Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu in asteptarea unui bb,UM 2martie.Am fost graviduta la nov-dec 2008 si am nascut o frumusete.Acum alaptez inca si DD s-a gandit ca ne mai trebuie un bb asa ca iata-ma si la nov-dec 2009 in asteptare de bb nr 3.

Nu am simptome,nu ma deranjeaza nimic(posibil ca e baiat) si aceeasi stare va doresc si voua.

Va pup,

SIMONA,mami de doua minuni
http://good-times.webshots.com/album/569597676cGJNoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Raluci, ai vorbit cu dr despre petele maronii? Din cate stiu eu trebuie vorbit, chiar daca de cele mai multe ori sunt normale.

Fetelor, voi aveti vreo scurgere galbuie? Am fost acum la baie si am avut o chestie gelatinoasa galbuie... Sun acum la asistenta sa-i spun.

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Simona, felicitari si bun venit! Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Bine ai venit Simona, felicitari pentru bebicii din burtica si din bratze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Fetelor vroiam sa va intreb ceva, voi simtiti ceva in partea de jos a burtii sau uneori chiar in zona vulvara? Adica ceva foarte fin, nu o durere ci mai mult o usoara senzatie de discomfort, o jena... nici nu stiu cum sa explic ca e ciudat.. Mai degraba spuneti voi daca simtiti ceva si ce sau voi nu simtiti absolut nimic acolo jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Madyna, da, eu simt ceva si mai ales cu 2-3 sapt in urma simteam si mai mult. Mi s-a spus ca e foarte normal, ca se mareste uterul si se intind ligamentele etc.

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Multumesc mult Laura, sa stiu ca nu sunt singura ma mai linisteste, eu insa sunt semi-paranoica ca de obicei.. parca mi-e frica si sa ridic ceva ca mi se pare ca sa nu se rupa ceva prin mine , si mai aveam si o senzatie ciudata in vezica urinara, ca si cum era inflamata, am fost si am facut si test sa vad daca nu e vreo infectie urinara cu toate ca mictiunile sunt normale..
Oricum eu sunt la prima sarcina si totul ma sperie mai ales ca mi-am dorit mult si de mult timp acest bebic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Multumesc fetelor pentru urari!
Madyna-senzatia de presiune este normala,cu atat mai mult atunci cand sarcina este ceva mai jos.
Laura- secretia abundenta te va urmari toata sarcina.Eu am avut-o si data trecuta si a reaparut si acum.Daca nu e urat mirositoare nu te ingrijora.Vb totusi cu medicul cand ajungi la control.

SIMONA,mami de doua minuni
http://good-times.webshots.com/album/569597676cGJNoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Madyna, si eu sunt paranoica (nu doar semi ) si eu sunt la prima sarcina, si noi am luptat mult pt bebele nostru (2 FIV si multe altele), asa ca te inteleg perfect!

Stiu ca scurgerile sunt mai abundente in sarcina, dar am zis sa intreb totusi pt ca am o scurgere galbena acum. Nu miroase, nu ma ustura, nu ma mananca, dar am citit ca o scurgere galbena poate insemna infectie, chiar fara alte simptome. Am vorbit cu asistenta si mi-a spus ca scurgerile se pot colora daca sunt dehidratata. Mi-a zis sa beau cat de multa apa pot pana maine si daca si maine mai am asa sa sun iar sa-mi fac o programare. Eu zic ca beau apa, da' poate totusi nu destula... Acum sunt si foarte balonata, asa ca nu stiu cum o sa beau apa in plus... Incerc...

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Laura ar fi horror pentru tine sa ajungi sa nasti in spitalele de sta romanesti; eu am stat in strainatate ceva timp si de cand m-am intors efectiv mi-a fost ingrozitor de greu sa mai calc pe acolo. Conditiile sunt mizere, spaga in floare, se uita in primul rand ca au de a face cu niste femei care au nevoie de ajutor si te trateaza ca pe un animal care fata...si pana la urma degeaba le indesi buzunarele ca de ceel mai multe ori uita ca ai facut-o....eu spun asta din relatarile cunostintelor mele care au nascut in spistemul asta de rahat medical.
In fine, eu am nascut prima oara in sistem privat...a fost super...este exact ca in strainatate, singura in camera, cu grup sanitar, TV, climatizare, apoi tot felul de prosoape, halat baie, pijamale si camasi de toate felurile, asistentele vin in max 10 sec de cand ai apasat pe butonas, zambitoare, gata sa te ajute in orice clipa, copilul sta cu tine daca doresti acest lucru sau pot sa ti-l aduca doar la alaptat, mancarea servita de la firma de catering si este super buna, iar ca bani pentru cezariana este in jur de 9000 ron si cea normala in jur de 6000 Ron, plus consumabile. Eu am nascut cu doctoritza Emel Nuraltay prin cezariana si m-am recuperat super bine....Este vorba de www.spitaluleuroclinic.ro" target="_blank">Spitalul Euroclinic

Betty78 11+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput