Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (317)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

stie sa intre singur la paginile salvate si isi alege de acolo ce vrea sa vada in youtube...nu imi vine in minte tot ce face...trebuie sa urmez si eu exemplul contabilei sa scriu non stop fiecare miscare cand se intampla

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, sa intelegem ca-l spune cirect pe R si S si le mai spune si impreuna... pai asta-i maaaaaare chestie. Dar tu nu i-ai numarat cuvintele, cam cate spune acum, in aceasta etapa de dezvoltare? Trebuie sa stii, sa vezi cam pe unde va situati.
La clinica i-a facut si testul Portage?

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, o sa razi mai, dar sunt momente cand chiar trebuie sa notezi anumite chestii, ca esti sau nu contabila. Ce face copilul, cum, cand..., chiar mi se par chestii NOTABILE. Daca te va intreba ceva cand va fi mare? Si tu n-o sa stii sa-i zici? Ia sa te vad. Unele lucruri se sterg din memorie mai repede decat ai crede, crede-ma... si-ai vazut ce rau este cand ai lapsusuri.
Astept sa ma sune Viorel, e la spital la socru, sa ne scoata nitelus cu masina. Trebuie sa cumpar si niste mezeluri, maine la lectii invatam despre ele.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irina , n-are sens sa te mai enervezi, cei care concep legile sunt confectionati din lemn. Probabil ca, daca ne-am mobiliza, am reusi sa facem vreo petitie ceva, desi... sansele sunt minime. Idioti.
Ce mai face Mario ?

Ioana de la Bistrita , sper ca esti mai bine, ca nu te mai doar toate alea, pupam Razvaniciul iubaret.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina si eu zic ca, constientizeaza razvan daca te-a anuntat. doamne ajuta sa mearga tot asa.
sa poarte sanatos Viorel jacheta.
Irina pai asa vom ajunge...la ce conducere avem. Gluma nu e, au anuntat si la stiri, dar...min. muncii nu a confirmat aceasta chestie. sa vedem acum ce se intampla. cand sa dea si statul niste bani, ii ia si pe astia. macar sa fie conditii si locuri suficiente la cresele de stat, ca nu toti isi permit la privat.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, sa dea Dumnezeu sa mearga repede cu pishu. Ma mira ca doar de cateva zile il las cu chilotei + pantalon trening/ strampi. Azi a fost prima data cand l-am si dupa-amiaza. E nasol ca trebuie sa-i pun pamp la lectie, ca pierd timp daca face pipi pe el... pana-l schimb... ma rog.


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery nu stiu ce e testul Portaje, cum se face? pe foaia de la clinica scrie sindactilie( foaarte putin vizibil, daca nu spuneau ele eu nici nu stiam ) recomandat logoped, dupa 6 luni control la neurolog, mers la gradinita si toate testele care le.a facut ca au iesit bine: auz, cap, genetic. Ele nu stiu ca Angelo a inceput sa isi dea drumul la vorba, ultima oara am fost la clinica pe la inceputul lunii decembrie, acum 4 luni si in 4 luni se pot face mari progrese. Pai sa stii ca nu mi.am notat nimic, la ce ma ajuta, se schimba ceva?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Wow, au spus la tv ca in Bucuresti un copil a fost exmatriculat de 7 ori din clasa intai, pt ca este supradotat!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki uite cred ac de testul asta zice Cristina http://autism.gamara.ro/portage/ poate ma insel, o sa te lamureasca ea. Eu chiar zielele trecute i l-am facut lui Alain m-a si distrat ca a iesit inaintat ca varsta la multe chestii a iesit de 4 ani si cu IQ de 126 chiar daca am bifat ca nu facem la olita are o multime de intrebari trebuie sa il faci de la grupa 0-1 ani pana la grupa 3-4 ani ca sa ai raspunsul corect. Felciitari lui Angelo, Alain pronunta r frantuzesc dar in cuvintele in romana il face l in rest si-a cam corectat vorbifea cu f si v ca astea le mai rata . Fa-l daca ai rabdare sa vezi pe unde se situeaza Angelo eu zic ca e bine. Alain de vreo 2 luni asa a avut o explozie lingvistica, repeta propozitiile scurte fara sa uite veca numai ca e obositor un pic ca e totul ca la scoala, mereu corectat, mereu repetat abia astept sa vina totul de la sine. Un pic mai complicat cu pitici nostri cu mai multe limbi in cap...Alain asa amesteca cuvintele, are unele care numai in fr vrea sa le pronunte, eu una vad diferenta intre el si piticii din ro care vb numai romana si nu au asa varza in cap, o sa recuperam noi din urma.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

vai ce isi bagase Dixi capul in gunoi si manca dintr-o bucata de pui Am uitat capacul deschis ca am spalat o cratitasi vad ca nu ma asculta deloc, numai pe Giorgos il ia in serios.
Silvie, incepusem adineauri testul ca l.am gasit pe net, dar sant intrebari care nu merg pt Angelo, despre propozitii, etc. Adevarul e ca el poate spune de multe ori cuvinte in greaca dar la mintea mea creata ma astept sa imi vorbeasca numai in romana si fac niste legaturi care nu au nici un dumnezeu cu situatia de moment cum a fost astazi cu " tuto " Vezi ca nu este cum am citit pe net? cica daca vorbesti NUMAI in limba ta cu copilul, automat iti va vorbi doar asa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput