Fulguleti de nov-dec 2006 (213)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

cucu :D (sau cuuuuuuuu-cuuuuuuuuu, dac'-ar fi pe limba motanului..:)) ). primiti colindatori??? de-astia nesimtiti de dau cu gheara pe taste doar din an in pasti?? :D la propriu :D
ce faceti mai fetili, dragili, minunatili? hooo, ca stiu ca n-o sa-mi raspundeti si-o sa ma puneti frumusel sa iau la puricat capitolele din urma :)))
booon, acu' ca va introdusei in subect si haida..ca va vaz ca mustaciti a zambet :D, sa va zic in primu' rand ca habar n-am ce se petrece cu timpu', nush pe unde umbla, da' pe la noi pe-aici prin sat nu prea mai e de gasit:)) cu familionu' motanesc toate bune si frumoase, mihaiul inginer cum il stiti, copchilul..cel mai minunat de pe fata pamantului (evideeeent :D), mai ales in momentele de isterie si criza totala, de tavaliri si rostogoliri prin mijloace de strazi aglomerate, de nuuu-uri interminabile din zori si pana-n seara.. funny, huh? :)) asa ca, dupa cum deja v-ati prins, traim din plin minunatii 2 ani, cu bune si cu rele, zenu' sa traiasca :)))
a-nceput si motanimea sa mai parleasca cate una cate alta (dara..nu vreti sa stiti..coru' antic cand il apuca zicerea de ceva..meloman rau, bre :)) ), insa tot mimu' rulz.. progres enorm in descoperirea si recunoasterea de sine: de la a se bate zdravan si tarzanicesc in chiept strigand din toti rarunchii aaaaaaaaa cand il intrebai "cum te cheama" a ajuns la a clipi suav din gene si a zice "tu" :D ma rog...inca nu stim daca acest "tu" inseamna ca-l cheama "eu" (ca el la persoana I este "tu"...eee...complicat, bre.. :)) io incercand sa-i explic copchilului "tu-eric" "io-mami-deea".. el a retinut esentialu': TU :)) dashtept dom'le, v-am zis.. nu ca-i al meu... :))))))) ) sau ca trebuie sa zica unu' din noi al sau nume regal (fin'ca daca imblanimea sa refuza sa execute ceva, apai TU, oricine ai fi, tre' sa prestezi in secunda doi.. certuri, jumuleli si zburat din patut cu amicii de dormit care nu prishep ei inca cum e treaba cu TU :))) bai, e asa funny cand il aud dimineata la discutiile lui cu plusatii.. :)))) )
cu mancarea.. dar de ce sa stricam spiritul luminos al sarbatorilor? :))) generalmente - jale :) in particular - OUAAAAA!! dimineata la pranz si seara.. ouaaaa :) atata aud cand ii vorba de masa :) in rest.. nu. nu i-e foame, nu i-e sete, nu i-e dor de codru' verde :)) dar bea lapte, daaaa? :)))))))
fiziceste vorbind, ii un golan frumos si jumate, c-o ditai claia de par de nush cum m-oi indura sa-l mai tund vreodata :D bucalaaaaat de mor de drag :) si, bucurie mare, s-au mai curatat si nasolii aia de dinti (tot nu m-am lamurit nici pana-n ziua de azi ce, cum si de ce... ca la periat sta asa..dupa cum bate vantu' pe-afara.. el de spalat se spala chipurile in fiecare dimineata, da' na.. periat il numesc pe ala de i-l prestez je, cu manuta mea magica, in rarele momente cand imi permite :) ), presupun totusi ca a contat si faptul ca a trecut complet pe alimentatie normala (adica nu mai exista absolut nimic pasat, nesolid, ne... nimic :) )... iar cu ocaziunea sarbatorilor cu ouaaaaaaa (:D), poate apucam sa facem si noi niste poze..ca acusica vine vara, veniti la mare si treceti pe langa noi si nu ne recunoasteti :))))))))
...valeu cat ii ceasu'...deci va imaginati in ce hal suntem cu timpu' de-am ajuns sa fiu in stare sa mentin capatana perpendiculara pe umeri la astfel de ore... :))
asa ca dragili meli minunati, va doresc ziua buna :D
siiiii...nu in ultimu' rand...LA MUUUULTI ANIIIIIII ktrineluuuuuuu!!!! sa traiesti sa infloresti!!! (si nici n-a trebuit sa ma uit pe prima pagina, daaaaaaaaaaa??? :))))))) )

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

aaa...nush de se subintelege au ba...nu stiu nimica nimicuta din ce s-a discutat in urma... asta asa, ca un soi de scuza pt a nu parea si mai mare nesimtita decat is, in ideea ca vin si bla-bla-uiesc de-aiurea de-ale mele si nimica de-altceva......... da' voi stiti ca va iubesc, da? :D

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Ktrinica, La Multi Ani frumosi si sanatosi!
Intri sa zici ce mai face Julica? Hai ca-i ziua ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

A-deju fato, dar de tine nik? care-i ocupatia ta de nu mai intri deloc? Dupa parerea mea umila ai scris ff putin Detaliati duamna mea va rog. Te astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




La multi ani Luciaro!





de M (7) si G (2)


Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




La multi ani Ktrinelu'!








de M (7) si G (2)


Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

vaiiii...rusine mieee... :)
LA MULTI MULTI MULTI ANI luciaro!!!
sa traiesti sa infloresti, sa te fericeasca serbanelu o mie de ani de-acu' incolo :) petrecere frumoasa!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

kiki lady, pupa mama fata :) ete ma ocup... era sa zic io cu ce:)) alerg de bezmetica de colo si pana colo si cand trece ziua imi dau seama ca de fapt n-am ctitorit nimic demn de urmasii urmasilor urmasilor mei :))))))))))
de cam vreo luna, eric presteaza in fiecare dimineata la didi, iubirea vietii lui (a.k.a. soacra-mea :D), asa ca bezmeticeala incepe cam de pe la 8-8juma', da-i cu spalatu', da-i cu imbracatu', da-i cu plecatu', pasat motan, si-apoi..in functie de cererea telespectatorilor :) ori imediat acasa daca am de treaba (mai colaborez cu diversi icsi si igreci la varii traducareli), ori la mihaiul la munci, daca are nevoie de ajutoare de-astea 'eftine si voluntare :))))) apoooooi, fuga la ridicat motan, dus acasa, hranit (o ora, minim.. la hranit ma refer...), culcat, continuat trebaluiala, daca este, daca nu este - bagat cornu'-n perna, ca altu' feliu nu mai apuc :)) iar seara, fugit din casa de cum intra mihaiul pe usa, cu tot cu mihaiul si copchilul la pachet, evident, cam pe unde vedem cu ochii.. si iac'-asa... cu alte cuvinte, haos total :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

na, ca dc a aparut si adeju, vin si io la pupaturi
in primul rand ktrinel
luciaro
noi suntem bine, timpul a fugit iremediabil de la noi, dorm cate 5-6 ore pe noapte, si nu-mi ajung si-s chiauna toata ziua, da' timp tot n-am ... decat de oana ;))
care e la fel de minunata cum o stiti, poate we asta apuc sa pun poze sa vedeti mandrete de fata, frumoasa, desteapta si nemaipomenita (ca doar e a mea,da?)... am avut serbare marti, a fost alba ca zapada, am ramas intepenita de uimire sa vad sceneta cu copii de 2 ani si un pic... a iesit absolut minunat, a avut replici in toata regula, s=-a miscat, a recitat, a cantat, etc... deci am un copil absolut specatculos,care nu inceteaza sa ma minuneze in fiecare zi -chiar si atunci cand baga o mica isterie cu urlete si aruncat/tavalit pe jos ca toti copii normali de varsta ei ... m-am apucat si de citit zilele astea niste carti despre comunicarea cu copiii, ca se pare ca am cam ramas in urma si-mi frustrez copilul cu diverse... deja se vad imbunatatiri, e clar ca copilul meu a ajuns intr-uin alt stadiu al dezvoltarii ei si eu ma raportam gresit la ea...
am vb cu dandusa si acum cred ca are si oana viermisori ca face exact la fel ca si crinuta... tot imi propun sa ii duc scaunul ca copro, si tot nu apuc, dar sapt viit va fi obligatoriu!
in alta ordine de idei, sapt viitoare, de joi, plecam si noi in concediu cateva zile ... la sighetul marmatiei si prin zona.... abia astept... si poate da si roxanica un semn ca tare as vrea sa ne intalnim ca voi fi f aproape de ea... deci, roxanico, musai si obligatoriu trimite un pm sau mail cu nr tau de tel!
fug acum ca mi se arde friptura la cuptor (probabil singura friptura de pui din cuptor din tara asta, ca toata lumea face mielu')
mai revin io, nu v-am uitat, mai ctesc o data la luna mai pe sarite, da' tot stiu de voi
adeju, bine ai revenit, mi-a fost dor de tine si de motan! ia pune niste poze urjent!
doradora, lizzie, welcome back!


Mergi la inceput