Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Hai ca nu am mai reusit sa intru ieri, am fost la biserica, m-am spovedit si impartasit, am ajuns pe la 1 acasa..si apoi lucrurile s-au precipitat..azi mergem la dr ca iar imi tuseste si haraie noaptea…cred ca de la vant, dar ce sa fac, sa nu-l scot din casa cand e disperat dupa frunze, dupa masini, dupa copii,catei, e numai cu degetul intins si eu trebuie sa-l plimb incotro arata si sa-I explic ce si cum…e un dulce, cand nu-si da seama mege foarte bine prin casa, danseaza..
Multumim mult pentru urari, merge baiatulmeu pe un anisor…urraaaaMss Bb, Chinabulina, Sis, Inais, Leeloo, Lorich, A;ysh . Sper ca nu am uitat pe nimeni
Urez si eu la randul meu Gogoasei Balerine, lui Tudor bucalatul si Ilinca cretzuline! Si de asemenea lui Andrei Razvan care facu anisorul!!
Jadysanatate multa si tie si puiutului!! Sa va faceti bine repede! Cat despre putzica, daca insisti, se desface, la noi e mult mai bine decat la nastere…si noi n-am mai pus mana de cateva luni, apoi a tras Bogdan mai tare si s-a desfacut iar.Nu de tot, dar oricum…decat sa ajungem la bisturiiu..
DanaH sper sa ne vedem de data asta candajungetiprin Moghioros!
Inais cum face ma sa se urce singura in premergator, wow. Eu stiam ca ceara se scoate cu sugativa/ziar si calcat cu fierul cald pe deasupra…acum mi-e sa nu se arda musamaua aia…
Aelita ai dreptate cu concediile,desi mai greu, muuult mai bine sa pleci cu bb...ma intreb cand o sa mai fim in largul nostru fara b, daca, vreodata…
ca-eric poze, poze
Elenuca scuze de intarziere ca ieri nu am reusit sa intru, sa fii fericitacu Lizi si tati vostru!! Cum ati petrecut?
Fecian adevarat, Sis are dreptate, Mircea are carenta de fier si papa foarte bine carnea, soacra-mea chiar imi spunea ca-I pun prea multa, auzi, pai daca asa ii place?? Ii dau ce papa nu…si e si sanatos…totusi, va trebui sa-I dau si supliment…si daca nu a papat, spanac,carne,zilnic…hmmm Si elde obicei e rosu in obraji, asta asa, ca sa le intreaca pe toate…
Socrate a cazut din patul lui??? EU nu-I las nimic in pat, am vazut ca se catara pe ele, tobita de la Fischer Price, cutia de Clemmentoni, nu I le mai las in pat..bineca era cosul de rufe langa…
Adriana distractie frumoasala botez! Stiu magazinul din Obor de care vorbesti…au intr-adevar multa marfa, parca prea multa, de ingropi in ele! Sa le stapanesti sanatoasa!
Simonix Dintzishor??? Felicitari, sa-l stapaniti sanatos si sa muscati tot ce prindeti…aoleu ce ne mai musca Mircea de unde apuca! M-am delectat cu poze cu Robertzel in nisip, cu limba scoasa. Duuulce foc!
Iulia mai iubita, stai si tu calm si mai trage aer in piept! Ca prea multe sunt pe capul tau, si vorba ta, influentezi si pe Mufi! Cites ca esti mai bine azi!! Bravo pentru Mufi mergacioasa!
Gabitzule ce simpatic Andrei! Si david al soramii la mai zice Simonasi Cip. E mortal!!
Leeloo sanatate ariciului Tudor si sa te bucuri de cele 5 zile libere!!
Lorich cred ca tare s-ar mai duce si barbate-miu la carcotasi, da nu stie ca poate!! Oof il trimit, daca vine cu bani! Hihi, bancuri d-astea ne zpui??
Magnetism moama ce de kdouuuuri! Vreau si eu!!
Mihaser nasol cu banii…cand stii cate puteai lua puilor tai cu ei…dar lasa, se pune la fapte bune, le contorizeaza Dumnezeu si pe astea!
Miss super poza cu tine si puiul! Vad ca si Bogdan arata mai bine…mai sper sa nu-l scoata pe el vinovat acu de accident! Eu i-am dat mango crud cu branzica, a papat cu maare pofta!
Ylari Eva sa treaca cucuiul!! Aveti grija!Ceinspiratie sa-I faci analizele..lasa k acu o tratezi!
AlexSara nu mai lua algocalmin, eu stiu ca nu e voie, ia paracetamol…
Micaela ooof, nasol sa lucrezi cand ai de stat cu bb!! Felicitari ca te descurci, nu stiu cum poti.
Sara si David, pui de Andreutza si Nicole!!
Alyshuca spor la invatat pentru examenul greu din 28!!! Ca dupa sesiune a mea esti!!
Fug k se trezeste...ma si mir ce amai dormit,sa pot si eu foruma!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

La multi ani la 10 lunisoare pentru Sara de Andreap si David de Nicole! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si norocosi!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla



am venit din Hambarului. M-a luat tanti mama lui Sebastian, sa vedem ce si cum. Am fo la Camera 2-> camera 3-> camera 5 (aici deja eram nervoasa, mara s-a luat de tastatura lui tanti)-> camera 9 la juridic. La juridic nu stiu ce treaba are, dar mi-a lua buletinu, s-a dus la camera 7 de informatica, si mi-a adus o hartie pe care a calcuta cat o sa primesc din urma si ce suma voi primi de aici inainte.
Amin.
Is pachet de nervi.

si ca sa fie pachetul complet, ma trezesc fara portofel - la cat s-a frichinit mara, mi-a cazut in mashina la Noemi (si m-a salvat ea ca eram moarta!)



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Sunt pe fuga rau ... am intrat numai sa-i zic vecinei ca nu mai ajung azi sigurrrrr ...
Joaca astia ping-pong cu mine ,ba ca parcheaza la mine , ba la maica-sa ... azi dimi a sunat matusa-mea sa-mi zica ca au venit muncitorii si in casa e un nor de praf . Cum nu se cade sa aduca nepotu' in praf pana la urma vin de la aeroport direct la mine ...sunt gazda oficiala a jocurilor de primavara - Ricarrdo si Andra , stai sa vezi ce iasa .
O zi buna tuturor, plimbare placuta vecina si cine mai apuca sa se plimbe ca noi azi avem smotru la greu si mosafiri la nevel inalt
iu ol si sper sa mai vb zilele astea ...
PAAAAAAAAA


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fetelor neatza cu intarziere si de la noi
Azi am bagat ceva somn, a fost si bebe de acord, acum trebuie sa mai bag 2 masini la spalat ca s-au adunat la rufe, parca nu mai stiu azi nu trebuie sa speli ca e joia mare sau cand?
Innebunesc ca daca nu le pot sapla azi cand?Sambata dim plec la Gruiu si nu mai am cand le las asa ca nu o fi bai
Copilul nu l-am dus la impartasit, sa vedem poate il plasez la soacra-mea sa-l duca sau poate trec eu pe langa o biserica atunci cand iesim la plimbare, analizez.
Felicitari lui Reallaura pt Mirci mergaret, CE VITEZA BAGA!!!!!!!!,e DULCEEEEEEEEEEE FOC!!!!!!!!!
Gabizam m-m stricat de ras la faza cu fataaaaaaaaaaaaaaaa, CE TARE A FOST!!!!!!!!!!!!!
Copilul misuna pe langa mine,. nu stiu ce are zici ca e bagat in priza.
Manaca de ceva sapt si HARTII, S-A INTAMPLAT SI LA ALTI COPII?
Acum baga o bucata de mobila
In rest cam face greva foamei, nu stiu ce are.............
Acum cecredeti ca face? Si-a dat jos barbita si smotruieste cu ea pe jos, innebunesc cand vad ca face asa
Trebuie sa dau un pic cu aspiratorul pe jos ca e belea cu praful asta..................
Vroiam acum de Pasti sa o consolez pe Alish si sa-i spun sa nu se consume pt parintii ei , e alegerea lor, sunt majori si vaccinati,avem fiecare specimenele noastre, uite socra-miu traieste de 7 ani cu o parasuta, care i-a mancat si banii, o parte din ei dar a papat ceva , 2 masini, un apartament si cate si mai cate, bijuterii nici nu mai zic, plus alte chestii, plimbari peste tot, dar soacra-mea a avut grija sa o loveasca acolo unde o doare mai tare, respectiv la portofel, si s-a trezit mandra fara nimic, si cu soacra-mea pe cap , a batut-o de cateva ori si a zis ca de fiecare data cand o prinde ii da , iar socra-miu sa-a facut de ras in fata tuturor, nu pot sa cred............el care sustinea sus si tare ca familia este cea mai imp, dar spera ca poate obtine divortul,, ei bine soacra-mea nu vrea sa divorteze, pt ca nu vrea ca de munca ei sa se aleaga praful, si mai mult a trecut si toata averea pe numele ei, atat ca sa il lase in fundul gol in caz ca tot tanjeste dupa mata aia..........deci sunt diferite situatii.
Pupici tuturor
La multi ani puilor nascuti azi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus fetele !!!

Lorich, , multumesc pentru cuvintele frumoase.

Miss, . Si eu la fel ii dau dupa amiaza : mamaliguta cu branzica si putin lapte, cartofior cu branzica sau cu lapte, orez cu lapte.

Gabitza, saru-mana de raspunsuri, . Eu i-am dat 4 zile cu advantan, insa la vreo 3-4 zile a reaparut o buba pe obraz (mai mica ce-i drept). Ce fac ? Ii dau iar ? Nu este cam mult si cam des ? Referitor la soare, cand ai mers cu el la mare prima data ? As fi vrut sa mergem anul asta insa nu stiu daca este bine. Citeam undeva ca unii copii au scapat de dermatita la mare insa nu reactioneaza toti la fel.

Simonacip, bravo, eu nu reusesc deloc sa termin o carte pe care am inceput-o, nu stiu cum trece timpul, tot timpul se gaseste altceva de facut. Aseara cand spalam vasele mi-a venit sa plang pur si simplu, parca m-am saturat de vase, tras cu aspiratoru’, dat cu mopu’, calcat, intins si strans rufe. Si cand zici c-ai terminat tre’ s-o iei de la capat, este foarte frustrant. Scuze, m-am descarcat putin, stiu ca toate faceti aceste lucruri si nu va plangeti. Ce carte ai terminat si ce vrei sa incepi ?

Alex@Sara, multa sanatate si burticii si mamicii.

Ylari, sanatate multa Evei.

Socrate, ce de bunatati faci ! Eu nu fac nimic de papa, mergem la mame si ne dau ele de toate, scap de bucatareala. Spor la treaba, sa-ti iasa bune toate, in special cremsnitu’ care imi place foarte mult insa habar nu am sa-l fac, mananc numai de la cofetarie.

Aelita, de retinut povestea ta.

MsBB, . Nu i-ai spus nimic “cadanei” ??? Mama, ce ma dadeam la ea … nu suport “sfatuitoarele”, stii boala mea veche si netratabila, urasc sa mi se dea sfaturi pe care nu le cer. Ce nesimtita ! Mda. Eu dezbrac Vladucu’ in magazin numa’ ca evit raionu de alimente, e cam rece pe-acolo.

Cleo, ooooof, n-ar trebui sa aveti divergente din cauza banilor. Hai ca se rezolva, in curand vei primi din urma diferenta si iti mai dai cu "reveneala".

Mihaser, ba da, bineinteles ca realizez ca sanatatea copilului meu este foarte importanta insa tot am sentimentul ca am pierdut ceva, respectiv trairile acelea din timpul unei nasteri naturale. Ma rog, fiecare simte altfel.

MsBB, mama ce-i pe capu’ tau !!! Spor la treaba, sa ne povestesti cum a fost cu musafirii.

Laurita, am vrut sa-i iau lui Vladuc cutie cu cuburi de la clementoni dar nu eram foarte convinsa insa am vazut baiat frumos cum se juca frumos cu cuburile si ce crezi ca aduce iepurasul si piticului meu ? Da, ai ghicit, Mircica m-a convins. Il .

Va pup pe toate si ma apuc de treaba. Mai vorbim. Papa.








Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Magnetism79


Manaca de ceva sapt si HARTII, S-A INTAMPLAT SI LA ALTI COPII?
Acum baga o bucata de mobila
Mami de Bogdanici Pogonici


Si Robert, daca il las... cred ca si-ar introduce o masa de servetele si hartii in general.

Io sunt in smotruiala mare, dar in sufra nu mai trebuie mop, ca linge Robert acum. puiu meu, cum ma ajuta el


Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Pentru cine vrea sa ne vada, am pus cateva poze aici :
http://picasaweb.google.com/danicris28/DucuVladucu02#









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dani, cat e de nostim si simpatic Vladucu tau Iti face inspectie la flori
Noi la mare am mers laexact un an de zile. L-am tinut nitel la nisip, dar nu i-a placut deloc. Nitelus si cu picioarele in apa. Nu l-a dat pe spate. L-a luat soarele asa din mers, de pe drum sau din curte de la sora mea. Dar efectiv pe plaja nu a stat foarte mult, ca nu putea suferi nisipul. Mai mult ne plimbam pe faleza.
Cu advantan ii dadeam strict pe bubite, strat f.f. subtire, si doar atunci cand apareau. Vezi ca e si Advantan Crema si Advantan Milk, Varianta Milk e mai slaba in cortizoni.

Edit: m-am mai uitat o data, concentratia e aceeasi, dar varianat Milk este mai usoara ca si consistenta si probabil poti da strat mai subtire.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Dani, cat e de nostim si simpatic Vladucu tau Iti face inspectie la flori
Noi la mare am mers laexact un an de zile. L-am tinut nitel la nisip, dar nu i-a placut deloc. Nitelus si cu picioarele in apa. Nu l-a dat pe spate. L-a luat soarele asa din mers, de pe drum sau din curte de la sora mea. Dar efectiv pe plaja nu a stat foarte mult, ca nu putea suferi nisipul. Mai mult ne plimbam pe faleza.
Cu advantan ii dadeam strict pe bubite, strat f.f. subtire, si doar atunci cand apareau. Vezi ca e si Advantan Crema si Advantan Milk, Varianta Milk e mai slaba in cortizoni.

Edit: m-am mai uitat o data, concentratia e aceeasi, dar varianat Milk este mai usoara ca si consistenta si probabil poti da strat mai subtire.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


Multumesc frumos Gabitza, imi esti de mare ajutor. Si eu tot milk am luat din acelasi considerent, poti da strat foarte subtire, desi initial am crezut ca si tine ca are concentratie mai mica de cortizon. Bubele lui Andrei cum au reactionat la mare ? S-au mai ameliorat sau dimpotriva ?
Multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa fiului meu.







Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Cleo si cand a zis ca vor intra banii?

Danicris f simpatic Ducu vostru! Are o fetisoara de copil curios si vesel.

MsBB spor la trebi si distractie placuta cu rudele!

Laura nu e vb de ceara, e vorba de colorantul lumanarii. El s-a imprimat pe musama. Nu ceara in sine!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput