*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (249)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mimo, raspund si eu:

1. Nu stiu desi sunt destul de curioasa. Mult, oricum !

2. Nu, nu mai fac de o mie de ani, ii dau branzica de la Mega, d-aia de la 365, 6 paharute lipite unul de altul. Ffff buna, nema sare. Si nu ii pun in fructe, nu i-am pus niciodata. Fructele le papa fructe, branza ori in mamaliga, ori goala, ori cu biscuiti blenduiti in ea, ori pe paine.

3. Din lingurita, MUSAI pasat. Daca vreau bucatele, cu mana. Diferenta maaare de cantitate, ca pasat basculeaza mult mai mult (cacantitate, i mean ). Am ales sa ii dau combinat...cand asa, cand asa.

Sper ca se intelege, si ca ti-am fost de folos!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:


hristos a inviat!

Am vazut si citit tot, m-a impresionat montajul lui Bubu si frunusetea de fata de Nicol!
Toti sunt frumosi foc, de fapt.

Mimo, hai sa-ti zic si eu:
1. Bea dimineata 280 si seara 280,,,din cand in cand ziua, dar nu mai bea sera,,,sau ceva in genul.
2. Ii mai fac si nu ii mi fac, depinde de chef.
3. MUSAI PASAT

tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88607514fce737a2df353a" target="_blank">A TRECUT 1 AN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hello, am fost la cumparaturi, era super aglomerat, nu mi-a venit sa cred, parca abia venea Pastele!
Rebe e ingrozitor de maraita, a mancat putin, a dormit putin, e intoarsa rau de tot!

Mimo, Rebe papa Milumil Junior, in jur de 800 ml pe zi. Mancarica numai pasata, altfel scuipa. Branzica nu-i mai fac in casa, cumpar din aia la pachetel , nasoala fara nici-un gust!

Pucca, felicitari Biencutei ca a invatat la olita! Super pozicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Super, sar'na de raspunsuri Deci nu sunt dusa Ca ma gandeam ca bea prea mult lapte (vreo 600 ml) , ca ii umfla branza burta, ca nu-i mai place sa manance pasat...ma tot sucesc si nu gasesc un raspuns Exact ca Bianca si el..musca din biscuite cate o bucatoaie dar daca mancarea nu-i pasata ...bleah ...bine ca si daca-i pasata tot , dar ma rog...ideea e lapte cu cereale si fructe/branza/iaurt mananca bine in continuare....doar legumele le scuipa oricum ar fi...am facut si pasate si nepasate, i-am dat si cu mana si cu lingurita, si cu sare si fara...si telemea si drob si peste la cuptor si nu mai stiu ce sa mai inventez ca ma doare capul...si dupa ce ma lupt cu el de ma trec toate transpiratiile ii dau de la Nestle "multe fructe cu orez" sau iaurt cu fructe si deschide gura de zici ca-i alt copil Nu-mi dau seama cat poate sa reziste fara sa-i faca rau numai cu fructe cu branza si fructe cu orez si fructe cu iaurt .... Nu va spun ca am incercat si sa amestec legume cu fructe si tot

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Daaa, am si eu niste intrebari
1.Cat si cand si de care lapte mai beau copiii vostri?
2.Mai faceti branza din lapte? Si daca da, mai amestecati fructe cu branza?
3. Mai mananca cineva mancarea pasata?


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea


1. dimineata si seara, cate 250ml;
2. bubu papa branzica milli, cam 80g/zi, cu fructe (mar, para, mango)
3. bubu prefera mancarea pasata, dar a papat si zdrobita cu furculita.




Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


PARTY 1 AN
www.slide.com/r/gCNsr74Xkj9DOJL503EFc_02cclMlwuR?view=original" target="_blank">PRIMUL AN
www.slide.com/r/ngX7UTqy6j9-k1r0wHHBw6CafzclVMQ2?view=original" target="_blank">PRINTESA MEA


Doua lucruri trebuie sa le dam copiilor: radacini si aripi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olgutza, de cate ori suge Meme in 24 de ore? Matei a renuntat la somnul de dimi...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Mimo, Diana mananca lapte Nestle junior (cu sau fara miere, depinde cum gasesc), cred ca 600 ml/zi. Mancarea pasata nu suporta s-o vada, de fapt in ultimul timp nu suporta mancarea in general, ca si tine nu mai stiu ce combinatii sa fac ca sa manance ceva. Eu ii cumpar branzica cu fructe din Plus, sunt 6 paharele mici dar pe astea vad ca le accepta. Ma gandesc ca poate e asa din cauza ca tot ies masele si mai nou ma astept la canini. Si da, sunt cam trista si obosita dar asta e viata...
Ramo-cata si Zoze
Stela Diana merge singurica, de vreo luna a prins mai mult curaj si nu mai vrea sa fie tinuta de manute. Insa iti dai seama ca tb sa fim mereu dupa ea pt ca nu se uita pe unde merge si daca nu esti pe faza mai da cu capul in cate ceva sau cade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Cami, Cleme
Si lui Vladutz i-au iesit caninii de sus, maselele erau de mult "pe iesite" , era gingia inflamata dar nu pot sa vad nimic ca nu deschide gura niciodata Iar eu ma gandesc ca daca era de la dinti/masele nu manca nimic, nici fructe , nici iaurt...cum adica il doare numai la legume ?
Ursuleata superb montajul...daca iti apar acolo 1000 de vizualizari ale mele sunt cel putin jumate Ce gropite are el ma si ce-a crescut si ce pletosi sunteti si tu si el Trebuie sa-ti spun ca si la voi in familie exista asa o armonie si o dragoste care se degaja din toate pozele si filmele, bravo voua Hai cu ursuleata mica ( Vlad al Carminei este si el f f frumusel ! Pe Irinuca n-am mai vazut-o de mult .)



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Ursu frumos montaj

Mergi la inceput