servici,tinem pumnii sa se rezolve..pot spune k am curaj suficient pana in prezent..sa vedem mai tarziu..sper sa nu-l pierd in drum spre spital,cand va fi nevoie!

kemsy:ma bucur k ti-e mai bine!ai grija in continuare de tine si bb...

ely 38+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Ciao fetele!

Noi suntem tare maraiti,ia spart gengia la un dinte,si acum cred cai mai iese unu,si daca are si rosu in gat va dati seama ca nu ma mai inteleg deloc cu el.

Ely fetele de obicei se nasc cu doua saptamani mai devreme,saptamana viitoare sarputea sa fii mamica

Andreea te invidiez,vreau si eu acasa

Katia,noi suntem bine,am dat totul la spate si mergem mai departe,astai viata. Da numai pe fata avea rosu,dar numi aduc aminte daca era fierbinte,lui iau trecut cam intro luna,ziceai cai adolescent si ca avea acneeA trecut,asta e.

Nu stiu daca mai trebuia sa raspund la ceva



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput