"Mamici de zmeurici de iulie - august 2009" (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vally spune:

doamne...e groaznic ! nici nu mai am cuvinte! DD sa-i ajute parintii! numai el stie ce este in sufletele lor!!!

vally s21+ Sara Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Poop la mamici si zmeurici,
iata-ma's dupa 3 ore bune de dormit dupa-amiaza - doamne, tare bine e cand dormi. Eu as dormi in fiecare dupa-amiaza, dar pe urma nu mai am timp de nik in casa, caci de la munci vin abia pe la 14.30, pana mancam(noi cu sotul), una alta se face 3 si....iar asta ar inseamna ca si astazi sa ma trezesc la 19.00. Deci, Poate dupa Paste, cand nu ma mai duc la munci o sa dorm exact la pranz.
Vorbind de kg - si eu am 9, nu am avut niciodata atat!(59), ma simt grea, si obosesc usor, dar chiar ma simt sexy. Iar lumea spune ca sunt "frumusica tare" asa (cica eram slaba inainte). Eu ma simt foarte bine deocamdata si asa si nu mai intereseaza nimik , sunt doar fericita si mandra sa fiu. Ce nu fac eu pentru printzesa mea!
HAi va pooop si mai vb.

viitoare mamica fericita!!! 23+ Isabelle
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

HMMM..don't wanna sound stupid...dar eu nu cred ca am avut vreodata arsuri..totusi acum..desi am mancat azi simt ca ma ustura stomacul ,help.!!
Bine ne-am intalnit la un nou capitol!!
MONI,super dragutza mobila si accesorii.
Ingerasii sa aiba grija de EMMA si DD de parintii ei!
V a doresc un WEEKEND PLACUT!!!!




Ylla 25+ si mami de Carmen,8.10.2003
pozicile mele si ale ingerasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

doinique, brava, te-ai descurcat de minune. Mersi Giova de ajutor, eu abia acum am reusit sa intru.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe scumpa Emma. E intr-un loc mai bun acum . Multa putere familiei sa treaca peste aceasta nenorocire. Of doamne ... parca nu-mi vine sa cred.

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 24+ cu
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu sunt tare ravasita...cum am deschis DC-ul m-a palit exact poza ei.
Frumos gest din partea administratorilor.
Pe maine, azi sunt tare ravasita de veste.


_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

Moni f draguta mobila,sa o stapaneasca sanatoase!

Cred ca e groaznic pt un parinte sa isi piarda copilul,nu vreau sa ma gandesc.

Decand sunt insarcinata nu mai pot sa ma uit la drame din astea,nici macar sa ascult,evit pe tot posibilul pt ca ma iau tot felul de ganduri negre si imi fac griji aiurea dar ma simnt asa neajutorata in fata viitorului......cred ca sarcina e de vina pt toate de sunt asa sensibila. Voua nu vi se intampla cand auziti ca 'X' a pierdut sarcina , sa va urmariti daca aveti aceleasi simptome ca persoana respectiva? ca eu asa fac si trebuie sa ma controlez sa nu mai gandesc asa ca nu-mi face bine.

Cand am ales numele pt bebe,ALEXANDRU,i-am spus unei cunostinte si imi spune asa trebuia sa-l cheme si pe baiatul meu dar,la 9 luni sa desprins placenta si sangerarea a fost interna si pana dimineata a murit copilul nu au mai avut ce face doctorii(asta in italia). A doua persoana la fel imi zice ca s-a oprit sarcina in evolutie la 4 luni,si nu a stiut si a facut si septicemie si iau scos uterul, si ca sa-mi puna capac ma mai intreba si un pusti de 5 anisori cum o sa-l cheme pe bebe? alex! asa il chema si pe cel mai bun prieten al meu si a murit (cancer) MULTA vreme nu am indraznit sa ma gandesc la bebe cu numele asta dar am trecut peste. Doar eu am ganduri deastea sau si voi mai cadeti prada anumitor chestii de genul asta?

Meleea 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

MELEEA si eu patesc exact la fel.Evit sa ma mai uit ca dau in damblageala.Eu am avut si probleme cu sarcina de prin saptamana7 si toti "amicii" imi povesteau bineinteles de diverse persoane care au pierdut sarcina cam tot asa" saptamani inbtregi am auzit placa..lasa ca si cutare a pierdut si acum uite ce baiat are...etc..m-am certat cu foarte multa lume pe chestia asta...sunt ...... aia care vorbesc de franghie in casa spanzuratului...toate suntem mai sensibile acum si e cazul sa ne mai pazim de socuri copiii.Ma doare poate prea tare sa auzi anumite chestii..nu credeti?

Mada 20+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Giova si Galarina, exact asa am patit si eu, am deschis forumul si am dat de poza Emmei, cea care era pusa la Emma Invinge Cancerul, numai ca din pacate avea alt mesaj de data asta. Pentru cine a urmarit subiectul este intr-adevar mult mai ravasitor, e ca si cum o cunosteam, am vazut ca voi 2 ati scris pe topicul ei.
Cred ca am asumat ca mai toti de pe DC o cunosteau pe Emma, macar stiau povestea ei, de aia fetele s-au ambalat la a-si exprima parerea, eu am simtit la fel.
Daca intr-adevar e sa vb de sensibilitate si franghii, imagine ca mama Emmei e si ea insarcinata, no comment, acolo situatie delicata. Uof uof..
Cred ca sa ne ferim de durerea celorlalti e un act de egoism. Acum, bineinteles, n-o sa ma uit numai la cazuri de astea, adica sa "caut", dar cand se intampla despre o persoana cunoscuta, deh, ce sa-i faci!

Va , ma mai duc la facut ceva curatenie, caci la noi aici vine Pastele, o sa sarbatorim de 2 ori, cu oua rosii la cel ortodox si mancare mexicana la cel catolic.

25+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna burtici!
multumesc mult pentru urari si va doresc si voua tot binele din lume
Dumnezeu sa o odihneasta pe Emma si sa le dea parintilor putere sa mearga mai departe. of, asa o durere e f greu de suportat...

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Buna dimineata si bun gasit la un nou capitol. Sper sa fie un capitol plin de vesti bune, bucurii pentru burtici si de HAR caci va fi capitolul pentru SAPTAMANA LUMINATA .

Un gand bun as vrea sa trimit si eu parintilor Emmei, iar pe ea Dumnezeu sa o aiba in paza acolo unde a plecat ea.



25+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput