Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddia17 spune:

Neata fetelor!
Acum am ajuns de la laborator.Mi-am luat din nou sange, sa vad ce si cum cu hcg-ul....sper inca....
Sa-mi tineti pumnii!!!
Revin cu rezultatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Neata fetelor!
Ddia, eu am patit acelasi lucru ca si tine la sarcina cu Bradut. Utrogestanul nu are cum sa iti amane menstruatia. De ce nu incerci sa iei pe cale bucala? Eu zic ca e mai eficient. Mie asa mi-a dat si in prima sarcina si acum.

Camy, imi pare bine ca ti-ai revenit. Limonada? Va anunt ca azi mi s-a facut rau. Nu imi vine sa vomit, dar am o ameteala si o tremuratura ... cu analizele stau bine, zic eu.

Va pup si sa aveti o zi buna!

Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddia17 spune:

Alina, ce ma ingrijoreaza pe mine e ca medicul meu a vazut sarcina la eco abdominala, iar la eco intravaginala, doctorita de la urgenta a zis ca acel punctisor nu e sarcina, ca ar fi mai multe mici pete la mine in uter, dar de fapt acelea ar fi semne ca vine ciclul..
Am o prietena care insarcinata fiind la intravaginala nici ei nu i s-a vazut nimic, eu ma leg de acele teste de sarcina care s-au pozitivat...usor ce-i drept!
a! si-n plus, parca cu cat trece efectul utrogestanului, adica il pun dimineata iar spre seara parca scurgerile ar fi mai proeminente!
Sper sa fie numai imaginatia mea, acu tot ce pot face e sa astept rezultatul analizei de sange!
Rezultatul anterior (CARE MI S-A ZIS CA NU E CONCLUDENT):
HCG total - (HCG+beta)...146.3 mUI/mL asta era in 25 martie....
...DOAMNE AJUTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Menics, imi pare rau de situatia creata la tine..las, ca atunci cand o veni bb mic o sa vezi ca toti il vor indragi! Nu te mai ingrijora, ca ii faci rau lui bb!Si cred ca doar tu suferi..restu sunt niste egoisti!
Si al meu viitor sot la fel ma cearta...ca ce tot citesti acolo..si iti faci ganduri!!Nici el nu e de acord sa stau pe net si sa forumesc..ca mai mult ma sperii..si imi fac griji
Off barbatii astia..

Laura, 8+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaMia spune:

Buna Dimineata fetelor:)
A trecut ceva timp...si nu am mai scris nimic...dar am citit tot:)
Maine ma duc si eu la primul control...si am ceva emotii... Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine ...si cu mine ...si cu voi!
Va pup si va anunt maine daca i-am auzit sau nu inimioara

5+ aproape 6:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ddia17 sunt in aceeasi situatie ca tine. Cand am vazut ca la fel si cu ultima menstra pe 16 febr am zis ca e un destin.

De joi am inceput sa sangerez, am mers la ginecolog de urgenta in Piatra Neamt si mi-a zis ca nu se vede sarcina, deci e etrauterina si tb sa vin luni, sa imi faca o micro cezariana si se rezolva. Am inceput sa plang in hohote si de urgenta am venit in Bucuresti. Medicul meu ginecolog de aici e plecat, insa am mers la o alta dr tot din Elias, care era atunci de garda si parca s-ar vedea ceva ,insa e ff mic ca un punctulet. Probabil am ramas a doua oara, nu cand credeam eu pe 2 martie ci pe 10 martie si sarcina ar fi mult mai mica, ea vizibila chiar si cu eco vaginal e pe la 7 sapt. Insa ptr. a vedea daca bobul de orez evolueaza si ca e o sarcin merg din nou miercuri, daca nu cautam extrauterina . Mi-a dat sa iau Arefam de 200 mg/ 3 pe zi, repaus la pat si no-spa. Ma rog incontinu sa fie totul bine , sangerari am in continuare nu mult dar exista.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ei... stai pe net sau nu stai, cred ca toata lumea isi face griji.
si eu ma gandeam la fel, ca de-abia acum incep adevaratele griji... dar asta e, tre s-o facem si pe asta


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddia17 spune:

DANINA, te inteleg perfect prin ce treci
Te rog, incearca sa fi optimista, citeste o rugaciune, linisteste-te, avea dreptate una din fete, e foarte importanta si autosugestia!!!
Sincer, eu chiar cred ca medicii pot gresi, nu doar la mine, si la tine si la multe alte fete in aceasta situatie, asa ca nu dispera, pana la urma sunt convinsa ca va fi de bine!
In plus, la extrauterina am inteles ca ar trebui sa se vada sange in burtica (daca se rupe trompa), deocamdata respecta indicatiile medicului si gandeste pozitiv!!!
Ti-ai facut hcg-ul? sa stii cum ti-s valorile? la extrauterina nu cresc decat foarte greu!
Bafta multa si sa auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Danina, o sarcina extrauterina, sau suspiciunea de sarcina extrauterina e o URGENTA. Cum sa stai pana miercuri si apoi mai vedem????? Eu aveam dureri de burta si cum imi iesise testul pozitiv (numai cu cateva zile inainte), medicul de familie m-a trimis de urgentza la eco, sa inlature orice suspiciune de sarcina extrauterina. Acolo s-a vazut sacul si a datat sarcina la 5 saptamani. Deci daca e sarcina se vede, chiar daca e mica. Da, nu pot sa spuna daca e in evolutie pana nu e activitate cardiaca, dar pot sa o dateze .... Eu in locul tau nu as sta acasa .


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Buna fetele
Urata ziua de luni...stau la birou pe scaun dar ma doare burta...nu am chef de mancare...
Astept sa se faca 6 jumate sa plec acasa
Am avut un week-end asa frumos. A fost cald si ne-am plimbat la greu.
Ieri am fost si la o manastire in afara Bucurestiului.
Ne-am anuntat nasii despre sarcina cu toate ca inca nu am fost la dr. Am zis sa nu afle de pe DC. Deja o prietena stia. De aici

5+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput