*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (249)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Vecinica kya, nasol ca ati avut zi obositoare.Nu stiu daca ai citit,dar si Tea s-a comportat cam la fel in ziua de Paste,cand am fost la Campulung.Cu mesele insa,am mai zis,e regula sa manance greeeeeeu.
Se pare ca s-au marit si constientizeaza schimbarile si ii obosesc-drumul lung,atmosfera noua....
M-am gandit si eu la voi cand am iesit in parc,dar nasol ca nu ne coordonam.Cel mai bine ar fi sa dam un semnal cand plecam prin parc.Eu nu ies chiar in fiecare dupa amiaza la primarie.Daca o scoate socrela dimineata si ajung franta acasa,iesim doar putin pe langa bloc.La Circ,in w-e,de regula,ca sa-l car si pe randunoi dupa noi...si pe jos,pe langa Cimitirul Reinvierii..De-acum,incalzindu-se vremea,probabil vom incerca si in timpul saptamanii,pe seara,si ne-om vedea.
Mimo:
1.Ii dau tot Milumil-Junior,dar mai nou nu prea mai vrea nici lapte si da-i si lupta.Ma gandeam sa-l schimb fiindca Juniorul mi se pare cam dulce,desi cica nu are zahar,dar am ramas la stadiul de gandire.Nu ma stresez insa cu laptele,fiindca bea ceva cand se scoala,ii mai dam inainte de somnul de la 12 vreo 100-120 ml,pe la 17.00 mai bea putin cateodata si seara mai bea cat de cat si se aduna.
2.Fac in continuare branza pt 2-3 zile pt ca;
a)am observat ca face figuri mai mari cand ii dau branza cumparata decat de la branza facuta de mine.
b)m-am obisnuit si mi se pare mai simplu sa iau fuga o punga cu lapte in drum spre casa si sa arunc putina zeama de lamaie in el,decat sa caut branza,sa cercetez care are e-uri mai putine,sa dau un car de bani si in final sa nu vrea Tea sa se apropie de ea.
3.Da,Tea.Si nu ma stresez mai mult decat ma stresez ca abia mananca si pasat.Cu toate ca gusta din orice fel de mancare mancam noi,ca-i moale,ca-i tare.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Multzam pucca,cleme de raspunsuri.

Eu asteptam sa aud daca mai sunt totusi bbi care nu merg inca deloc nesustinuti.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ursu,SUPERB SUPERB montajul...si emotionant.E un scump ursuletul.Sa va traiasca!

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Daaa, am si eu niste intrebari
1.Cat si cand si de care lapte mai beau copiii vostri?
Dimineata 150-180 ml, si seara inainte de nani 300+ ml. Humana 3

2.Mai faceti branza din lapte? Si daca da, mai amestecati fructe cu branza?
Nu, si nu.

3. Mai mananca cineva mancarea pasata?
[red]Da, in mare parte e pasata.[/red[




Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:



mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

La Pasti (George Toparceanu)

Astazi in sufragerie
Dormitau pe-o farfurie,
Necajite si manjite,
Zece oua inrosite.

Un ou alb, abia ouat,
Cu mirare le-a-ntrebat:
- Ce va este, fratioare,
- Ce va doare?
Nu va ninge, nu va ploua,
Stati gatite-n haina noua,
Parca, Dumnezeu ma ierte,
N-ati fi oua...
- Suntem fierte!
Zise-un ou rotund si fraise
Langa pasca cu orez.
Si schimbindu-si brusc alura,
Toate-au inceput cu gura:
- Pan'la urma tot nu scap!
- Ne gateste de parada.
- Ne ciocneste cap in cap
Si ne zvarle coaja-n strada...
- Ce rusine!
- Ce dezastru!
- Preferam sa fiu omleta!
- Eu, de m-ar fi dat la closca,
As fi scos un pui albastru...
- Si eu unul violet...
- Eu, mai bine-ar fi sa tac:
Asa galben sunt, ca-mi vine
Sa-mi inchipui ca pe mine
M-a ouat un cozonac!...

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ursule, superb montaj!

eu sunt chiauna...teo e mucios si tusitor si din cauza asta a bazait toata ziua. mama a plecat la tara si eu sunt singuraaaaaaaaaaa

avem si noi poze de duminica aici:

http://community.webshots.com/album/571266549dVAfJz

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

La multi ani Daria si Andrei! Sa cresteti mari si sanatosi!


Simo, superbi baietii tai, cel putin Barosanul la papion, m-a dat gata

Nico, ochisorii albastri sunt la fel de scumpi iar lalelele sunt superbe! Si mie imi plac mult de tot!

Stela, ai mei daca plang si nu le convine in scaunul de masina, eu ii las acolo! nu i-am scos niciodata in timp ce mergeam! incercam sa le distrag atentia cu jucarii, cu papa, cu apa etc, iar daca nu mergea, plangea 5 minute si se calma

Pentru Mimo:
1.Stef papa de sparge noaptea , adica 200 ml la culcare+ 130 ml pe la 12 noaptea+ 180 ml la 6 dimi + 180ml la 8 dimi , apoi mai bea la somnul de pranz 130 ml. 820 ml
2. Nu mai fac branzica din lapte de muuuult, de cand a zis Olgutza de branzica de la Mega Image si daca n-am din aia iau Milli si ii amestec cu fructe. Ii mai fac mamaliguta cu branza, dar de cele mai multe ori pun branzica de casa din aia Covalact sau Tnuva.
3. Papa si pasat si nepasat. Adica fructele i le fac la blender, ca ii amestec si cu biscuiti (Leibnitz). Cereale nu i-am mai dat de vreo luna . Supa/ciorba e pasata cu furculita, carnita taiata cu cutitul, de mai mult de o luna cred, nu mai stiu...

Adriuta, ce patanie...tare nasol ca n-ati putut intra...

Vai, Naty, imi pare rau de randunoi...sanatate multa!! ce ghinion...

Zoze, multumim

Mai citesc si mai scriu
Eu am fost cu Vladut la mama, ne-a prins ploaia , am papat la mami o supica cu galusti buna rau si am venit acasa. Stefu a dormit cu tati 4 ore

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

ursule, superb montaj!

eu sunt chiauna...teo e mucios si tusitor si din cauza asta a bazait toata ziua. mama a plecat la tara si eu sunt singuraaaaaaaaaaa

avem si noi poze de duminica aici:

http://community.webshots.com/album/571266549dVAfJz

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga



superbe , absolut superbe

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DIN ZILELE CARE AU TRECUT!
SASH DE SOVI
VLAD URSULETUL MIC
HONNEY BUNNY
ALEXANDRA DE ALI BIA
ERIC-STEFAN DE BUBU
ANDREEA DE CCRIS
DARIA DE CRISTINAGOJI
VLAD DE MIMO
DIANA DE CLEME
MARIA-ROXANA DE ELARA

LA MULTI ANI VIOREL, RANDUNOI DE CCRIS, MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIA VOASTRA MINUNATA!

noi am fost la munte, dupa cum v-am spus de joi. a fost minunat, Amira s-a comportat f bine, a papat si a dormit peste tot, in restaurant, in masina, afara pe iarba, pe unde am apucat ora de masa si somn, fara sa caraie sa maraie. pe deasupra si-a facut si un prieten la pensiunea unde am stat pe care l-a hranit si l-a pictat cu cariocile pe fata o sa pun si poze mai pe seara un pic
am vazut aproape toate pozele voastre, si montajele, minunate!

cooming soon cu scrisorica!
va pe toate, fara execptie!


Mergi la inceput