Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(116)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

anamariame multumesc ca ne-ai trecut in listuta Ca sa nasti usor trebuie sa ne anunti si noi sa-ti facem galerie si sa ne gandim la tine. Sa stii ca conteaza f mult si ajuta.
La mine l-a sunat si mama pe fratele meu care e preot si era in timpul slujbei si s-au rugat toata biserica pt mine

Chiar mi-a venit laptic E alb Se bea in continuare galatocil?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Dragele mele, din suflet va dedic morcovul de mai jos:


HRISTOS A INVIAT!














Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul colicios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Iepurasul meu (azi nu ii mai zic Piton) e foarte cumintel. Papa, doarme, uneori are un chef nebun de vorba (mai ales dimineata, cand mami ar prefera sa faca nani), da din picioare de as putea sa pun in functiune o centrala atomica. Nu mai pot raporta colici asa cumpliti deocamdata. Probabil ca plansetele erau si de la foame...

Eu continui procesul de mulgere la greu, tot nu reusesc sa obtin o productie proprie considerabila. Sper sa reusesc sa desfund toate canalele si sa produc suficient pentru a se satura copilasul meu iubit.

Ii pup labutele de cate ori ii schimb pampersii.

Nu stiu daca voi patiti asa ceva, dar eu ii pun gresit pampersul si...ba face pipi pe langa, ba si mai rau : kk!!!
Am zile cand il schimb de hainute de 3 ori.


Ce s-a mai intamplat pe aici? E liniste?





Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul colicios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

anamariame multumesc ca ne-ai trecut in listuta Ca sa nasti usor trebuie sa ne anunti si noi sa-ti facem galerie si sa ne gandim la tine. Sa stii ca conteaza f mult si ajuta.
La mine l-a sunat si mama pe fratele meu care e preot si era in timpul slujbei si s-au rugat toata biserica pt mine

Chiar mi-a venit laptic E alb Se bea in continuare galatocil?

Olga, mamica lui David iepurasul



Olishka eu beau Galactogil de 3 ori pe zi, cate 2 lingurite intr-un pahar cu apa...doar doar o sa am si eu lapte mult sau macar suficient pentru a-l satura pe puisorul meu fomist.

Am zis ca o sa continui sa ii dau cu Galactogil pana cand o sa imi curga sanii ca la robinet.



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul colicios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Gigelica, ai incercat si Galafor? Poate ar fi buna o schimbare .

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Hristos a inviat!

Fetele, care aveti sterilizatorul electric de la Avent? IQ24/"simplu"? Adelina a primit o sponsorizare de la Iepurash si as face o investitie. Dar nu-mi sunt prea clare diferentele, adik daca pot "sa-mi fac treaba" si cu ala "simplu", sau tre IQ 24? Pompa mea isis manuala intra si in ala sau trebe IQ24!?

Si inka o kestie, a-propos de protectoarele de silicon. Cica "standard" 2,5cm/2cm. Nu-s cam mari? Adik... Asa tare se tzuguie mamelonul? 2cm??? Ca nici "mici" nu-sh daca sa iau... adik... mici presupun ca e pt... "mici", eu am mameloane formate... Voi cum le-ati ales pe-astea?

Avem 2saptamani, 3300g si 53cm.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul ne-a adus cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gogelica super morcovul

Sa inteleg ca se bea in continuare stimulentul de laptic. Eu am crezut ca il bei doar pana cand iti vine...


Am incercat sa ma mulg cu pompa, insa nici un succes. Cred ca inca nu am laptic suficient. sau poate nu mi se potriveste...sau nu stiu eu s-o folosesc...Este o tehnica speciala? Iese mai mult laptic daca ma masez eu.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Am zis ca o sa continui sa ii dau cu Galactogil pana cand o sa imi curga sanii ca la robinet.


Nu glumi, ca nici asa nu-i bine. Iti spun eu. Acum parca s-a mai potolit, dar de vreo 10 zile skimb bluzele mai des decat tampoanele.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul ne-a adus cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Hristos a Inviat!!!
Multumesc mult fetelor pt sfaturi. Dar nu cred ca e problema de KK, cel putin pana azi pt ca facea chiar destul. De aseara am inceput sa-i dau sab simplex in loc de bonisan si parca s-a mai linistit, dar acum pe seara a inceput iar. Dar nu a mai facut kk de dimineata si poate deaia e nelinistita. Voi cum dati Sab simplexul ca eu il dau cum scrie pe prospect si poate e prea mult adica 15 picaturi inainte de masa.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Gigelica, ai incercat si Galafor? Poate ar fi buna o schimbare .

Mami de fetita si de baietel



Nu, dar sunt dispusa la orice...numai sa imi curga sanii sa se sature purcelusul care a papat la san, apoi completare...si acum i-a tras o borala de toata frumusetea.
Cum stiu cand sa il opresc din halit bibi, ca sa nu mai regurgiteze ce e in plus?



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput