Pepenasi de iul-aug08 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

BIRI - Pai prima data n-am vazut, ca trebuia sa te duci pe fiecare categorie si sub categorie si apoi aparea intr-o parte size chart... Cica tre sa te masori... Dupa ce ma masor, tre sa transform inchii in cms... Da' ma apuc sa ma masor, cand oi apuca

Cu fetele... mai sa stiti ca Eliza nu pare deloc indragostita. Ea viseaza inca ponei si Peter Pan, acum cateva zile a desenat cu creta o inima sagetata, dar nu i-a iesit bine sageata, deci clar nu are experienta la inimi sagetate...
Eu nu i-am pus intrebari - de obicei vorbeste ea singura de nu se mai opreste - si nici nu o sa ii pun.
Nici ea nu pune intrebari despre nimic "intim"... M-a intrebat azi de un tampon zilnic ce e ala (desi nu il vede prima data), i-am zis ca e un tampon, m-a intrebat de ce se face cu el, i-am zis, mi-a intors spatele si a plecat.
Nu ma intreaba cum se fac copiii, pe unde ies, care e treaba cu baietii si fetele... A vazut la un film cum se nastea un manz, nu m-a intrebat pe unde iese sau altceva...
Crede ca i-am dat telefon Iepurasului ca sa imi puna bani in cont ca sa ii cumpar role azi, si nu de Pasti, pentru ca, stiti voi, Iepurasul s-a gandit ca daca mergem de Pasti la soacra-mea unde e totul in panta, ii aduce degeaba acolo role, ca nu are unde sa se dea cu ele... Intai i-am zis ca ii scriu un e-mail, dar ei nu ii e clar care e treaba cu e-mailul, asa ca am facut switch si "i-am dat telefon".
Noi nu ne-am ferit de ea cand era mica, iar eu nu ma feresc de ea nici acum, probabil de-asta nu pune intrebari... ma gandesc eu...
Dar momentan imi convine, ca daca imi vine cu vreo poveste de iubire de pe la gradi, cre' ca ma iau palpitatiile...
Si asa mi-e groaza ca in vreo doi ani trebuie sa ii povestesc de cum e treaba cu ciclul, ma ia durerea de cap!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Salutare fetele,

Hai sa mai dau si eu niste vesti despre Matei, ca nu vreau ca ankalaura sa se enerveze.
Nu stiu cum stati voi cu timpul, dar eu stau rau de tot.
Matei trece printr-o incercare grea pt respectabila varsta de 10 luni, ii ies 4 dinti odata si toti is sus.
Jale si amar pe el, baleste ca o fantana arteziana, plange, miorlaie de numa, nimic nu pot sa fac, abia apuc sa dau un aspirator in casa, si ala cu urlete si scandal din partea lui.
Nici la sotul nu vrea sa mai stea, intinde mainile dupa mine daca ma vede prin zona, iar daca nu ma vede plange cu lacrimi de crocodil.

Abia astept sa mergem in tara, sa mai stea si maica-mea cu el si noi doi sa plecam de nebuni sa ne plimbam macar cateva ore.
Tare greu e fara nici un ajutor, eu nu stiu cum va descurcati voi fetelor cu doi.
De ieri in sfarsit s-a ridicat puturosul singurel in picioare, de vreo doua saptamani se taraie si el mai mult de 2 metri, lene mare pe el.
De lasat singur in scaun nu se poate lasa, iar a facut cunostinta cu podeaua acu cateva zile, ieri de exemplu l-am lasat cu sotul pt cateva minute cat m-am repezit la bucatarie.
Vin inapoi si aud un planset, sotul avea o crosa de golf in mana, pe Matei nu-l vedeam, saracu era atarnat in scaun, doar juma din cap i se vedea de sub tava de la scaun.
Sotul: doar cateva secunde mi-am luat ochii de la el.
Asta e, creste el, ma pregatesc pt julituri si alte accidente pe viitor cand o incepe sa mearga.

In rest nimic nou, suntem sanatosi, ocupati si obositi, da prin perioada asta trec toti parinti.
Am fugit, plange de la apucat sughitul, mai revin.
Sanatate maxima va dorim la toti si spor la cumparaturi si pregatiri de paste.


Mami de Matei

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:



Buna dimineata!


Marina
-da,la tine m-am gandit si la patania de la 1 luna.Am asteptat si eu cu emotii sa treaca cu bine cele 72 de h.Totul pare ok.Acu' ma tot gandesc ce sa mai inventez sa-i placa grasului legumele Fetelor,voi ati dat rosii bebelusilor?

Anka-mai ai nevoie de patut?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Un paste fericit tuturor celor care il serbeaza azi, si La multi ani tuturor celor cu nume de floare!

Multumim tuturor pt urarile de ieri pt ziua Ioanei, uite ca deja am intrat in luna a zecea, nici nu-mi vine sa cred...acusica face un anisor...

Sursula eu i-am dat Ioanei rosii, decojite, dar cu seminte, pe astea nu le-am scos. Si am pus la mancarici, chiar ieri, am combinat rosie cu ardei capia si conopida, cu piept de pui si a papat tot de s-a lins pe botic

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:



Annababy-puiul l-ai fiert separat ?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Oooo NATI _ vedeti domne ca functioneaza? Un mare aviatorului!
Sa stii ca tabloul incepe sa semene. Eu am noroc putin, Er mai sta cu sotul meu, dar nu mereu. Alteori intinde mainile dupa mine si daca incerc sa i-o dau inapoi, incepe un plans sfasietor...
Mai am noroc cu Eliza, Er sta foarte bine cu Eliza, dar acum nu prea mai am curaj sa o las pentru ca la Eliza sunt o gramada de "atractii" interzise... Sper ca saptamana asta sa reusesc sa rearanjez toate jucariile Elizei si sa elimin tot ce este piese mica, si sa o mai pot lasa pe Er cu ea - stau amandoua jos pe covor si se joaca.
In rest, vorba Ilenei, m-au incatusat pe vecie
Gatesc in weekend, nu am mai calcat de o vesnicie, praful e nesters, iar cand reusesc sa aspir, este mare eveniment. Stam mai mult in parc din cauza asta... Toate astea sper sa le rezolv saptamana asta, cand are sotul meu niste concediu.

SURSU - multam de intentie, am rezolvat. Am luat ieri unul second dar complet nefolosit, cu 150 de lei. Problema cea mare era la soacra-mea saptamana viitoare, dar mi-am dat seama ca nici la mama nu o pot lasa pe pat, si cum mergem la inceputul lui mai, am decis sa luam unul. Apoi vom merge in iunie la plaja, in iulie si in august, deci sper ca am facut o cheltuiala cu folos...

Partea proasta e ca patutul umple tot portbagajul si carutul nu mai incape

Rosii i-am dat, si curatate si necuratate. N-a avut nimic.

Eu am facut reclamatie la CNA. La Minimax, care este cel mai pasnic post de desene animate, apare la o reclama urmatorul text:
"Daca nu iti iese ceva din prima, mai bine renunta, chiar daca succesul este garantat!"
Cum nene, renunta??
Incep sa cred in teoria conspiratiei si texte subliminale!

Ii reclam imediat si pe astia de la Itsy Bitsy pentru partea aia cu "da mama cu biciu-n mine" stai numai sa ii aud, ca trebuie sa scrii ora la care s-a emis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUME DE FLORI!!!

PASTE FERICIT TUTUROR CELOR CARE SERBEAZA ASTAZI PASTELE!!!


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

LA MULTI ANI TUTUROR FLORILOR DE AZI SI IN SPECIAL DRAGEI NOASTRE flo 1980!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

LA MULTI ANI tuturor celor ce isi aniverseaza azi onomastica!!! Sa petreceti frumos si sa va bucurati !!!

PASTE FERICIT SI HRISTOS A INVIAT pt fetele catolice!!

Ioana, mamica lui Andrei, LA MULTI ANI pt ieri!!! Multe, multe bucurii, impliniri si tot ce va doriti...

Nati,!!! Offf!! Bietul Matei; 4 dintisori de-odat????Cand vii in ro?

Dana , am fost azi in Auchan si am vazut " catelul de la fisher" cu 98 de lei...Daca il mai vrei, ti-l cumpar si ti-l tirmit !!!

pepenasii

Cristina, mami de Mihaita






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui sursula



Buna dimineata!


Marina
-da,la tine m-am gandit si la patania de la 1 luna.Am asteptat si eu cu emotii sa treaca cu bine cele 72 de h.Totul pare ok.Acu' ma tot gandesc ce sa mai inventez sa-i placa grasului legumele Fetelor,voi ati dat rosii bebelusilor?

Anka-mai ai nevoie de patut?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)


Sursu, i-am dat rosii lui MIhaita, dar decojite...Ce mai afce Tudor, se mai vede unde s-a lovit?

Cristina, mami de Mihaita






Mergi la inceput