Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu zic sa va propuneti sa cumparati o pisicuta si sa faceti un test poate iese pozitiv...functioneaza numai daca nu sunteti imunizate la toxoglumesc,dar asa am aflat noi despre Anastasia,altfel poate aflam si pt noi in ac timp cu restul lumiibine, asta a fost un caz special....eu zic ca e greu de det si pt medici mom x, dar pt noi.
Bumbi-Felicitari! Sarbatorim cand ajungeti la Paris....
Superi haiosi pustii nostrii, nu conteaza ca vb mult sau putin, sunt mereu la "obiect"...Alex e constipat, dar "raaau" si e pt ptima oara cand se intampla cu adev, daca v-as povesti cum i-a descris el dr ce are e in categ cu Mario si Razvan...Psiholoaga cresei crede ca e din cauza "concurentei" de acasa, asa vrea sa atraga el atentia...inclin sa o cred ca de o saptamana traieste numai cu alimente soc: tarate,prune, fructe, legume, etc si...tot cu scandal se lasa+ ca a facut miscare in fiecare zi ca a fost "selectat"
sa faca parte din echipa de gimnastica ce "evolueaza"in seara asta in spectacolul de primavara al primariei...sper sa faca fata ca a plecat de acasa la 8 si de la cresa merge dir la spectacol si ei sunt programati la 7 jumate....scriind de spectacol mi-am amintit ca o sa fie in sosete ca 27 il strang si 28 ii scapa din picioare-asta ca tot vb de numere...

fug ca a venit foamea prin zona

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ana eu nu sunt imuna la toxo,doar ce am repetat analiza acum vreo 2 sapt , vroiam sa vad dc intre timp am bagat mana pe undenu trebuie si m-am imuniat, insa nop asa ca,bst cu pisicie ca si asa nu imi plac.Vreau sa vad si eu poze cu printesa ca nua m vazut deloc.Sa ne pui poze si cu Dragulescu junior.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Subscriu la poze cu Dragulescu junior , sa nu cumva sa ratezi ocazia, Ana!!! Si evident, poze mai multe cu Anastasia ! Si tinem pumnii sa ia diplome frumuselul gimnast!
Eu nu stiu cum stau la toxo... N-am avut si nu-mi plac pisicile.
Am avut catel (un caniche pitic), a fost primul meu copil, din pacate s-a dus la ingerasi .
Mai, dar chiar complicate treburile cu cromozomii x si y... Eu personal nu prea cred in calcule... dar iata ca unele se cam potrivesc.
Ioana , si eu ca si Irina, sper sa scrii mai mult, daca vei fi mai libera, desi... garantat iti spun, fiind acasa, tot timpul vei gasi ceva de frecat, smotruit etc...

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Gravidute noi?
SUPER!
Doamne ajuta, fetelor, sa fie bine si cu noroc!

Buna, fetelor.

Haideti sa va povestesc ce am patit zilele astea...Of, Doamne...

Povestea s-a intamplat marti.
Am sunat acasa la un moment dat si am aflat cu groaza ca Roxana mea tocmai a cazut la locul de joaca, de pe o masa de tenis de masa, unde statea in picioare. S-a dat pe margine si a cazut pe spate, pana sa reuseasca mama sa o prinda.
M-am speriat teribil, am ajuns acasa imediat si am gasit-o urland.
Din fericire nu si-a pierdut cunostinta, dar era speriata rau si ea plangea de mama focului, eu boceam si imi venea s-o impusc pe mama, saraca, care plangea intr-un colt al patului.
Oana era speriata si ea. Da, era si oana acasa, ca tocmai ce-mi facuse o infectie urinara... ma rog, care s-a dovedit ca pana la umra n-a fost infectie urinara...
Era si ea sus pe masa aia cu Roxana, iar mama incerca sa le tina pe amandoua, dar asta mica s-a desprins si mama nu a mai avut forta sa o apuce.
Uite-asa am ajuns sa batem 2 zile holurile spitalului unde am facut analize, inclusiv radiografie craniana si alte cele.
Din fericire, nu a facut decat un cucui care s-a si retras dupa ce i-am pus comprese reci.
Oricum, pana la 14 zile trebuie sa o supraveghem, sa nu aiba ameteli, sa nu , sa nu stea cu capul gol in soare, sa nu bea sucuri acidulate, sa nu manance ciocolata si, bineinteles, sa nu se agite, sa nu se loveasca, sa nu cada.
Asta inseamna ca 2 saptamani nu va merge la orele de patinaj, si abia o inscrisesem si pe ea.

Bucurii, nu?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Dana bine ca totul s-a terminat cu bine.Doamne fereste de cazaturile azstea si pe mine ma inspaimnata teribil cand aud.Poze noi?



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Doamne fereste, Dana! Sper sa uite repede, sa treaca buba si altadata sa nu se mai repete . Imi imaginez ce rau s-o fi simtit mama ta, sarmana ... Eu nu cred ca a fost vinovata, si nici nu trebuie s-o lasi sa creada asta. Bine ca a trecut cu bine totul.
Cazaturile ... cosmarul vietii mele , paranoia curata , in special cele de la inaltime . De cand il am pe Razvan, am capatat rau de inaltime...

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Plange sufletul in mine...of...e rau de tot micutza Emma.

Irina pai femeile au cromozomi xx, barbati xy. acum depinde de marea intalnire: xx sau xy.
Ana sper sa rezolvati ci constipatia cat mai repede, dragul meu....si vrem poze cu cei doi A.
dana nasoala patanie....cazaturile astea tare periculoase sunt. Bine ca e ok....urmareste-o cu atentie, dar totul va fii bine.

am terminat si eu cu usa, perdelele sunt sus, ma imbrac sa plec in cautarea iepurasului.
pe mai tarziu.

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Heello,


Giova daca iti face rau, nu mai intra la umanitare. M-ai speriat initial!!! Trebuia sa scrii Emma de la umanitare
Ana de France,ma crezi ca pana spre sfarsitul mesajului tau, eram in ceata complet! Am avut impresia ca scrie Mira si ma miram sa citesc ca pe David in cheama Alex si chiar nu se potrivea nimic din ce citeam Inca mai este constipat Alex dupa toate fructele + tarate, sucuri....? Eu daca vad ca nu face Angelo 2 zile, a treia sigur pun un supozitor laxativ, este mai bine asa pt ca se chinuie prea mult la primul scaun. Ce face Anastasia?
Irina de ce nu te vezi cu fetita? Baiat aveti, tot posibilul sa urmeze domnisorica

Eu sant ofticata Mi-a promis Giorgos ieri ca astazi mergem la cumparaturi pt mine Nu stiam de ce subliniaza ca doar astazi si imi voi cumpara tot ce vreau! deja ma gandisem ce si unde vazusem...cand ma duc azi la sv. surpriza!!! toate magazinele sant inchise pt ca este Vinerea Mare la catolici! M-am suparat pe Giorgos pt faza care mi-a facut-o, sa te joci asa cu bucuria omului.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana of ce rau imi pare.Am cititi si eu o data cand ai mentionat tu insa imi face asa rau.Nici nu vreau sa ma gandesc.
Maraki chiar ma intrerbam unde ai disparut.Ti-a facut figura.Super tare .Va potriviti bine voi doi.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Emma nu mai este

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput