Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:

buna dimineata burtici,

eu am o stare tare nasoala, este si luni, nu am chef de nimic, si din pacate in weekend nu m-am simtit ok, discutii aiurea in famile...

Manu 8+

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

Buna gravidutelor. Sunt noua pe aici, de fapt am mai incercat sa scriu ceva, dar nu prea am inteles cum postez mesajele.Revin aici, poate am mai mult noroc.Sunt in 8 saptamani, si dupa o sarcina pierduta, am mari emotii...abia astept sa ma duc joi la control, pentru a fi sigura ca totul e bine (la primul eco de la 6 saptamani, i-am vazut inimioara batand, dar nu cred ca ma linistesc pana la sfarsitul primului trimestru, cand voi fi cat de cat sigura ca totul e bine). Va pupici si va rog sa ma primiti si pe mine aici.

DN 1.02.1975
UM 5.02.2009
DPN 12.11.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna dimineata gravidutelor frumoase!
va ofer un ceiut sau o cafeluta mica-mica.
va doresc o saptamana cat mai placuta!

nici eu nu am simptome. la sani cel putin nu simt mai nimic, iar greata nu prea am, o senzatie f vaga de greata dar seara, nu dimineata.

cine face listuta - treceti-ma cu
DN: 27.10.1978 UM: 03.03.2009 DPN: 08.12.2009

multam


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!!
Si eu tot asa ma simt. am revenit la munca dupa un concediu medical de 4 zile..si e tarree nasol!
Menics, sa nu zici ca comenteaza ai tai de bb..?
Noi inca nu am zis nimic alor nostri, nici parintilor mei..nici alor lui..ca la noi deja sunt destule discutii cu nunta..traditii..obiceiuri...destul avem de discutat cu astea..asta mi-ar lipsi sa ne streseze si cu bb..Desi uneori parca as vrea sa stie, ca ma simt asa ca un hot care se furiseaza..


Laura, 8+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mie mi-e rau...am si azi...abia ma mai tineam de Cristi de rau ce mi-a fost...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

8+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edelyia spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

delia ce faci cum te simti, noi doua suntem in aceeasi perioada.pe mine nu ma mai dor sanii, sunt doar tari, si parca nici balonari nu prea mai am (ma cam sperie ca nu am simptome, desi ar tb sa ma bucur)

ieri mi-am luat analizele de sange si am leucocitele cam mari, am mai citi si am gasit undeva ca in caz de sarcina acestea cresc, voi ce mai stiti despre asta? multumesc

5+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro


Buna dimineata fetelor!mai da ce harnicute sunteti cu scrisu,deja avem alt capitol.noi suntem bine,ma dor sanii de noaptea nush cum sa dorm,pe ce parte sa nu ma ating(asta noaptea doar,ziua parca nu ma dor chiar asa),in rest nimic nou.maine merg la dr.din nou,va tin la curent.ieri a fost o zi tare faina la noi, am iesit la iarba verde(mici si gratare),micii eu i`am facut pe gratar sa fiu sigura ca is facuti k lumeaoricum imi plac mai crocanti a si sa nu uit am mai pus cava kg pe mine(nu stiu exact cate,dar de parca nu ewrau de ajuns cale de dinainte)va cesc de nu va vedeti

delia 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata buna tuturor!

Sa speram ca saptamana aceasta vor fi multe vesti bune. Vineri voi merge din nou la ecografie si sper sa se vada ceva de data aceasta. In rest, incep sa simt si eu o usoara greata dimineata si pentru putin timp, mananc ....... tot timpul rontai cate ceva. Si imi este dor de o cana de cafea tare. Dar ma multumesc si sa-mi inmoi de 2-3 ori buzele intro cescuta de cafea slaba. Sper ca in timp sa renunt de tot pana se naste micutul si pana dupa alaptare.

Viitoare mamica in culmea fericirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata fetili, eu ceiutz de tei, fara cafea. trebuie sa ajung cu analizele la doctor, pt ca la urocultura mi-a iesit "prezent enterococcus" de aceea am leucocitele marite, a vedem ce zice nenea doctorul

ieri parca am avut o stare de greata, da nu am dat la boboci adica este o stare suportabila.

saptamana minunata

5+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

aaaaa...ieri m-a scos Cristi la circ...nu mai fusesem de cand eram mica.. a fost foarte frumos!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

8+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Neata!!
Si eu tot asa ma simt. am revenit la munca dupa un concediu medical de 4 zile..si e tarree nasol!
Menics, sa nu zici ca comenteaza ai tai de bb..?
Noi inca nu am zis nimic alor nostri, nici parintilor mei..nici alor lui..ca la noi deja sunt destule discutii cu nunta..traditii..obiceiuri...destul avem de discutat cu astea..asta mi-ar lipsi sa ne streseze si cu bb..Desi uneori parca as vrea sa stie, ca ma simt asa ca un hot care se furiseaza..


Laura, 8+
poze


Off Laura, nu ai mei comenteaza, ai mei nu stiu inca de fapt de fapt nu stie decat sora-mea, dar dan viitorul meu sot, are 2 copii dintr-o alta casatorie, baieti ce , sunt de acord sa se recasatoreasca tatal lor , dar au o problema : daca va apare un alt copi, ei , lucrurile sunt cam complicate, iar mie exact asta imi lipseste, si mai nasol este ca vin sarbatorile, si in loc sa fie totul linistit si ca de sarbatori cu familia, la noi sunt discutii... aiurea.
of, tare m-am suparat, desi mi-am alungat gandurile negre, totusi nu am putut dormi bine azi-noapte...
ma enerveaza si asteptarea asta pana vineri la medic, doame ce teama imi este... cand vad atatea sarcini pierdute, cred ca intru in butoi, al meu m-a certat ca intru pe net si citesc fel de fel de " prostii" cu sarcini pierdute... ieri de asta nu am mai dta nici un semn, aveam si mai am o stare de tot...


Manu 8+

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput