*LMA*!! Puiutzi de Randunici 2008!! (246)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

-ici randunime

Naty, mi-a stat inima numa’ cum am citit! Bine ca s-a terminat cu bine!

Mimo
, suuper tare faza cu “omul simpatic”. Faza cu gunoil e clasica la profilul lui.
Cu botezul n-am nimic de spus, ca in afara de botezul in sine, la catolici ca la catolici, simplu si fara inflorituri. Mie nu-mi plac artificiile pagane bagate in ritualurile religioase, imi dau impresia de amatorism. La botezul unde am fost nasa in martie, ne-a pus popa (ortodox) sa suflam si sa scuipam de 3 ori peste copil in biserica si tare neplacuta impresie mi-a lasat, desi il apreciez foarte mult pe preot. Luca nici macar n-a fost imbaiat de nasa a doua zi. Deci nu i-am pus nimic in apa. Dar nu te lua dupa mine, ca eu nici motul nu-l tai, ca iar imi pare un obicei introdus artificial.

Am citit din blogul lui Florin (taticul cu cartea) si mi-au dat lacrimile, sunt superfaine descrise micile gesturi (dar imense pentru noi) ale minunilor noastre, ceva ce traim in fiecare zi langa ei, bucurie pe care am simtit ca a exprimat-o si pentru mine. Bravo Florin


Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + fix 365 de zile
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Faza cu suflatul...si preotzelul ce ne-a cununat pe noi si a botezat-o pe Iulia (Stela cunoaste prea bine) a facut-o...le-a pus pe nase sa sufle peste Iulia de 3 ori
Luny, e f frumos in Gradina Icoanei, am fost si eu cu Iulia. Dar la leagane tot coada e. Mai...numai fata mea a decshis gura la cele 3 impartasanii pe care le-a primit? Ooo, si ce i-a mai placut vinisorul!
Intrebare: si voi aveti copii cu o obsesie bolnava de a inchide si deschide usi, orice fel de usi? Eu chiar am lasat-o (sub control, evident) sa-si prinda degetele si tot nu se potoleste. Daca vede o usa...nenorocire sa incerci sa o mai iei de acolo...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Poate sa-mi dea si mie cineva un sfat...cum sa-i explic soacra-mii sa nu mai sune DE FIECARE DATA NUMAI in intervalul 15-18 in care Iulia DE MULTE ORI doarme???? Dormea asa bine si adanc, eram bucuroasa ca se odihneste si mai atipisem si eu pe deasupra si a sunat telefonul de mi-a sarit inima in piept iar gargarita s-a trezit maraita si plangacioasa...Bai nene, NUMAI atunci suna...Si ma mai si intreaba de fi-su...cum, n-a ajuns inca acasa?? Pai NU, ca e DEVREME!! Mama ce nervi am!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)


naty scoate telefonul din priza intre orele alea ... si daca intreaba de ce, dupa ce i-ai explicat de atatea ori, spune-i ca se nimeresc unii cu sondaje sa sune exact cand doarme iulia, si se trezeste copila nervoasa, plangand ... asa ca, sa stie de ce intre orele alea nu raspunzi la telefon ... cum se spune "bate saua sa priceapa..." ... poate asa se prinde si de ea ceva ... eu am un aparat mobil la telefonia fixa, si cand reuseste si teo sa adoarma, il ascund adaaaaaaanc pe undeva, in caz ca suna sa nu se auda, iar tel mobil il dau pe mut

a, sora lui ursu facuse febra...sper ca e mai bine ...
mufy impartasit...maine sper sa ajung si eu cu teo

Liana, mami de Teo

"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Naty daca e mobilul il dai pe silent si gata. Fixul il scoti din priza si scapi de-o grija. Si daca se supara ii spui ca nu ti-ai dat seama ca nu functioneaza . Si Diana e calare pe usi, deja pe la dulapuri am pus scoci pt ca scotea tot din ele (la bucatarie mai ales).
Sper ca maine sa apuc s-o impartasesc si eu pe Diana, sunt curioasa daca va deschide gura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

naty, aceeasi megaobsesie o are si Luca. nu iarta nici o usa, cat de grea o fi! mai trage cate o tranta (ca uneori singurul punct de sprijin e usa in miscare) dar tot insista

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + fix 365 de zile
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Am eu o boala veche sa nu inchid telefoanele...cand a murit bunica mea, facuse AVC, a gasit-o mama paralizata si in zadar a sunat dupa mine (invatam pt rezidentiat si inchisesem telefoanele). De atunci n-am mai putut niciodata sa scot din priza fixul, iar mobilul in cel mai rau caz il dau pe mut sau il ascund, niciodata nu il inchid dar si asta imi mai scapa uneori...Oricum, ideea era ca nu pricep nene cum nu se gandeste la atata lucru. Acum mi-a sarit tandara pt ca e si bolnavioara dar nu va imaginati de cate ori a trezit-o pana acum sunand la orele pranzului...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Simo, of of of saracul pui, am citit ce i s-a intamplat sambata lui Sam. Ma crezi ca ieri toata ziua m-am gandit la el cum se rostogoleste jos...of of. Sa fie bine si sa se faca sanatos. Sincer ma doare pe mine cand ma gandesc. pupici.

LA MULTI ANI !!!!! sot de Simo. Sa fi sanatos si fericit alaturi de familia ta frumoasa si de sotia minunata.

Simo, sa poarte cu placere si sanatos cadouasul.

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Naty pun-l pe vibratie, succes garantat dar depinde de ce fel de "vibratie" are telefonul tau. adica vibratie dinaia galagioasa sau silentioasa. a, sau mai poti sa il pui pe silentios, cand doar "vezi" ca suna.



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:


LA MULTI ANI GEORGE SOTU LUI SIMO!
Sanatate, fericire, mult noroc si...inspiratie in ceea ce faci!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:


tuchi hai sa-ti zic dialog:
Eu: Cata a noastra, doctoritza iti spune LMA.
El: Care doctoritza?
Eu: Cea cu diabetul.
El: Naty?
Eu: Nu maaah, Naty e cardiolog
El: Ahaaa cea cu fetita aia frumoasa!

concluzie.....

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput