Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (317)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki ca am uitat foarte frumos din partea ta ca trimiti din banutii tai 150 de euro la parinti eu tot astept sa ajung si eu sa ii ajut pe ai mei, nu ar accepta ei deocamdata dar asa ca idee, inca nu as reusi pe bune ca meru banii se duc pe ceva luat in casa, pe prostii etc inca o tie.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi acasa. puteam sa stam afara putin, ca e frumos...dar tare naspa ma simt...ma doare spatele...m-am cam obosit si am stat si in pozitie naspa.
Silvia eu nu le scot inca afara....acum le-am pregatit. la una trebuia sa-i schimb neaparat pamantul, asa ca le-am aranjat pe toate. o mai fac la tomana cand le aduc in casa.
Eu scriu doar la subiectele la care am activat. rar ma bag pe la generale...nu vreau sa ma iau in gura cu nimeni.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvie tu pe unde ai scris la generale, tare frumos ai scris Nu degeaba ai fost redactor sef la radio Eu nu le.am avut in scoala cu comentariile, nici acum nu stiu sa scriu un comentariu Ori copiam , ori povesteam in loc sa comentez Sa stii ca ma apuc si eu de cura, am nevoie si nici nu ma infometez
Giova, pe care fete ai sters? >Eu rup frunzele galbene de cate ori le vad, asa fac si la sv.
Silvie, Dana a tot scris la " fara titlu " Daca nu a mai vrut la noi, ce rost are sa insiste cineva? Mirela cred ca nu are timp de forum, poate ala mic este mai activ si se imparte si ea intre sv. casa si copii.Ultima oara era tot in Spania si nu a scris despre mutare nimic.

Am vb si eu cu mama la tel o ora si ceva Venise Giorgos ingrijorat ca nu stia ce s.a intamplat ( ma tot apela la tel si nimic )

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ia priviti aici:
http://www.capital.ro/articol/concediul-maternal-va-fi-redus-cu-sase-luni-118139.html
era de asteptat sa intervina guvernantii nostri. doar sapt. dau ordonante de urgente, naiba sa-i ia. Deocamdata e proiect, dar sunt convinsa ca se va aproba, conducatori de kk ce avem. of....ce m-am enervat.

maraki eu am sters pe Ancutza si pe ursu. ar mai fi de sters cateva. daca nu scriu la noi nu are rost sa le mAI tinem in lista. ne citesc, treaba lor...ele au ales....
Oricum, o repet...toate mamicile cu datele personale sunt la mine in comp. Cine revine...e binevenit si inapoi p[e lista.
Stiu ca s=a suparat Anda, dar ea nu a mai scris la noi demult, daca vroia si simtea nevoia o facea. chiar nu cred ca nu mai scrie ca nu e pe lista. a fost stearsa de dinainte sa mai puna un rand aici, ca multe altele.
Chiar nu am nimic cu niciuna, cu exceptia...., dar nu putem obliga pe nimeni sa scrie daca nu vrea si nu-i place atmosfera de la noi.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Salutare.
Eu profit ca Razvan are terapie, sa scriu si eu 2 randuri la sub. meu preferat.
Mi-am reparat imprimanta, si mi s-a luat o mare piatra de pe inima.
Raportam: toata dimineata niciun pishu in chilotei, doar la olita. Pus de mine, nu cerut, dar este un MARE pas. Am iesit putin sa ne plimba Viorel cu masina, am mers si 2-3- pasi pe jos doar noi 2, am intrat intr-un magazin si am gasit o jacheta draguta numai buna pt. Viorel, care vesnic sufera cand vine primavara si toamna. Ne-am intors apoi toti 3, a probat-o, a cumparat-o, toata lumea multumita, inclusiv urechile mele (da'io cu ce sa ma imbraaaaaaaaaaaac, ca ia uite ce vreme este afaraaaaaaaaa ).
Acum la terapie, m-am dus pana la ei in camera si mi-a spus ca "a patut pishu la tampi" (am facut pipi in strampi), dar el are pamp acum, deci... sa inteleg ca deja constientizeaza pishulicul??? Unde as avea eu asemenea noroc .
Cat despre lista... eu imi mentin parerea veche: pastrarea tuturor pe lista, indiferent de faptul ca nu mai scriu, ca au plecat in alte parti, etc. Chiar si pe Nevrozata o vroiam pe lista . Dar, dat fiind faptul ca alegerea s-a facut deja, parerea mea nu mai este importanta.
Asa... cam atat deocamdata.
Io la dieta inca nu ma bag, nu am starea psihica necesara. Si nu mi-a dat si mie nimeni dieta .


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am pus poze cu caietul pt. grupa mica:
http://www.dropshots.com/giova2#

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery daca tot spui de Nicole, sa poarte sanatos Viorel plovarul Eu cred ca din moment ce Razva ti.a spus ca a facut pishu, inseamna CLAR ca si constientizeaza Super ca a vrut sa stea pe olita Angelo vine si imi spune sa il schimb dupa ce face Spune ce a facut si trage de pantaloni sa-i dea jos in drum spre sifonier
Ai cerut dieta?
Giova acum intru in drop, ma scuzati ca nu pot lasa mesaje....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, care-i legatura dintre Nevrozata, "plovar" (care de fapt este jacheta, sau geaca ) si Viorel??? Multumesc, oricum, deja a luat-o la purtat, si se pare ca-i place mult.
De curiozitate, ce bagaj lingvistic are acum Angelo? face deja propozitii? Cate romaneste si cate in greaca?

Io fac gratar de pui. Am umplut casa de fum...

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Giova poate e gluma de 1 aprilie! Da-o naibii de treaba , pai mai bine nastem la munca si copilului sa ii faca direct carte de munca.Astia dupa ce ca sunt tampiti au luat-o si pe aratura!Auzi bani de bunici sau de bona , pai cate bone autorizate avem noi? Vai ce m-am enervat , ma duc sa mananc.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hai mai Astery, ai uitat? Normal ca am spus in gluma, nu te superi Pai nu prea face propozitii, astazi de exemplu se uita la niste operatii matematice pe laptopul lui, era o grupa de 2 obiecte, semnul + si alta grupa de 5...urma = iar el trebuia sa apese pe cifra respectiva...se uita la mine si imi arata o tasta( nu stiu care ca nu m.am uitat ) si ma intreba: tuto? Pe mine nu m.a dus mintea ca intreaba copilul in greaca si spuneam aiurea " totul " ? ma miram si eu de unde pana unde sa spuna totul fara nici o legatura noroc ca era giorgos prin preajma si s.a prins ca vb copilul in greaca Tuto inseamna: asta.....el ma intreba daca e bine sa apese pe tasta respectiva....in rest imi cere singur cars( pronunta bine ) spune multe cuvinte, repeta multe mai ales in greaca...merge spre bine

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput