Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Doamne fereste! Am trait s-o vad si pe asta
Cum ziceam in ultimul mesaj , la ora 6 cand am ajuns acasa i-am oferit mandrei si urma sa-si faca obisnuit de o jumate de ora- o ora . Ei s-a pus pe cantat, pe calarit, pe butonat ... orice numa somn nu! Ziceai ca i-am dat si red bull .
Bun am vazut ca nici o sansa de am luat-o la fugarit prin casa si acum cand sa manance o vedeam ca inkide oki si iata ce face ea acum
Super - tati e plecat , io fac rondu' pe aci da' no las mult sa doarma ca apoi se culca la 12 noaptea


Miss, Stefany - sa iasa repede -repejor dintoshi sa nu va mai chinuiti atata

Lorich - asa e , ma uitam la ea si mi-au venit in cap versurile melodiei ...bine se mai potrivesc!

Iulia - sigur gasesti ceva multtt mai convenabil , mai cauta !




Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

LAURA, anul asta nnu ne aventuram cu fata afara din tara. drum lung. deocamdata "testam" 400km. ma gandesc ca e micuta sa plec asa cu ea, mai ales ca pana acum n-am facut niciun sejur afara din tara. de la anul sigur vom merge dar cu cineva care cunoaste, pana ne obisnuim.

am mai gasit ceva..cine vrea sa traga un ochi (de expert) sa vada daca imi scapa mie ceva?
http://www.litoralulromanesc.ro/mamaia_hotel_victory.htm
edite de edite:

MSBB: haaaaaaaaaaaa! ce dulce e! si mie mi-a adormit odata la masa. am ramas muta. si cand vrei sa doarma, stau si chiuie

am uitat fata mea azi mi-a facut diaree..dar diaree neneeeeeeee, de 5 ori in 30 min. zamilau d-ala si urat mirositor. am sunat pediatra si-i dau Biotics, 2 pl pe zi si furazolidon pt cupii la 6 ore, lactate ioc cateva zile bune. acu intrebare pt fetili care au mai dat Biotics. cum il preparati? ca acolo scrie ca se prepara cu lapte sau zer. eu am preparat cu laptic, chiar daca dr. a zis sa nu-i dau lapte deloc. ma gandeam ca poate cu apa nu-si face efectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Iulia prepara-l cu lapte fara lactoza, special pt situatiile cand au diaree.

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:


Intrebare intrebatoare: Vlad ma musca. Dar musca rau, oriunde apuca. Adica la un moment m-a muscat de fofo, altadata de san. Sunt mutilata pur si simplu. Si ciupeste. Sunt vanata cum n-am fost in viata mea.
CAre e cea mai buna metoda pt a-l face sa inceteze: il ignor? Ii spun NU?Am zis ca-i o forma de joaca sau asa imi arata el dragostea......
Am primit sfaturi de la cei din jur sa tip la el si sa-i explic pe un ton ridicat sa inceteze sau "da-i peste bot cand face asa" sunt nebuni in puii mei!

MsBB, imi alini tristetea cu mesajele tale, sunt tot timpul un big cand le citesc. Vazut Andra, dormind in scaunel, e adorabila!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna seara dragelor
Inais, LorichOof, ce fete...
MsBB, asa dormea si David in scaunul de masa, dar cind trebuia sa-l culc in pat ma chinuiam o ora sa-l adorm..Prefera chircit in scaun
Miss si Stefany, sper sa iasa cit mai repede sa nu va dea batai mari de cap
Belleane, frumos parc intr-adevar. Ce flori frumoase!
Jady...mai rusinica...ne bagi in boale..
ALysh nici nu stiu ce sa te sfatuies. Chestia e ca nu tb sa-l musti si tu la rindul tau. Nu, acuma sincer cred ca trebuie facut sa inteleaga ca te doare.Repeta-i ca doare si ia grimasa aferenta.Poate de roade. Sper sa dea roade.
Iulia, poti sa i-l dau si in mincarica, sau daca nu cum zice Inais cu lapte delactozat. Nu lapte normal ca agravati diareea, deci mai bine in mincare decit in lapte normal. Sanatate si sper sa gasesti o oferta mai ieftina.
Dana, da au dat drumul la masinute, sigur, chestia e ca s-au cam rablagit, multe nu mai merg, sper sa le repare pe toate ca e jale, se asteapta 20 de minute la masina gri care-i mai rapida..
Bine a zis Aelita, trebuie sa gasiti o nunta si pt we liber, nu se poate...
Aelita, da tare nasol cu soarele asta. SI eu am fost cam neglijenta cu mine la acest aspect si acum am o gramada de puncticele rosii micute ca un virf de ac...nu stiu cum se numesc...si mai multe alunitze ca pina acum. M-am invatat minte insa...
Esme, multumim d eurari si le intoarcem catre voi.Lorelei
SIs pe voi va pup cu dor

Si acum ma bag la nani ca-s obosita rau de tot.
Va pupacesc

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Alysh stiu si eu ca in nici un caz nu il musti inapoi. O prietena de a mea a venit vanata la noi tot din cauza ca musca fi-su. Acuma a inceput si al meu sa muste dar eu nu il las. Cand se apropie si il vad cu gurita, il tin la distanta si ii spun ca nu e voie sa musti. Daca ma prinde ca nu sunt atenta ii zic au doare nu mai musca pe un ton mai ascutit.
Eu nu il musc decat il pup desi imi vine sa il rontai din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Alysh....NU E VOIE..sa stie ca nu e loc de discutii..se invata el in timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh


Intrebare intrebatoare: Vlad ma musca. Dar musca rau, oriunde apuca. Adica la un moment m-a muscat de fofo, altadata de san. Sunt mutilata pur si simplu. Si ciupeste. Sunt vanata cum n-am fost in viata mea.
CAre e cea mai buna metoda pt a-l face sa inceteze: il ignor? Ii spun NU?Am zis ca-i o forma de joaca sau asa imi arata el dragostea......
Am primit sfaturi de la cei din jur sa tip la el si sa-i explic pe un ton ridicat sa inceteze sau "da-i peste bot cand face asa" sunt nebuni in puii mei!

MsBB, imi alini tristetea cu mesajele tale, sunt tot timpul un big cand le citesc. Vazut Andra, dormind in scaunel, e adorabila!

Vlady


Victoria il musca pe daddy. Pe mine nu. A incercat, i-am spus frumos, pe tonul obisnuit cu (,) care vb. cu ea "Sa nu o musti pe mami" si pe cuvant ca nu ma musca. Si cand o spal pe dinti si ii fac masaj la gingii, ii spun sa nu ma muste si daca tre' sa inchida gurita sa o vedeti ce incet inchide sa imi scot degetul... si daca d etzitzi ma musca, imediat ridica capsorul si se uita la mine si ii spuneam sa nu ma muste. Si culmea! pe mine -nu ma musca, pe daddy- da.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineataaaaaaaaaa. Haideti la fetelor !

Sa-mi fie iertata absenta insa am o lucrare cu termen limita luni 13 si trag tare sa termin, pentru a nu compromite week-endu'. Mda.

In schimb va citesc la prima ora, nu-mi scapa nimic.

Fetelor, vreau sa-mi cumpar razatoare dintr-aia smechera, m-am saturat de taiat legumele cu cutitu', cred ca m-ar ajuta. Voi aveti ? Cum este ?

Treaba e ca am vazut pe site ca este promotie, respectiv daca (,) cumperi doua produse de acelasi fel, al doilea este la jumatate din pret. Acu' va intreb si pe voi, adica va propun, daca vrea cineva sa ne combinam pentru a lua 2 produse sa iasa un pret mai bun. Sa-mi spuneti ca le comand pe numele meu si va trimit ulterior prin posta unul dintre produse.

Uitati aici oferta de care va spun :
http://www.borner.ro/oferta-paste-2xvslicer-p-67.html

Ce de poze am vazuuuuuuuut, ce copii supeeeeeeeeeeeerbi, ce mamici frumoaseeeeeeeeee !!!

Ce m-a distrat trio-ul Daria, Robert si Raducu ! Foarte haiosi ! Dar si comentariile Gabitzei mi-au placut !

Scuze ca nu pot scrie mai mult, va pe toate si fug la treaba. Zilele astea sunt intelectuala, am trecut la munca de birou, bleah.








Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

buna dimineata!
si-o cu spuma s-aveti o zi buna!

Iulia, eu ii dadeam bioticsul in apa, in nici un caz in lapte - m-am si minunat ca scria pe plic de lapte.
Asa repede ti-a dat furazolidon? noi dupa 2 sapt dee diaree, am luat.
Furazolidonul e ANTIBIOTIC, asa ne-a sups doct. si intr-adevar in prospect spune ca trebuie luat minim 5 zile la intervale de 6-8 ore (excat ca un antibiotic)

Alysh, eu ii spun NU tare si hotarat si Au-Au, ma doare. Intelege. Mai are tentative, da ii repet si apoi renunta.

Adriana

Mergi la inceput