Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Am dus copil la gradi, acum savurez alaturi de voi(mersi Cristina, e delicioasa), in timp ce masina termina perdele de spalat.

Azi vreau sa termin restul geamurilor...macar sapt. viitoare smotruiesc bucataria si restul mobilelor, dau covoarele si asa putine cu solutie de curatare si cam atat.
Joi avem party la gradi, vineri dim. plecam spre Cluj la nasii nostri.
Azi vreau sa ajung in mall, se deschide Zara, sunt curioasa ce lucruri au. si musai sa caut un cadou pt. baiatul nasilor....am vrut trotineta, are....ei ne-au intrebat daca avem DVD pt. marco de masina. la cel mic i-am luat cadoul, e mult mai usor la bebei....dar cu golaneii astia mari e tragedie.

Am reusit in dim. asta si am pus si pozele. Enjoy:
http://www.dropshots.com/giova2#

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, am trecut si eu la geamuri . Si cred ca nu iesim azi, cam bate vantul, mai bine mai fac ceva "teaba" pe aici . In casa mai, nu pe DC .
Spor la trebi tuturor.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbita pai dc ai avut um pe 23 feb inseamna ca ai termen pe 30.11.2009 si esti in saptamana 6 si 4 zile.Calculeaza pe net ca e plin de calculatoare.
Cristina nu ma vad si nici nu ma simt gravida , ziceam doar in ideea in care as fi fost luna asta ce ar fi iesit.Si sincer, as vrea tot baiat , nu fata.Nu pot vedea dropul de aici.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irina, scuze, am inteles aiurea. Sa stii ca tot baiat imi doresc si eu, asa m-am visat intotdeauna: soacra cu doo nurori . Eu iti doresc sa-ti vezi visul in brate cat mai repede. Si eu am o problema de intelegere cu zilele fertile, poate dezvolta cineva aici, si pt. mine.


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata!
Bun subiectul asta cu ovulatia, este destul de edificator si articolul de aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=78
Eu din pacate de cand am intrerupt anticonceptionalele (de vreo 4 ani jumate) nu am mai avut CM regulat....am uneori la 23 de zile alteori la 31.....ca la balamuc. Deci pe mine aceste calculatoare nu ma prea ajuta pentru determinarea sexului la un eventual bebe, pot doar sa-mi indice data ovulatiei, dar nici asta nu e batuta in cuie!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana acum ca esti in preaviz poti sa bagi nasul mai des pe aici,nu? Asa e cu ovulatia , pai uite la Ioana are cm regulat si a avut ovulatie in ziua 8, asta in situatia in care se afirma ca ovulatia e undeva intre 10-16 la un ciclu regulat.Plus de asta nu cred ca tine doar de ovulatie, ca poti tu ovula bine merci dar dc domnii nu sunt suficienti de miscatori si luptatori...
Cristina te-ai lamurit dupa ce ai citit articolul?Pai de ce nu te apuci de treaba?Poate acum nu mai e nevoie de atatea tratamente.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Nu Irina, eu cred ca Giva a facut niste calcule.
"cu citeva zile inainte de ovulatie, spermatozoizii X(feminini), care au o viata mai lunga, se afla in stare de asteptare iar cu citeva ore inainte si dupa ovulatie membrana uterine este sufficient de neutralizata pentru ca spermatozoizii Y(masculini) sa treaca mai usor"
Ea o fi "prestat" in ziua 8 ca sa fie sigura ca e inainte de ovulatie si ca spermatozoizii responsabili de fetita fiind mai rezistenti vor supravietui pan ala ovulatie.......cine ne citeste se cruceste
Eu la teorie sunt beton[:d] practica ma omoara!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mama ce lectii pe aici....teorii nu gluma.
Ioana ai scris foarte bine ceea ce am gandit eu. Doar ca nu mi-a iesit...Ori sotul din dotare are doar cromozomi y (ceea ce e absurd), ori tot astia, au fost mai rapizi si au rezistat atatea zile...pana la ovulatie, ori am ovulat mai repede...naiba stie....
Irina pai de ce vrei tot baiat? sincer...nu stiu daca te-as vedea mama de fetita.
Cristina la noi e un soare si o caldura....am intins a 2-a tura de haine, perdeaua la marco e sus deja, asa o calc eu...o pun direct umeda. Alea de in de la noi le-am calcat cat au fost putin umede, dar sotul e pe santiere si nu le poate pune sus acum.
Ma tot chinui si nu am chef sa termin de spalat si usa de la balcon....

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Mama ce de calcule faci Ioana.Pai si de ce s-ar mira cineva ca doar nu vorbim de lucruri traznite.Asta e viata.Da ia zi ce faci dupa preaviz, intri in somaj?Sau cum?




Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana pai cine are y are automat si x , in schimb cine are x e posibil sa nu aiba y.Deci ai sanse sa faci fetita ca aveti y.Pai tocmai de aia nu ma vad nici eu mama de fetita.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput