Pepenasi de iul-aug08 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Incerc sa scriu fara sa ma cutremur de imaginea din stanga paginii cu Emma fericita. Dumnezeu sa odihneasca sufletelul de copil nevinovat!

Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci sunteti puturoase!

N-are nimica, vorbesc singura

Sunt foarte fericita! Am fost la Decathlon si am luat niste super chestii, nene ce mi-a placut! Nici nu ma asteptam sa il faca asa mare - e mai mic decat ce am vazut in Franta, mai sarac, marfa mai "sintetica" pe alocuri, dar una peste alta, e mai fain decat ma asteptam!
Aveau tricouri de bebe si copilasi, bumbac bio, 16 lei! O tona de culori! Aveau niste incaltari de drumetie, absolut super, culori de pescar, bestiale, nu mai stiu cat costau, dar rezonabil! Costume de baie grozave si la preturi bune.
I-am luat Elizei role de 10 ori mai faine ca ce exista in Carefour, cu 80 de lei, fata de 110 cele mai ieftine la Carrefour. I-am mai luat un rucsac grozav, putin bombat, tare incapator, cu 25 de lei. NU mi-a venit sa cred!.
Mai aveau niste sepci de drumetie cu cozoroc si copertina la spate, poate ati vazut pe plaja la copii, sa nu le arda ceafa, vreo 20 de lei. Erikai i-am luat palarie bleu / kaki, cu doua fetze, super si asta, parca 21 de lei.
Au sepci super, bumbac misto si croiala ca lumea, cu cleme metalice reblabile, 25 de lei. I-am laut Elizei - urasc sepcile alea sintetice cu arici la spate sau mai rau, cu banda aia de plastic cu gaurici de reglat...
Si i-am mai luat Elizei o geaca de vant super grozava, lunguta si cu gluga, roz deschis, captuseala cu floricele si fluturi, cu 79 de lei.
Pentru cine mai e amator de drumetii, aveau niste corturi bestiale cu tot cu saltea, pe la 2 milioane - dar iti trebe si portbagaj serios, ca erau maricele.
Mingii, miliarde
Adidasi, miliarde
Biciclete, de copii mai putine, dar de adulti, tone - pentru cine are unde sa o tina...
Deci sunt in extaz.

Am fost si la C&A, tot asa, au mai multe chestii decat ma asteptam. N-am luat nimic, ca si asa pocnesc dulapurile de haine, dar la preturi, categoric mult mai acceptabile decat mall, Z, chiar Piciul! Tricouri 20-25, pantaaloni, 30-45.... Doar niste gecute erau cam 100 de lei. Lenjerie cam scumpa, dar macar tot ce am vazut era mai ca lumea decat ce mai exista prin magazine.
Hainutele de copii... in sfasit exista si la noi altceva decat turcisme si zorzoane si chinezarii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

I-am luat si noi azi Sarei o jucarioara mai desteapta ca are numai zdranganitori si a fost incantata :
http://www.jucarii.net/index.php?idSub1=4&title=Distractive&aaa=1&pagina=2&id=433&ev=detalii
Ii plac ochii ca se invart, apasa pe butoane si canta,se mira ca merge si se intinde dupa el. Deja si l-a dat de cap si a facut cunostinta cu el. Noi avem un tel fix pe care tot il roade si am zis sa-i gasesc inlocuitor.

Imi plac antemergatoarele daca pot sa le zic asa pe care le aveti si ma gandesc daca mai am loc prin casa sau daca il va folosi. Noi nu stam in premergator normal e gen pedeapsa asa ca nu stiu daca sa ma risc. Ea impinge la carut pe strada cand o apuca si nu mai sta in el trece in spate.
Ce urat s-a facut afara


O noapte linistita tuturor!

PS Iriss si mie imi place cum iti sta cu noua coafura, sa-ti fie de bine schimbarea de look!

Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna seara pepenime!

Ne mai primiti? A fost cam lunga pauza de scris iar de citit nu am reusit sa mai citesc decat pe sarite asa ca raspund la ce imi amintesc acum.

Iriss imi place mult cum te-ai tuns si iti sta foarte bine. cat despre trasul de par....si al meu e cam de aceeasi lungime la dar juniorul tot ma zmotoceste si eu il las ca prea ii place

Hai sa va zic de Victor. E tot la stadiul de 2 dinti iesiti si cine stie cati in asteptare care il chinuie tare ca roade cu naduf tot ce prinde. E mare amator de mers pe jos mai ales daca se zareste pisica la orizont. De-a busilea nu serveste. Ar vrea sa se deplaseze el si pe burta dar nu ii iese decat o miscare ce seamana cu inotatul pe uscat Desi pe Ana nu am pus-o in premergator din principiu, la Victor spatele meu a cedat asa ca pe el il mai asez si in premergator desi ii place mai mult sa mearga tinut de manute. Deocamdata vad ca nu merge pe varfuri sau alte chestii dar sunt cu ochii pe el.
In alta ordine de idei tin sa il laud ca e din ce in ce mai cuminte (in timp ce sriu asta bat in lemn sa nu il deochi ) Adica a trecut de la stadiul de bebel plangacios care vrea doar in brate la stadiul de baietel care isi ocupa timpul si cu alte lucruri interesante pe care le vede in jur. Adica mai sta si singurel cuminte facandu-si de lucru cu jaucariile. pt mine asta e superrr tare fata de cum a fost pana acum. In rest a ramas un zambaret si un fericit care tresare de bucurie de fiecare data cand ma vede indiferent daca au trecut 5 minute sau 5 ore de cand m-a vazut ultima data. Pai cum sa nu-l iubesc
E innebunit dupa Ana si se bucura de orice gest al ei care ii e adresat. Iar Ana e donsoara domle. Nu mai vrea la gradi decat cu fustita sau rochita pt ca altfel "nu se bucula Nicusol" si nu se mai joaca cu ea ci doar cu Izabela care are rochita Auzi domle ce discriminare la baiatul asta dar cand m-am revoltat si i-am spus ca trebuie sa il cert ca procedeaza asa a sarit repede in apararea lui. Sa il las in pace ca i-a spus "dagul meu" iar el i-a spus ca e "pintzesa" va dati seama ce fetita mare am? e deja in grupa mica

Cam atat despre noi. Va pup si merg sa ma intind ca am o durere nasoala de spate de la cat am trebaluit azi.

Petrecere frumoasa si La multi ani! tuturor floricelelor pt ziua de maine



poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Opaaa Truli! Asa domne, mai scoateti capusorul la lumina sa mai stim si noi de voi!
Poate urmeaza exemplul si alte mamici care ma 'nerveaza ca nu ne mai povestesc de pepenasi!
Par example NATI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Fetele care doreati, am reusit sa pun pe mail la pepenasi prima Cutiuta Muzicala.
Edit - si ce am din a doua.


Ele nu sunt foarte pieptanate, pentru ca nu am reusit sa scriu si numele albumelor mereu, unele apar asa cum le-am descarcat... aia e. Dar sper sa nu va incurce... Eu le incarc pe toate si canta acolo la la la si place urechii...

IRISS - si mie imi place cum iti sade, desi mi se pare ca te face mai "duamna" asa.. Inainte pareai mai pustoaica. Sau zambeai mai mult in pozele anterioare. Tre' sa te vaz pe viu ca sa imi dau seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Dr_Anca si Filip are telefonu ala si tare ii plac. Stii ca si merge da? Are pe spate un buton pe care eu l-am descoperit mai tarziu si am vazut ca se deplaseaza
Mai are borcanelu cu biscuiti care iar ii place si baga mana dupa formele alea sa le scoata. Si mai are un fel de pian cu clapete care au fiecare cate o melodie si niste butoane mai mari in forma de legume si un buton pe care apesi si care iti zice "point pumpkin" si daca apesi corect zice "you are clever" si daca gresesti zice" NO, it's cabbage" Foarte haios, ii place ca face multa galagie.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Offff, cata tristete trebuie sa fie acum in sufletul parintilor Emmei... Dormi in pace pui mic...

Ce fac fetele? Ocupate cu curatenii? Daca sunt printre noi persoane care sarbatoresc Pastele catolic (doar de Ana_a stiu), atunci va urez un Paste fericit! alaturi de cei dragi!
Iar tuturor floricelelor noastre, cu ocazia Floriilor, va spun de pe-acum sa aveti parte de multa sanatate, fericire si iubire, sa aveti o primavara frumoasa, plina de bucurii si impliniri! va scriu acum fiindca maine nu o sa am timp sa scriu.
Cuscra, sa va fie de bine cumparaturile! Sa le purtati/folositi sanatosi!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Rog pe cine a deschis capitolul nou sa faca trimitere si la capitolul trecut, la 107, ca mai am ceva de citit pe-acolo si mi-e lene sa tot caut din urma...

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Anko america pe receptie ce vrusesi sa stii de Vic Secret? numerele? la ei pe site tre sa fie un tabel cu numere si corespunzator marimi europene daca asta intrebi. si da, si mie imi plac, sunt f bune calitativ. Moaaama Paste la socrii.... nu da in noi ca nu suntem de vina

Truli pup pe Ana ta ca vezi tu si a mea... cam aceleasi probleme (si suntem ceva mai mici asa ...) avem preten de gardinita, vorbim numai despre el, se lumineaza toata cind ii mentioneaza cineva numele.... boala grea, ce mai.

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput