Fulguleti de nov-dec 2006 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si pentru ca nu stiu daca mai apuc sa intru: Fie ca Sfanta Inviere sa va aduca numai liniste in suflete, impliniri si multa sanatate. Sa aveti un Paste Fericit alaturi de cei dragi, plin de iubire si implinire!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

mneata!
cica o fi buna, incerc sa ma autoconving, pt ca cineva a facut toata noaptea drumuri din patul ei in patul nostru. nu a avut somn, s-a framantat, s-a agitat, nu a vrut sa doarma nici la noi, nici la ea, in concluzie suntem 2 adulti terminati si o mana de om care cu certitudine va dormi mult la pranz.

ieri am vopsit ouale. m-a ajutat si a fost f incantata. s-a uitat cam stramb la mine cand i-am reprosat de ce i-a dat drumul unui ou de la distanta...si a fost f incantata cand a apasat pe albastru si mi-a pictat tot blatul.

dupa-amiaza ne-am facut veacul in parc. andra era in maneca scurta, alti copii aveau geci si chiar caciuli groase, tricotate, iar amaratii de bebei sunt in continuare cu husele de iarna pe carut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

nu stiu daca mai apuc zilele astea sa intru, asa ca...

minunatelor, va doresc de pe acum un Paste luminat, cu pace si implinire sufleteasca si multa sanatate!



sa ne auzim cu bine saptamana aviatoare!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, in sufletul nostru pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:


Salutare mamici!

Si eu m-am gandit sa intru sa va salut si sa va doresc SARBATORI LUMINATE ALATURI DE CEI DRAGI VOUA!!!!



Simo si David(9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Minunatelor!
Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!

Sper ca iepurasul sa va aduca cat mai multe oua rosii, cozonaci, pasca, miel si alte bunatati!

Iar cei mici sa va bucure la fel cum o fac in fiecare zi...
Paste Fericit!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Acum sunt rupta de oboseala.... de la framantat. Am facut cozonac cu Stefy aseara.... A fost o nebunie.... Are si ea cozonacul ei facut intr-o craticioara.... Si-a pus ea acolo rahat.... stafide.... Era asa de incantata... A mai lins si castronul in care am preparat crema cu cacao si nuci.... Cand am terminat a picat franta si era murdara.... de faina, cacao.... nu mai spun... Dar era atat de fericita ca a ajutat-o pe mami.... Si la sfarsit a primit si cozonac.... A fost o seara... perfecta.


Ce frumos! Cred ca s-a distrat Stefi de minune!
M-am uitat la poze, ce-am mai ras de franzela
Si ce faina era cu fustita de blugi si ghetutele rosii Nu i-a fost frica de iepuras?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Paste fericit!



Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Am revenit si eu cu greu din coltul umbros sa va urez UN PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI!SI UN IEPURAS DARNIC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Paste fericit tuturor

Adinazot sunteti superbi, si se vede c-ati petrecut bine, ce restaurant select

de ramsam mai stim ceva?

Dianarus?

madaluta imi place micuta umblareata, vazut familie frumoasa de dandusa, gargarita frumoasa foc de kiki, si freza de kiki, copilasi mari si curajosi de Ruxandra, motatele dulci de saryta

iulia stefy sanatate multa, sa termini repede cu antibioticele. Pan' la urma fetei ce-i dai pt constipatie? bea destula apa?

dandusa ce-i dai pt viermisori?

mamaana pupam grasutele

danutz sa fie intr-un ceas bun.

laura cum te-ai tuns? o poaza ceva?

asizaaaaa n-ai mai revenit

lizzy am deschis link-ul lui doris, si restul slide-urilor...biata Aida

aka, acs

desire, dia, a_deju, ktrinel, ingeras ce mai fac?

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Iepurasul mustacios e de Paste norocos, nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonac, mielul fript si un Paste Fericit!



Bamboletta si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput