*LMA*!! Puiuti de Randunici 2008!! (247)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Eu ma retrag la somnic , cu speranta ca Simo nu (mai) este trista din cauza noastra si o rog frumos sa vina pe crenguta printre prietenele ei.si

Sunt absolut moarta de oboseala, Doamne ajuta sa ma lase Rebe sa dorm putin...

Va pup si o noapte buna si frumoasa sa aveti.


mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Buna seara tuturor!

As dori sa incep aceasta postare oferindu-i Neliei o imbratisare mare si multi .

Onwards...
Unde-s pozelele lui ramo cu casuta? Le-am pierdut, nu le-am vazut si vad ca au facut ceva valva

Miky 1.5 mil bonus de Pasti? Sa sti ca eu nu am primit nimic de Pasti de la servici, nici de 1 martie, nici de 8 martie si in decembrie, datorita crizei, nu am primit nici bonurile cadou de Craciun pe care le primisem in dec 2007. So, as zice ca bona ar putea sa nu fie dezamagita de bonus.

In legatura cu subiectul zilei
Simo imi pare rau daca te-ai suparat. Cu siguranta ca exista multi preoti deosebiti, cu har si aceasta este o perioada extrem de solicitanta si stresanta pt un om al Domnului.
Dar cred ca esti de acord ca experientele fetelor nu au fost tocmai placute.
Nu stiu ce sa zic, cum sunt preotii la Brasov, dar in minunata noastra capitala sunt destul de multi (mult prea multi) preoti care nu fac cinste sutanei. M-am intalnit si eu si prietenele si colegele mele cu astfel de oameni si-n perioade mai putin stresante: la botezuri, nunti, pomeni etc. Si ramai asa cu un gust amar si intr-o anumita masura de indepartezi de biserica. Si e pacat.
Eu am avut o experienta nu prea placuta si care impreuna cu alte elemente m-au facut sa iau o decizie radicala. Dar despre asta nu-i momentul sa vorbim. Poate o data o sa stam la un pahar de vorba si o sa-ti povestesc.

Mimo foarte frumoase hainutele si se vede ca pui suflet in acest botez. Finuta ta este norocoasa sa te aiba ca nasa.

Gecko multumesc de intrebare.
Pe mama am rugat-o sa ia taxiul si sa mearga singura la spital pt control, caci a fost o fractura tare urata si eu nu aveam cum sa merg sa o iau si sa o duc cu masina; gipsul am fost anuntati ca este posibil sa fie tinut 8 saptamani, nu clasicele 6; ultimele 2 degete inca nu le simte ca lumea, am inteles ca trece nu stiu ce nerv prin zona unde a fost fractura si va dura pana isi va reveni; are dureri mari, in special noaptea si inca se mai umfla mana.
Cam asa ne laudam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ah da, am uitat.

Luny Schitul Darvari este un loc absolut binecuvantat de Dumnezeu si biserica Icoanei de langa este un loc special.

Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

BAU!

Sal'tare! Nu stiu daca ati intrebat de noi-si nici nu-mi pasa-mie mi-a fost tare dor de voi!!

..Cand vin piticii-vin! M-au vizitat si pe mine-si m-au pus la munca grea-rearanjarea mobiloaielor,mutarea lor dintr-o camera in alta..de-astea

N-am avut net-fire retezate,mutate,trase prin alte gauri-durere! Dar sunt fericita-au plecat piticii(deocamdata)! Fi'miu locuieste singur in dormitor,iar noi ne-am mutat,in locul lui,in sufra!Fenomenal-numai ca acum,pe langa toate cele,ne-m pricopsit si cu un pat-al nostr-in livingArata cam ca naiba-da' e criza-plus ca io la canapea->nu dorm!

Cu intarziere-ii urez,
La multi ani cu sanatate-nora-mii dragi-Antonia!! Felicitari Irina pentru mica printesa-esti o luptatoare-ramai asa!!




La multi ani Sanziana-zana mica si iubita!! Sa fi sanatoasa si-toate dorintele-sa ti se indeplineasca!! Felicitari mami Raluca!

Fug sa arunc un ochi in urma.Sper sa revin,sa nu ma prinda nenea Ene..


Io si pasareii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

hello!
am intrat si eu sa va urez toate cele bune, sa va dixtrati, relaxati, sa va aduca tot ce va doriti, si mai ales multa sanatate!
noi plecam maine la munte, pana la urma nu stiu daca mai vine cineva sau nu (daca vine careva in zona Bran-Moeciu poate da un tzrr)
cred ca eu sunt singura de pe aici care nu s-a stresat cu curatenia (pt ca nu am facut ) iar cu impartasitul copilului nici atat, pt ca noi nu le avem cu asa ceva (subiect prea vast pt a fi dezbatut aici)
va pe toate, Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Buna seara,
ce zi am avut, sunt capiata.
Eu nu am fost la biserica cu cupilu' si nici nu ma duc
Ca si Roxana, noi suntem mai altfel...dar daca m-as fi dus totusi si mi-ar fi facut preotii asa,,,cred ca nu mai ma puteati opri din balacareala.

In rest, eu nu prea am ce sa zic, Vlad este t6ot cuminte, papa bine, doarme bine, se joaca, arata si el una alta....mai ales putza.

Am vazut poze cu burtica lui Sovi

Mai scriu ca fug pana la baie.

tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Eram sigura ca am suparat-o pe Clau-imi pare rau si sa ma ierti!Nu te consider proasta,departe de mine gandul asta.offf,numai neintelegerimi-e asa de ciuda pe mine!


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Sovi,ce buticuta frumoasa
Luny,daca ai in familie un asemenea preot ,iti inteleg indignarea!te
Gudinde,daca ai drum prin Brasov chiar te rog sa ne intalnim la un pahar de vorba si o sa aduc sa cunosti pe cineva,care cu siguranta iti va placea!garantez
Roxana,helooo,noi suntem pe aicelea,pe aproape...
Ursulico,cred ca vroiai sa te "balacaresti" cu mine,ai?

............sa mai zic ceva???

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Ursulico,cred ca vroiai sa te "balacaresti" cu mine,ai?

............sa mai zic ceva???

Doamne Fere...da' ce am eu cu tine???
Ce-ti veni?







tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursuleata

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Ursulico,cred ca vroiai sa te "balacaresti" cu mine,ai?

............sa mai zic ceva???

Doamne Fere...da' ce am eu cu tine???
Ce-ti veni?







tiker
Mami de ursulet
glumeam!dar vad ca nici asta nu-mi iese

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput